Aktualności

Szkolny Konkurs  Pięknego Czytania

„CZYTAJ Z RADOŚCIĄ- SŁUCHAJ Z PRZYJEMNOŚCIĄ”

Eliminacje szkolne

 dla klas II-III  szkoły podstawowej

 

W dniu 14.03. 2018r.w naszej  szkole odbył się Szkolny Konkurs  Pięknego Czytania dla klas II- III, który był również eliminacją do Międzyszkolnego Konkursu Pięknego Czytania organizowanego przez naszą szkołę wspólnie z Miejską Biblioteką Publiczną im. M. Wańkowicza w Stalowej Woli. Do konkursu zgłosiło się i przystąpiło 24  uczniów.  Mogli w nim brać udział uczniowie klas II-III. Czterech najlepszych laureatów  zakwalifikowało się do etapu międzyszkolnego, który odbędzie się 26 marca w MBP.

W ramach konkursowej prezentacji w etapie szkolnym  uczestnik zobowiązany był do przeczytania fragmentu dowolnie wybranej baśni polskiej (czas czytania do 2 min) i przeczytania wylosowanego wiersza Doroty Gellner  lub Danuty Wawiłow.

Organizatorem głównym konkursu jest p. Agnieszka Słapczyńska – Stefaniak. Uczniowie, którzy zajęli miejsca I, II oraz III w późniejszym terminie otrzymają nagrody rzeczowe w postaci dzienniczków ucznia, zeszytów oraz przyborów szkolnych, a także słodkie upominki.

Komisja Konkursowa powołana przez organizatorów oceniała  wg następujących kryteriów:

– technika czytania: interpunkcja, dykcja, artykulacja głosek, płynność czytania, tempo czytania (0-5 pkt)

– środki artystycznego wyrazu: pauzowanie, modulacja głosu, różnicowanie czytania dialogów, akcent zdaniowy, mimika  (0-5 pkt)

– tzw. „intuicja artystyczna” : postawa uczestnika na scenie, sposób trzymania tekstu, kontakt wzrokowy z odbiorcą, radzenie sobie z tremą (0-4 pkt).

Dodatkowo każdy uczestnik mógł otrzymać do 5 pkt za artystyczne środki wyrazu (np. stroje zgodne z treścią wybranej baśni) oraz nieprzekroczenie czasu prezentacji czytanego tekstu.

 

Komisja w składzie;

 

  1. Barbara Tyrała- Klimczak
  2. Małgorzata Szczoczarz
  3. Anna Furtak
  4. Marta Woszczyna
  5. Elżbieta Łuszczak

 

 

przyznała w kategorii klas II-III

I miejsce

                   Angelika Wojtak 3b

Oliwia Dąbrowska 3c

                   Anna Adamczyk 3a

                   Wiktoria Michalczyk 3b

II miejsce

Jakub Korman 3b

                   Wiktoria Dąbrowska 3c

                   Oliwia Nowak 3b

                   Amelia Laskowska 3b

                   Sara Skitał 3b

III miejsce

Dylan Allagapen 3b

                   Oliwier Drzymała 3b

                   Barbara Jagielska 2a

                   Mateusz Allagapen 2a

 

 

                                                                                              Marta Woszczyna