W dniach 5 – 9 czerwca klasa IIIa oraz jedna uczennica klasy IIIb z p. Wiesławą Brzostek oraz p. Małgorzatą Turek przebywali na zielonej szkole w Krynicy Zdroju. Trzecioklasiści uczyli się tam, zwiedzali okolicę i jak przystało na klasę sportową  odbywali rozgrywki piłkarskie oraz  mieli inne zajęcia ruchowe. Kolejką gondolową wjechali na Jaworzynę Krynicką, skąd podziwiali nie tylko panoramę uzdrowiska, ale nawet widoczne w oddali Tatry. Wybrali się też na Górę Parkową, gdzie największą atrakcją była zjeżdżalnia: ślizganie się na pontonach na trasie w dół i zjeżdżalnia   na filcowych „saneczkach”. Odwiedzili także  Muzeum Zabawek, park linowy, a w nim czekało na nich moc wyzwań: ścianka wspinaczkowa, trasa linowo – wspinaczkowa różnej trudności, wchodzenie pod górę z zagadkami, rozwiązywanie krzyżówek tematycznych, obserwacja przyrody (widzieli m.in jaszczurki i wiewiórki). Byli też w Muzeum Bartnictwa w Stróżach, gdzie zobaczyli zabytkowe ule, wnętrze ula i pszczelą rodzinę. Pani przewodnik opowiedziała o życiu i zwyczajach pszczół. Później sami robili świece z wosku pszczelego.  Poznali różne gatunki miodu i smakowali je na miodowych piernikach.  W kurorcie znaleźli też czas na spacery po parku i deptaku, degustację oscypków i leczniczych wód w krynickiej pijalni, zabawę przy ognisku oraz poznanie sylwetek  ludzi, którzy rozsławili  Krynicę – Jana Kiepury i Nikifora. Uczniowie wrócili do domów zadowoleni, pełni wrażeń i wspomnień, z zakupionymi pamiątkami oraz dyplomami i nagrodami zdobytymi w różnorodnych konkursach, a także wdzięczni rodzicom, dzięki którym ten wyjazd mógł dojść do skutku.