Aktualności

W środę 22 marca 2017r. klasa 6b oraz klasa 1b gimnazjum wraz z wychowawcami i opiekunami: p. Elżbietą Korytkowską, p. Izabelą Bernat i p. Elżbietą Łuszczak udała się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego w Obojni.

Sprzed szkoły wyruszyliśmy o godz. 10.15. Po kilkunastu minutach byliśmy na miejscu. Pierwszym etapem naszej wyprawy było zapoznanie się ze starymi maszynami domowymi i rolniczymi takimi jak: żarna, młynek ręczny do zboża, kosa, żelazko z duszą, czy stara pułapka na myszy. Kolejną atrakcją były konie oraz króliki, strusie, pawie, kozy, lamy, gołębie, krowy, owce i osiołki. Mogliśmy je poczęstować marchewką, co sprawiło nam dużo radości.

Największą przyjemnością było dla nas palenie i topienie Marzanny – symbolizującej pożegnanie zimy i rozpoczęcie wiosny. Potem poszliśmy na krótką przerwę do altanki, żeby zaspokoić głód oraz napić się ciepłej herbaty. Gdy trochę się ogrzaliśmy (dzień był chłodny i siąpił deszcz), wsiedliśmy na wóz, do którego zaprzężony był koń. Odbyliśmy przejażdżkę po okolicy. Po powrocie do gospodarstwa każdy z nas mógł pojeździć indywidualnie konno. Pod koniec naszej wycieczki posililiśmy się kiełbaskami z grilla. Mieliśmy również czas na grę  w ping-ponga i w piłkarzyki. Nadszedł czas powrotu. Pożegnaliśmy miłych gospodarzy, podziękowaliśmy im za ciepłe przyjęcie, po czym wróciliśmy do Stalowej Woli.

Pomimo złej pogody wycieczka wszystkim bardzo się podobała. Dowiedzieliśmy  się wielu interesujących rzeczy na temat życia na wsi, maszyn rolniczych, przygotowywania posiłków lub hodowli zwierząt. Wycieczkę uważamy za udaną.