Aktualności

7 maja na stadionie sportowym przy ul. Kusocińskiego na osiedlu Piaski w Rozwadowie odbył się II Piknik Rodzinny „Bezpiecznie, zdrowo i sportowo” organizowany w ramach Dni Stalowej Woli. Jego organizatorami byli nasza szkoła i Parafialny Klub Sportowy „San”. Imprezę otworzył Konkurs Elegancji I Rundy Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych, a później oglądaliśmy występy.

 Bracia Kacper i Kamil Paleń z klasy Ib zarecytowali wiersz „Leń”, natomiast Sara Wątróbska z klasy IVa – utwór „Kwoka”, a ich koleżanka Marysia Chmielowiec z klasy IIIb  wykonała utwór skrzypcowy. Aplauz widzów wzbudziły uczennice szkoły podstawowej uczęszczające na zajęcia taneczno – akrobatyczne, które zatańczyły taniec z pomponami,  uczniowie klas IIIa i IIIb realizujących innowację edukacja regionalna, tańczący tańce lasowiackie oraz Sara Kotwica z klasy IIIa gimnazjum – wykonawczyni indywidualnego układu tanecznego. Nasi uczniowie mogli się poszczycić znajomością języka angielskiego, śpiewając piosenkę „Im happy” (klasa Ib) . Pochwalili się też swoimi umiejętnościami sportowymi – dzieci z klasy IIa zaprezentowały układ akrobatyczny, uczniowie szkoły podstawowej uczęszczający na zajęcia rytmiczno – taneczne z elementami akrobatyki  wystąpili z układem tanecznym. Na podkreślenie zasługują też występy wokalne – klasa Ic zaśpiewała piosenkę „Maszeruje wiosna”, Ia – „Czary Mary”, Ib – „Na majówkę”, Urszula Karbarz z klasy VIa i Karolina Świercz z IIIb – utwór „Żyj do przodu”, Maria Jarosz z klasy IVb – radosną sambę, Aleksandra Paruch z IIa – „Chrapu Chrap”, uczennice IIIa gimnazjum Zofia Liwińska i Sandra Żołdak – utwór „Porównania”, zaś wychowankowie świetlicy szkolnej zaprezentowali się w programie „Mini playback show” prowadzonym przez dziewczynki z IVa. Klasa IIb realizująca innowację pedagogiczną „Mali Przyrodnicy” przybliżyła widzom problematykę związaną z ekologią i zdrowiem poprzez inscenizację o tej tematyce. Wśród wielu występów trzeba jeszcze wymienić scenkę kabaretową „Czerwony Kapturek” w wykonaniu szkolnej grupy teatralnej, w której skład wchodzą dziewczęta z klas II gimnazjum.

Z zainteresowaniem widowni spotkał się występ najmłodszych artystów – dzieci z Przedszkola Niepublicznego „Baśniowy Świat”. Zaprezentowały one publiczności wiersz „Z grzeczniutkim ukłonem”, piosenki „Owocowy blues” i „Rain, rain go away”, taniec węgierski z chustami oraz zabawę „Moje ciało jest instrumentem”.

 Zebrana publiczność miała też możliwość obejrzenia występów artystów z naszego miasta. Był to taniec towarzyski w wykonaniu uczniów szkoły tańca Just Dance prowadzonej przez p. Justynę Sobkiewicz – Skrzypek, piosenki śpiewane przez Weronikę Rybak – uczennicę Centrum Kształcenia Ustawicznego oraz koncert dziecięco – młodzieżowej orkiestry dętej MDK pod kierunkiem p. Mieczysława Parucha działającej przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Stalowej Woli. Zebrani podziwiali też pokaz tresury psów w wykonaniu funkcjonariuszy posterunku Straży Ochrony Kolei w Rozwadowie oraz prezentację umiejętności straży pożarnej. Zainteresowani mogli zagrać w meczu piłki nożnej: uczniowie gimnazjum kontra rodzice lub w meczu drużyna szkoły podstawowej przeciwko reprezentacji Parafialnego Klubu „San”.

   Dzieci, młodzież i dorośli mogli skorzystać z przygotowanych atrakcji np. wesołego miasteczka, przejażdżki bryczką i konikiem polskim (koniki przyjechały ze stadniny w Kłyżowie), quadem, postrzelać na strzelnicy multimedialnej, obejrzeć pokaz motocykli z Rozalina, Tarnowskiej Woli, Tarnobrzega i Stalowej Woli, wziąć udział w warsztatach artystycznych, konkursach i quizach zorganizowanych m.in. przez Muzeum Regionalne, MZK, WORD i Sanbank. Wszyscy mogli skorzystać z malowania twarzy i paznokci, oferty stoisk różnych firm, nauki udzielania pierwszej pomocy, zdobyć Certyfikat Zdrowej Rodziny, biorąc udział w konkursach sportowych i zdrowotnych w ramach Miasteczka Zdrowia, uczestniczyć w zabawach, śpiewach i treningu Capoeiry oraz spróbować domowych wypieków, potraw z grilla oraz innych pyszności.

Pani dyrektor Lucyna Żminda przekazała dzieciom z oddziału sportowego – klasy IIa stroje sportowe ufundowane przez Prezydenta Miasta Stalowej Woli. Na podkreślenie zasługuje fakt, że jesteśmy jedyną szkołą w mieście, w której funkcjonuje oddział sportowy w zakresie gimnastyki artystycznej.

    W czasie pikniku odbyło się też rozstrzygnięcie Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego dla wychowanków świetlic szkół stalowowolskich „Pani Wiosna” zorganizowanego przez p. Anetę Biszczak i p. Annę Furtak oraz wręczenie dyplomów i nagród laureatom.  Goście mieli też możliwość obejrzenia wystawy nagrodzonych prac.

   Na zakończenie odbyła się wieczorna gala balonów, nieco utrudniona z powodu warunków pogodowych, zorganizowana przez Klub Balonowy Stalowa Wola.

Humory wszystkim dopisywały, licznie zgromadzeni uczniowie, ich rodzice oraz mieszkańcy Stalowej Woli dobrze się bawili i na pewno jeszcze długo będą wspominać tę udaną imprezę.

W zorganizowanie pikniku zaangażowali się wszyscy nauczyciele naszej szkoły oraz pracownicy administracji i obsługi, a także uczniowie i ich rodzice. Imprezę prowadzili p. Joanna Szarama i p. Jerzy Bartoszek.