Rok szkolny 2019/2020

 

 

Rok szkolny 2018/2019

 

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019

 

 

Nauka i zabawa

 

 

 

Ostatnie zajęcia w MBP w Stalowej Woli

W czasie ostatniego przed wakacjami spotkania w Filii nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej z cyklu „Czytamy bez mamy” dzieci z oddziału przedszkolnego wysłuchały kolejnej baśni. Tym razem była to historia „Jasia i Małgosi”. Maluchy błyskawicznie rozprawiły się z zadaniami do czytanej wcześniej baśni, a następnie kolorowały portrety Jasia i Małgosi. Na zakończenie przedszkolaki otrzymały pamiątkowe dyplomy i kredki w nagrodę za zaangażowanie na tegorocznych spotkaniach z książką.

 

 

Wycieczka do Gospodarstwa Agroturystycznego „Madejówka”

W gorący, słoneczny dzień dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego „Madejówka”. Na terenie gospodarstwa mieszczą się stajnie oraz zwierzyniec, po którym oprowadzała nas właścicielka ciekawie opowiadając o zwierzętach, którymi się opiekuje. Dzieci poznały wygląd i zwyczaje wielu zwierząt, a były wśród nich konie, kozy, krowy, lama, osiołki, owce, emu, króliki. Mogły także karmić zwierzęta marchewką.  Po zwiedzaniu dzieci jadły placki oraz piły kompot przygotowanego przez gospodynię. Kolejnymi atrakcjami była jazda na koniu oraz przejazd bryczką po pięknej okolicy. Dzieci mogły też pobawić się na placu zabaw, gdzie miały do dyspozycji zjeżdżalnie, huśtawki, trampolinę i domek na drzewie. Mogły też robić gigantyczne bańki mydlane.

Bardzo zadowolone wróciły do szkoły i chętnie dzieliły się wrażeniami z wycieczki.

 

 

Seans filmowy w kinie Helios

4 czerwca dzieci udały się do kina Helios na film pt. „Kraina cudów”. Seans filmowy był nagrodą dla dzieci za występy w czasie V Pikniku Rodzinnego, który odbył się 25 maja na stadionie na osiedlu Piaski.

 

 

Wizyta w Fabryce Zabawy

31 maja dzieci udały się do Fabryki Zabawy, aby wśród zabaw i radości uczcić Dzień Dziecka.

Czas przeznaczony na zabawę minął bardzo szybko, ale wszystkie maluchy wychodziły z Fabryki bardzo zadowolone.

Dziękujemy Rodzicom dzieci za ufundowanie naszym przedszkolakom wspaniałego prezentu!

 

 

Kolejne zajęcia w MBP w Stalowej Woli

30 maja dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w zajęciach literacko-plastycznych „Czytamy bez mamy”. Tym razem głośno czytana była baśń „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”, a następnie dzieci odpowiadały na zadawane pytania związane z baśnią i kolorowały obrazki

 

 

 

 

V Piknik Rodzinny

25 maja odbył się V Piknik Rodzinny pod hasłem „Bezpiecznie, zdrowo i sportowo”.

Dzieci z oddziału przedszkolnego zaprezentowały na scenie swoje umiejętności taneczne i wokalne. I jak zawsze zachwyciły wszystkich.

Brawo!

 

 

 

Szkolny Konkurs Poezji Patriotycznej

16 maja odbył się Szkolny Konkurs  Poezji Patriotycznej  dla klas 0- III, w którym wzięły też udział dzieci z oddziału przedszkolnego. Cieszymy się, że Aleksander Maciuch zajął w tym konkursie I miejsce, a Gabriel Partyka II miejsce.

Gratulujemy!

 

 

Wizyta w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli

13 maja dzieci odwiedziły wystawę „Poznaj siebie” w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli. Jest to ekspozycja biologiczno-fizyczna ukazująca w unikalny sposób elementy fizjologii i budowy ciała człowieka. Dzieci oglądnęły wiele eksponatów interaktywnych, w których zaprezentowana została anatomia ludzkiego organizmu, w tym budowa serca ludzkiego, organów wewnętrznych, budowa i zakres ruchu stawów oraz rozmieszczenie żył i tętnic w naszym ciele. Wykonywały też eksperymenty oraz poznały ciekawostki dotyczące człowieka.

