Aktualności

W dniu 3 kwietnia w naszej szkole obchodzony był

DZIEŃ  „EKOSZALEŃSTWA” pod hasłem „DZIAŁAJ (EKO)LOGICZNIE!”

Na dużej sali gimnastycznej udekorowanej ekologicznym hasłem ze śmieci oraz pracami uczniów odbył się pokaz mody ekologicznej w wykonaniu uczniów klas IVa i IVc, który podziwiali uczniowie z klas I – VI. Stroje były zaskakujące i niezwykle efektowne, w większości wykonane z rzeczy, które na co dzień wyrzucamy. Wywołały one gromkie brawa publiczności. Prowadzące pokaz gimnazjalistki w sposób zabawny i trafny komentowały kolejne kreacje.

Po pokazie uczennica klasy VIa Marysia Chmielowiec zagrała na skrzypcach znany przebój „Pamiętajcie o ogrodach”. Następnie rozpoczęły się konkursy: konkurs segregowania odpadów oraz konkurs „Co jest bardziej eko?”. Po ich zakończeniu uczestnicy otrzymali słodkie nagrody i przypomnieli sobie podstawowe zasady recyclingu. Zadanie to ułatwiły (a klasom młodszym -umiliły) specjalne pojemniki na śmieci udostępnione przez MZK , które dzięki wbudowanemu modułowi „połknąwszy” śmieć – głośno dziękowały i opowiadały o ekologii. Pomiędzy konkursami Małgosia Chamera z klasy IIb, zaśpiewała piosenkę „Ziemia – wyspa zielona”. Całej imprezie towarzyszyła wystawa prac wykonanych przez uczniów klas IV – VIII i III gimnazjum, w ramach ogłoszonego wcześniej konkursu. Prace powstały z różnego rodzaju odpadów. Wyłoniono zwycięzców i nagrodzono ich. Nagrody ufundowała Rada Rodziców.

Potem uczniowie klas VIIa, VIIb, VIIIb i IIIA rozwiązali quiz ekologiczny Kahoot i sprawdzili swoją wiedzę w tym zakresie. Wręczono nagrody za quiz i ekokonkurs. Wszyscy zadowoleni wrócili do klas.

Najmłodsi uczniowie z klas I – III przygotowali zabawki ekologiczne z wyrzucanych zwykle materiałów. Można je obejrzeć na zdjęciach. Gratulujemy niesamowitych pomysłów!

Uczniu PSP9, zostań ekologiem i przejdź na zieloną stronę mocy! ;))