15 listopada 2016 r. kilkoro uczniów naszego gimnazjum  przystąpiło do szkolnych eliminacji w ramach VII Olimpiady Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów, której organizatorem jest Wyższa Szkoła Języków Obcych im. S.B. Lindego w Poznaniu.

Naszą szkołę reprezentowali: Natalia Kochańczyk, Oliwia Kmak, Lena Waśko, Maksymilian Frącz, Daria Daczkowska, Natalia Marszałek, Oliwia Zakrzewska i Natalia Zychowicz.

Uczniowie uzyskali wysokie noty. Do kolejnego etapu zakwalifikowała się Natalia Zychowicz, uczennica klasy I a gimnazjum.

Konkurs trwał przez kilka miesięcy (do kwietnia 2017 r.) i przebiegał w trzech etapach. Wymagał on od Natalki wielu tygodni ciężkiej pracy. W zakres konkursu wchodziły m. in.: kilkukrotne testy on-line sprawdzające znajomość gramatyki i słownictwa, przygotowanie i nagranie krótkiego filmiku z 5 – minutową wypowiedzią w języku angielskim na temat pozytywnych i negatywnych konsekwencji kontaktu z istotami pozaziemskimi, egzamin ustny przeprowadzany za pomocą komunikatora Skype sprawdzający nie tylko sprawność w posługiwaniu się językiem angielskim w mowie, ale również polegający na wygłaszaniu własnych opinii (część ta obejmowała pytania z historii, kultury oraz społeczeństwa Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych, zawierała też pytania przygotowane na podstawie lektury George’a Orwella „1984”).

Wysiłki Natalii zostały nagrodzone – jest LAUREATKĄ VII Olimpiady Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów.

Serdecznie gratulujemy!

Opiekunką uczennicy była p. Anna Głowińska.