31 stycznia w świetlicy szkolnej odbył się Konkurs Kolęd i Pastorałek „Hej kolęda, kolęda!” dla klas 0 – III naszej szkoły podstawowej.  Jego celem było kultywowanie tradycji świąt Bożego Narodzenia, rozbudzanie zainteresowań muzycznych oraz prezentacja umiejętności artystycznych. Konkurs zorganizowały p. Anna Furtak i p. Aneta Biszczak, która była również autorką pięknej scenografii. Wzięło w nim udział  26 uczniów, każdy z nich śpiewał jedną polską kolędę, pastorałkę lub piosenkę o tematyce świątecznej z podkładem muzycznym. Niektórzy uczestnicy wzbogacili swój występ o ciekawe kostiumy i rekwizyty. Występy oceniała komisja w składzie: p. Agnieszka Słapczyńska – Stefaniak, p. Beata Kudelska i p. Barbara Tyrała – Klimczak.  Ocenie podlegały następujące elementy: opanowanie pamięciowe tekstu i melodii, dobór repertuaru i możliwość wykonania, ogólny wyraz artystyczny i dodatkowe atuty prezentacji. Jury wyłoniło zwycięzców:

I miejsce – Alicja Urban kl.IIa

Sara Skitał kl.IIb

Aleksandra Paruch kl.IIIa

II miejsce – Jakub Gałka kl.IIIa

Bartosz Sojecki kl.IIIa

III miejsce – Wiktoria Michalczyk kl.IIb

Anna Adamczyk kl.IIa

Bernadetta Krawiec kl. IIa

Wyróżnienie: Angelika Wojtak kl.IIb, Jakub Korman kl.IIb, Amelia Laskowska kl.IIb, zespół: Oliwia Frącz, Sara Huczko, Gabriela Myszka, Wiktoria Kochan  – kl. IIIb, Oliwier Golik kl.0, Barbara Jagielska kl Ia.

6 lutego odbyło się wręczenie nagród dla zwycięzców i pamiątkowych dyplomów dla wszystkich uczestników.