Aktualności

Zbliżające się święta Bożego Narodzenia uczniowie naszej szkoły uczcili uroczystością pod hasłem „Maleńka Miłość zbawi świat”, która odbyła się 22 grudnia na pięknie udekorowanej sali gimnastycznej. Społeczność szkolna obejrzała jasełka misyjne wprowadzające w świąteczny nastrój. Były one jak choinka bożonarodzeniowa: barwne, bogate, błyszczące i radosne. Przedstawieniu, zaprezentowanemu przez uczniów klas IV oraz z Ib i IIIb towarzyszyła prezentacja i śpiew kolęd w wykonaniu dzieci z klas V i VI należących do szkolnego zespołu wokalnego. Kolędy solo śpiewały Urszula Karbarz z klasy VI a oraz Sandra Żołdak i Paulina Kania z klasy III a gimnazjum. Pani dyrektor Lucyna Żminda złożyła nauczycielom, pracownikom szkoły, dzieciom i młodzieży oraz ich rodzicom serdeczne życzenia świąteczne. Apel został przygotowany przez p. Irenę Guściorę i p. Annę Partykę, a obejrzeli go nie tylko nauczyciele, uczniowie, ale i rodzice, którym pani dyrektor podziękowała za pomoc w przygotowaniu jasełek, a przede wszystkim pięknych strojów i rekwizytów.
Już kilka dni wcześniej przedstawiciele Klubu Młodzieżowego „Iskra” wraz z opiekunką p. Cecylią Błażejowską i p. Ewą Kotwicą – mamą 2 uczniów zorganizowali kiermasz świąteczny, na którym chętni mogli nabyć ręcznie wykonane bombki, choinki, aniołki i pierniczki. W bibliotece szkolnej zaś odbył się kiermasz ozdób świątecznych wykonanych przez p. Annę Krawiec.
Odbyły się też spotkania opłatkowe uczniów z wychowawcami, podczas których w uroczystej świątecznej atmosferze dzielono się opłatkiem i składano sobie życzenia przy dźwiękach tradycyjnych polskich kolęd.