Aktualności

W niedzielę 12 czerwca 2016 roku, na Rynku rozwadowskim odbyły się uroczystości odsłonięcia obelisku z tablicą upamiętniającą bohaterstwo dwóch lekarzy: Eugeniusza Łazowskiego i Stanisława Matulewicza, a także obelisku z tablicą poświęconą pamięci żydowskich mieszkańców Rozwadowa, zamordowanych przez niemieckich okupantów w 1942 roku.

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w kościele pw. Matki Bożej Szkaplerznej. Wzięli w niej udział: senator Janina Sagatowska, prezydent miasta Lucjusz Nadbereżny, starosta Janusz Zarzeczny, radni miejscy i powiatowi, poczty sztandarowe (także poczet naszej szkoły), orkiestra wojskowa, harcerze i mieszkańcy Stalowej Woli.

Następnie zgromadzeni przeszli pod obeliski, gdzie historię lekarzy i ich działalności oraz wydarzenia z 1942 roku  przedstawił pan Mariusz Bajek, a po nim symbolikę głazów objaśnił projektant obelisków pan Jacek Lachcik.

Potem nastąpiło odsłonięcie obelisków, którego dokonali uczniowie naszej szkoły, a delegacje złożyły wieńce i kwiaty. Na zakończenie odbyły się przemówienia.

Wydarzenie to było wspaniałą lekcją historii, o której nigdy nie możemy zapomnieć. Dało też możliwość poznania ciekawych dziejów naszej „małej ojczyzny”.