Aktualności

Boże Narodzenie to święta wyjątkowe i ważne. Z tej okazji odbyły się spotkania opłatkowe w klasach oraz apel przygotowany pod kierunkiem p. Bożeny Kiliańskiej.

21 grudnia jej wychowankowie – uczniowie klasy IIa zaprezentowali całej społeczności uczniowskiej  jasełka w formie pantomimy. Za pomocą gestów i muzyki oddali atmosferę niezwykłych wydarzeń związanych ze świętami Bożego Narodzenia. Zakończenie występu, polegające na włączeniu do jego przebiegu kilku osób z widowni, było symbolicznym zaproszeniem do jedności i wspólnego przeżywania radości z narodzin Dzieciątka Jezus.

Pani dyrektor Lucyna Żminda wręczyła nagrody i dyplomy laureatom Szkolnego Konkursu Kolęd zorganizowanego przez świetlicę szkolną oraz Szkolnego Konkursu na Najpiękniejszą Bombkę Choinkową, którego organizatorką była p. Katarzyna Bałdos – Mucha.

Następnie odbył się koncert, w czasie którego kolędy i pastorałki śpiewali laureaci I miejsca Międzyszkolnego Konkursu Kolęd Świetlic Szkolnych oraz Szkolnego Konkursu Kolęd. Całości dopełniły okolicznościowe stroje, rekwizyty oraz scenografia.

Wydarzenie ubogaciły również występy uczennicy klasy VIIb oraz uczniów klas III – V należących do koła muzycznego prowadzonego przez p. Jolantę Kawę. Życzenia od pani dyrektor i księdza Piotra Grabowskiego wprowadziły nas w świąteczną atmosferę.

 

 KONKURSY ,, NAJPIĘKNIEJSZA BOMBKA BOŻONARODZENIOWA” i „LOGO WOLONTARIATU”

 

21 grudnia 2018r. podczas  apelu świątecznego odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i  słodkości dla wszystkich uczestników konkursu ,,Najpiękniejsza bombka bożonarodzeniowa”.

Szkolny konkurs plastyczny był przeznaczony  dla dzieci edukacji wczesnoszkolnej. Cieszył się on dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych uczniów szkoły.  Organizatorką była p. Katarzyna Bałdos – Mucha.

I miejsce zajęli: Julia Gałka kl. I a, Ksenia Wicik kl. I a oraz  Michał Urban kl. II a.

Dzieci  wykonały bożonarodzeniowe bombki różnorodnymi technikami – każda z nich była wyjątkowa.

Na tym samym apelu odbyło się wręczenie dyplomów i drobnych upominków laureatkom konkursu „Logo szkolnego wolontariatu”. Zwyciężczyniami zostały utalentowane plastycznie siostry Oliwia i Wiktoria Dąbrowskie z klasy IVc.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów.