Włączmy się w akcję, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci. Chcemy wnieść radość listami adresowanymi do Wiktorii Mering i Kuby Ostasza.

Wiktoria od roku znajduje się na pilnej liście do przeszczepu serca. Dziewczynka większość swojego dzieciństwa spędziła w szpitalach i nie wie co to znaczy chodzić do prawdziwej szkoły, bo przez poważne problemy z sercem, a także z marskością wątroby, nie może opuszczać domu. Niestety Wiki nie ma też na co dzień zbyt dużego kontaktu z przyjaciółmi – również  na odległość. Wiktoria lubi się uczyć, chociaż ma indywidualne nauczanie to daje z siebie wszystko co najlepsze. Uwielbia malować, czytać i robić zdjęcia. Interesuje się modą, modelkami i kosmetykami.

Kuba urodził się 31 października 2002 roku z przepukliną oponowo-rdzeniową w odcinku lędźwiowo-krzyżowym i wodogłowiem. W ciągu pierwszych ośmiu miesięcy życia przeszedł siedem zabiegów operacyjnych, później pięć kolejnych. Dwukrotnie chorował na zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych i sepsę. Pasją Kuby jest sport i żeglarstwo. Świetnie pływa, bierze udział w wyścigach na wózkach. Uwielbia spędzać czas aktywnie. Lubi zwiedzać, poznawać nowe miejsca i ludzi.

Do 15 grudnia czekamy na listy od Was. Wszystkie zostaną połączone w dwie przesyłki i odesłane do Wiktorii i Jakuba. Będą one dla nich bezcennym wsparciem w walce z chorobą. Podziel się sercem – ofiaruj czas – wywołaj uśmiech na Święta Bożego Narodzenia.

Pamiętaj – dobro powraca! – szczegóły u wychowawców klas.