23 listopada 2016r klasa II a uczestniczyła w zajęciach innowacji czytelniczo – medialnej  w Miejskiej Bibliotece Publicznej -Filia nr 3. Tematem zajęć była postać misia w literaturze i filmie.
Uczniowie podzieleni na dwie grupy rywalizowali ze sobą w różnych konkurencjach , rozpoznawali misie z literatury i filmu  na obrazkach, maskotkach, wykonywali konkurencje sprawnościowe posługując się „łapką misia „, rozpoznawali smakołyki misia i rysowali misia z zamkniętymi oczami . Ostatnią konkurencją  było wyklejanie wielkiego plakatu  misia kolorowymi kółkami. Za każde poprawnie rozwiązane zadanie każda grupa dostawał miśki żelki, którymi dzieci częstowały się po zakończeniu wszystkich konkurencji. Na zakończenie zajęć uczniowie wypożyczyli bajeczki do samodzielnego czytania w domu.