W czwartek 23 lutego uczniowie klasy II a  z wychowawczynią B. Kudelską uczestniczyli w lekcji muzealnej i warsztatach plastycznych w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli. Podczas lekcji muzealnej uczniowie zwiedzali wystawę  „Piotr Michałowski – 1800-1855 niezależny, bezinteresowny, wolny”. Pani przewodniczka  przedstawiła w ciekawy sposób życiorys malarza i opowiedziała  o jego dziełach.  Dzieci z zainteresowaniem słuchały i podziwiały obrazy , które przedstawiały portrety i konie .Na zajęciach plastycznych mali artyści  uczyli się jak mieszać,  rozjaśniać i przyciemnać podstawową barwę, a następnie  wypełniali plasteliną kontur konia. Pięknie wykonane prace można podziwiać w sali klasy II a.