20 grudnia uczniowie klasy 5a z wychowawczynią p. Anną Rybak udali się  z wizytą do Zakładu Pielęgnacyjno – Opiekuńczego mieszczącego się w pobliżu naszej szkoły, aby poprzez krótki montaż słowno-muzyczny  wprowadzić pacjentów tej placówki w przedświąteczny nastrój. Spotkanie zaczęło się występem uczennicy Aleksandry Paruch, która zagrała na skrzypcach i zaśpiewała znaną kolędę „Cicha Noc”. Następnie umiejętności recytatorskie i wokalne  zostały zaprezentowane przez innych piątoklasistów. Jednakże najcenniejszym elementem tego spotkania było śpiewanie kolęd, do którego bardzo chętnie włączyli się zarówno seniorzy, jak i personel placówki. Na zakończenie uczniowie przekazali piękne, z serca płynące  życzenia świąteczne i noworoczne dla wszystkich zgromadzonych oraz wręczyli własnoręcznie wykonane kartki świąteczne, które wywołały wzruszenie i wiele emocji.