Aktualności

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

 W dniu 2 września 2019 r. o godz. 8°° w Kościele Matki Bożej Szkaplerznej została odprawiona msza święta z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Zgromadzeni uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz dyrekcja wspólnie modlili się za pomyślny przebieg nadchodzącego roku.

Następnie udano się do budynku szkoły, gdzie o godz. 9°° w sali gimnastycznej odbyła się inauguracja roku szkolnego dla dzieci oddziału przedszkolnego oraz  uczniów klas I – IV. Uroczystość rozpoczęła się od przemarszu pocztu sztandarowego oraz odśpiewania polskiego hymnu. Ceremoniał rozpoczęcia roku szkolnego poprowadziła Karolina Kochańczyk z klasy VIIIa. Tradycyjnie, w tym szczególnym dniu głos zabrała pani dyrektor Lucyna Żminda. Gorące słowa powitania skierowała w stronę uczniów, rodziców oraz grona pedagogicznego. Przedstawiła organizację  roku szkolnego oraz życzyła dużo radości i samych sukcesów na nowy rok szkolny, podkreślając, że to dzień szczególnie wyjątkowy dla pierwszoklasistów, którzy zaczynają dopiero przygodę z nauką w naszej szkole. W dalszej części swego przemówienia zwróciła się do uczniów, którym życzyła przyjemności i satysfakcji ze zdobywania wiedzy, rodzicom zadowolenia z sukcesów swoich pociech, a nauczycielom wielu ciekawych pomysłów. 

Następnie uczniowie wraz z wychowawcami udali się na krótkie spotkanie do sal lekcyjnych. Uczniowie klas starszych udali się do klas bezpośrednio po mszy świętej.

Organizatorzy apelu : Wiesława Bednarzewska i Katarzyna Dąbrowska.