21 marca rozpoczyna się kalendarzowa wiosna, od tego dnia noc będzie coraz krótsza. Ten, kto jest znakomitym obserwatorem, ujrzy wiosnę, usłyszy i poczuje, bo wiosna to przecież słońce, ptaki i pierwsze kwiaty, to powiew ciepłego wiatru.

Z tej okazji odbył się w naszej szkole apel połączony ze wspólną zabawą, klasy walczyły o miano najlepszej klasy wiosennej. Zebranych nauczycieli i uczniów szkoły podstawowej  przywitał przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego. Pani Małgorzata Turek zaprosiła wszystkich do wspólnej zabawy. Uczniowie rywalizowali w następujących konkurencjach: klasy przebranej kwieciście i różnokolorowo, układanie haseł związanych z wiosną, głuchy telefon, odpowiadanie na pytania dotyczące szkoły i na temat wiosny oraz konkurencja sportowa – przenoszenie dziewczyny na barana przez chłopca. Zmagania konkursowe prowadziły p. Małgorzata Turek i p. Anna Furtak. I miejsce zajęła klasa Va.

Inspiracją zabawy dla gimnazjum był program „Kocham Cię, Polsko”. Młodzież brała udział w kilku quizach:

– literackim – wykonywanie zadań do wierszy o wiośnie,

– muzyczno – filmowym – zgadywanie tytułu piosenki, jej autora i tytułu filmu, z którego pochodzi,

– muzycznym – podawanie tytułu i wykonawcy piosenki,

– geograficzno – statystycznym na temat Polski,

– geograficznym na temat województw.

Gimnazjaliści uczestniczyli też w podobnej konkurencji sportowej jak ich młodsi koledzy – chłopiec przenosił dziewczynę na barana. Wybrana została też najładniej wiosennie przebrana klasa. Po podsumowaniu wszystkich zadań okazało się, że I miejsce zajęła klasa Ia. Zwycięskie klasy otrzymały słodycze, a uczniowie z Ia dodatkowo prawo do zwolnienia z odpowiedzi na jednej lekcji wybranego przedmiotu. Zabawę dla gimnazjum prowadziła p. Anna Głowińska, a konkurencje oceniała p. Agnieszka Słapczyńska – Stefaniak.

Natomiast uczniowie klas I – III przeszli przez miasto niosąc symbol odchodzącej zimy – Marzannę, a także kolorowe kwiaty i inne wiosenne dekoracje. Spacerując szukali oznak wiosny – wielu dzieciom udało się zobaczyć pierwsze wiosenne kwiaty w ogródkach, pąki i liście na drzewach i krzewach, a najbardziej uważni usłyszeli wesoły śpiew ptaków.