AktualnościUncategorized

1 marca odbył się w naszej szkole Dzień Otwarty. Wszyscy zaproszeni goście, kandydaci do klas pierwszych i oddziału przedszkolnego oraz ich rodzice zebrali się w sali gimnastycznej, aby oglądać występy uczniów. Klasy prezentowały swoje umiejętności artystyczne, wokalne, taneczne czy akrobatyczne.

Po powitaniu zebranych przez panią dyrektor Lucynę Żmindę, uroczystość rozpoczęła uczennica klasy IVb Sara Huczko brawurowym tańcem do piosenki „Despacito”. Klasy III a i III c  przepięknie wykonały poloneza, w jakże kolorowych strojach krakowskich. Najmłodsze dzieci naszej szkoły, czyli maluchy z oddziału przedszkolnego zaprezentowały scenkę „Dziadek, stołek i rosołek”. Nie brakło im odwagi oraz umiejętności recytatorskich i scenicznych. Dzieci doskonale znają
i śpiewają piosenki w języku angielskim, ale nie tylko. Język niemiecki jest dobrze znany klasie językowej III c. Swoje umiejętności lingwistyczne zaprezentowały w dwóch utworach: „Części ciała”, gdzie śpiewały klasy pierwsze i II a oraz „O szczęściu” – klasy trzecie, z których klasa językowa – fragment po niemiecku. Orkiestra klasy III b przeniosła nas w świat muzyki poważnej. Przepiękny „Marsz Radetzkiego” w ich wykonaniu zachwycił publiczność, która nagrodziła występ gromkimi brawami. Uczniowie naszej szkoły chętnie uczęszczają na zajęcia akrobatyczne i zaprezentowali to, czego się na nich nauczyli. Układy gimnastyczno-akrobatyczne pokazały dziewczynki z klas trzecich i czwartych oraz
z  VI b. Klasy pierwsze prezentowały się w scenkach: „Zima w lesie” – kl. I b oraz „Krótka historia małżeństwa babci i dziadka” – kl. I a. Są wspaniałymi aktorami, doskonale czują się na scenie i trema im niestraszna. Piękną i znaną piosenkę „Płynie Wisła płynie…” wykonała klasa II a. Kolorowe stroje i rekwizyty spowodowały, że odbiór utworu był bardzo przyjemny. Klasa III a przeniosła nas w wiosenny czas, tak długo przez nas wyczekiwany. Radosną piosenką „Pobudka w ogródku” sprawili, że zatęskniliśmy za wiosną. Laureatka pierwszego miejsca w Szkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji Radosnej Kinga Siwierska z klasy IV b zadeklamowała wiersz J. Brzechwy „ Kłamczucha”.

Na zakończenie wszyscy wzięli udział w zabawie „Ram, zam, zam”.

Do zorganizowania uroczystości przyczynili się przede wszystkim nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej, oddziału przedszkolnego, języka angielskiego, języka niemieckiego, wychowania fizycznego oraz wychowawczyni  świetlicy – autorka dekoracji.

Po zakończonych występach, dzieci – kandydaci do naszej szkoły bawiły się na małej sali gimnastycznej pod opieką nauczycieli, a następnie oglądały sale lekcyjne, pracownie komputerowe, świetlicę, bibliotekę, stołówkę. Rodzice mogli porozmawiać z dyrekcją szkoły i nauczycielami. Rodzice wraz ze swoimi pociechami zostali również zaproszeni na zajęcia adaptacyjne,  które odbędą się 6 marca 2018r. o godz. 16.30.

Zapraszamy do naszej szkoły. Tutaj dzieci uczą się w bardzo dobrze wyposażonych salach lekcyjnych, w przyjaznej
i bezpiecznej atmosferze, w mało licznych klasach. U nas każdy może rozwijać swoje zainteresowania i uzdolnienia.