Aktualności

MEN wspiera akcję dożywiania dzieci w polskich szkołach. O stypendium obiadowe mogą ubiegać się rodziny, których miesięczny dochód netto nie przekracza 800 zł.

Ministerstwo Edukacji Narodowej wspiera akcję dożywania dzieci w polskich szkołach. Temu właśnie służy program Fundacji „Być Bardziej”, która do 20 września br. czeka na zgłoszenia na rok szkolny 2016/2017.

O stypendium obiadowe mogą ubiegać się rodziny, których miesięczny dochód netto nie przekracza 800 zł na jednego członka rodziny. Aby zgłosić swój udział, należy przesłać wniosek dostępny na stronie internetowej pod adresem: dzwoneknaobiad.pl/zglos-dziecko.

O przyznaniu stypendium decyduje kolejność zgłoszeń. Do tej pory w ramach akcji wspartych zostało już prawie 500 uczniów.

Program realizowany jest pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej i Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz przy współpracy Kuratoriów Oświaty i władz wojewódzkich.

Więcej informacji na temat inicjatywy „Dzwonek na obiad” znajduje się na stronie internetowej programu www.dzwoneknaobiad.pl.