Aktualności

3 maja 2016 r., świętując rocznicę uchwalenia Konstytucji, uczniowie Zespołu Szkół Nr 4 wzięli udział w uroczystościach zorganizowanych przez Muzeum Regionalne, na które składało się m. in. przejście w pochodzie wraz z przedstawicielami lokalnej społeczności. Pięknie ubrani najmłodsi uczniowie naszej szkoły przeszli ulicami Rozwadowa pod Sanktuarium Matki Boskiej Szkaplerznej.

Poczet sztandarowy Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9 reprezentował nas w kościele podczas uroczystej mszy. Po nabożeństwie reprezentanci szkoły oraz pani dyrektor Lucyna Żminda udali się pod pomnik Jana III Sobieskiego, aby złożyć kwiaty. Zarówno starsi jak i młodsi z zainteresowaniem obejrzeli niezwykłą inscenizację – ożywiony obraz Jana Matejki – przygotowaną przez Muzeum Regionalne, mieszkańców Rozwadowa i uczniów „Ekonomika”.

Zespół wokalno – instrumentalny z naszej szkoły zaproponował zgromadzonej publiczności kilka pieśni patriotycznych do wspólnego śpiewania. 

Cieszymy się, że nasze dzieci i młodzież brali udział w tak ciekawej i interesującej uroczystości upamiętniającej bardzo ważne dla naszego kraju wydarzenie historyczne.