Na koniec w czasie warsztatów wykonały prosty, papierowy model mózgu, dzięki któremu poznały poszczególne płaty kory mózgowej i ich funkcje.

 

Teatrzyk w SDK

9 maja dzieci udały się do SDK w Stalowej Woli, aby obejrzeć spektakl Teatru Form.Art „Zośka, piraci i wielka draka”.

Przedstawienie było ciekawe i miało wspaniałe efekty specjalne. Dzieci bardzo zadowolone i pełne wrażeń wróciły do szkoły.

 

 

Kącik książki i zabawy dzieci

 

 

Prace dzieci

 

 

Dzieci z oddziału przedszkolnego w Galerii Malarstwa Alfonsa Karpińskiego

W poniedziałek 29 kwietnia dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedziły Galerię Malarstwa Alfonsa Karpińskiego. Wzięły udział w lekcji pt.: W ŚWIECIE ARTYSTY-MALARZA, w czasie której dowiedziały się jak jakie elementy są niezbędne w procesie powstawania obrazu. Następnie w czasie warsztatów SENSOPLASTYKA DLA SMYKA wykonały piankolinę. Maluchy były bardzo zadowolone z wizyty z muzeum, więc wkrótce wybiorą się tam ponownie.

 

 

 

Kolejne zajęcia w MBP w Stalowej Woli

Po raz kolejny dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedziły gościnne progi Filii nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli. Spotkanie z baśnią odbyło się w czwartek 28 marca. Maluchy wysłuchały smutnej historii „Małej Syrenki”, a następnie chętnie odpowiadały na zadawane pytania związane z czytanym tekstem.  Na zakończenie ślicznie i starannie pokolorowały swoje prace.

 

 

Prace dzieci

 

Zabawy i zajęcia dzieci

 

Powitanie wiosny i Dzień Bratka

W środę 27 marca dzieci z oddziału przedszkolnego zaprezentowały dla klas I-III oraz rodziców piękne wiosenne przedstawienie. Maluchy przygotowały inscenizację i śpiewały  piosenki, aby pożegnać zimę i przywitać wiosnę. Wszystkie obecne dzieci zatańczyły wspólny taniec ciesząc się z nadejścia wiosny. Wspaniała recytacja, kolorowe dekoracje i stroje zachwyciły widownię. Dziękujemy maluchom za wysiłek włożony w przygotowanie apelu.

W związku z Dniem Bratka dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I – III zasadzili w rabatkach przy szkole piękne, kolorowe bratki. Od razu zrobiło się weselej i prawdziwie wiosennie!

Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i pomoc w organizacji tych uroczystości.

 

 

 

Kolejne zajęcia w MBP w Stalowej Woli

W czwartkowe przedpołudnie 14 marca, dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w kolejnym spotkaniu „Czytamy bez mamy” w Filii nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli. Tym razem głośno była czytana baśń „Piękna i bestia”, zakończona krótką pogadanką o tym, że nie ważne jest jak człowiek wygląda, ale czy ma dobre serce. Następnie dzieci nie tylko pokolorowały bohaterów baśni, ale też przygotowały przecudnej urody wiosenne prace plastyczne. Jak zwykle można podziwiać je w holu biblioteki.

 

Dzień Otwarty

Dzieci z oddziału przedszkolnego włączyły się w przygotowanie Dnia Otwartego naszej szkoły.

 

 

 

Kolejne zajęcia w MBP w Stalowej Woli

W piątek, 1 marca, dzieci z oddziału przedszkolnego rozpoczęły w MBP Filii nr 3 w Stalowej Woli, cykl zajęć „Czytamy bez mamy”. Na początek poznały baśń pt. „Czerwony Kapturek”. Dzieci z uwagą wysłuchały historii, a następnie błyskawicznie rozwiązały przygotowane „Zgadywanki bajeczne” i z wielką ochotą zabrały się za kolorowanie Czerwonego Kapturka oraz wilka. Prace dzieci można oglądać w holu biblioteki.

 

 

 

 

Tłusty czwartek

Jak każe tradycja, w ostatni czwartek karnawału dzieci z oddziału przedszkolnego zajadały się pysznymi pączkami ufundowanymi przez rodziców.

Dziękujemy!

