W dniu 13 grudnia 2018 roku uczniowie klas VIIa, VIIb, VIIIa i VIIIb pod opieką p. E. Łuszczak, p. M. Olszewskiej, p. E. Korytkowskiej, p. M. Szczoczarz oraz p. K. Kolano wybrali się do Miejskiego Domu Kultury na spektakl teatralny „Balladyna”.

Młodzież z zainteresowaniem obejrzała sztukę wspaniale zagraną przez krakowskich aktorów, której tematem było dążenie do zdobycia władzy za wszelką cenę. I choć Juliusz Słowacki utwór ten napisał w XIX wieku, jego  problematyka jest ciągle aktualna, co zauważyli uczniowie.

Nie tylko występ aktorów, ale też scenografia, muzyka i efekty świetlne odgrywały w czasie przedstawienia niemałą rolę.

Młodzież w ciszy i skupieniu śledziła wszystko to, co się działo na scenie. Po zakończeniu  spektaklu zagrzmiały zasłużone gromkie brawa dla aktorów. Sztuka po prostu wszystkim się bardzo  podobała.