10 czerwca 2016 r. odbyła się klasowa uroczystość z okazji Dnia Matki i Ojca w klasie I b.

Podczas uroczystości uczniowie przedstawili  dla gości inscenizację oraz taniec ANNE POLKA, podczas których wykazali się umiejętnościami aktorskimi gromko nagrodzonymi brawami rodziców. Łezkę wzruszenia wywołały także piosenki  o wzajemnej miłości dzieci i rodziców. Po zakończonym przedstawieniu rodzice otrzymali samodzielnie wykonane upominki od swoich pociech: pachnący koszyczek ( praca z wykorzystaniem mydła),  laurkę – ozdobny koszyczek  oraz kwiat róży. W drugiej części uroczystości odbył się uroczysty, wspólny poczęstunek.  W tak miłej atmosferze rodzice i dzieci spędzili popołudniowy piątkowy dzień.