 

 

Prace dzieci

 

 

Zabawa i nauka

 

 

Walentynki

 

 

Dzień Babci i Dziadka

23 stycznia 2019 r. w oddziale przedszkolnym odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Na gości czekało wiele niespodzianek: inscenizacja pt. „O babci i dziadku słów kilka”, piosenki, utwór muzyczny „Dla Zuzi” z akompaniamentem w wykonaniu dzieci, wspólne tańce i miła atmosfera podczas poczęstunku. Wnuczęta przygotowały również dla dziadków prezenty: koszyczki z cukierków, portrety babci i dziadzia oraz ozdobne talerze. Dzieci były bardzo dumne z efektów swojej artystycznej pracy i nagrodzone zostały przez gości gromkimi brawami.

 

 

 

Prace dzieci

 

Szkolny Konkurs Poezji Radosnej

18 grudnia odbył się w naszej szkole Konkurs Poezji Radosnej.

Wzięły w nim udział także dzieci z oddziału przedszkolnego.

Wyniki konkursu:

I MIEJSCE     Karina Gorczyca

II MIEJSCE Aleksander Maciuch

III MIEJSCE   Michalczyk Oliwia

WYRÓŻNIENIE:

Hubert Agryziak

Hanna Naja

Gratulujemy!

 

 

Świąteczne zajęcia dla oddziału przedszkolnego

6 grudnia dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedziły Filię nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli. Najpierw posłuchały „Świątecznych opowieści”, a następnie rozwiązywały zagadki i rebusy o tematyce świątecznej. Na zakończenie wykonały piękne choinki z nakrętek, które można podziwiać w holu biblioteki.

 

Mikołajki

Jak co roku 6 grudnia do naszej szkoły zawitał Mikołaj. Rozdał wszystkim dzieciom mikołajkowe prezenty. Dzieci szczęśliwe i z uśmiechem na twarzy odpowiadały na pytania Mikołaja, śpiewały piosenki  i serdecznie zapraszały go za rok.

 

Zabawa i nauka

Dzieci z oddziału przedszkolnego spędzają czas na zabawie i nauce. Bardzo lubią bawić się w sali zabaw oraz grać w różne gry planszowe.

.

Andrzejki

29 listopada dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w zabawie andrzejkowej, która odbyła się w sali, a także w bibliotece i świetlicy szkolnej. Maluchy świetnie się bawiły.

 

„Misiowy” Łańcuch Przyjaźni

27 listopada Samorząd Uczniowski zorganizował wśród całej społeczności uczniowskiej akcję zbudowania jak najdłuższego żywego łańcucha przyjaźni przeplatanego przyniesionymi misiami. Pomysł ten był związany z obchodzonym 25 listopada Międzynarodowym Dniem Misia oraz warsztatami „antyhejtowymi” dla uczniów klas starszych.

W zabawie wzięły też udział dzieci z oddziału przedszkolnego.

 

 

Światowy Dzień Pluszowego Misia

26 listopada w bibliotece szkolnej zostały zorganizowane urodziny misia z okazji Światowego Dnia Misia. Zorganizowano zabawy, konkursy i pogadanki o misiach. Wzięły w nich udział dzieci z oddziału przedszkolnego razem ze swoimi pluszakami. Podczas urodzinowej imprezy zostały rozstrzygnięte  konkursy – plastyczny „Optymistyczny uśmiech misia” i fotograficzny „Przytul misia”. Nagrodzone zostały też maluchy z „zerówki”. Uwieńczeniem był tort miodowo – ciasteczkowy i zaśpiewane misiom „Sto lat”.

W konkursie fotograficznym „Przytul misia” wyróżnienie otrzymała OLIWIA MICHALCZYK.

W konkursie plastycznym „Optymistyczny uśmiech misia” nagrody otrzymali:

I miejsce: MAJA SOKOŁOWSKA

                 ALEKSANDER MACIUCH

II miejsce: OLIWIA MICHALCZYK

III miejsce: ADAM PIECH

                 FILIP NAJA

Wyróżnienie:

SZCZEPAN MACHAJ

GABRIEL PARTYKA

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

 

 

Prace plastyczne dzieci z oddziału przedszkolnego

 

 

Apel „O jesieni i nie tylko…”

20 listopada odbył się w naszej szkole apel zatytułowany „O jesieni i nie tylko…”. Każda klasa młodsza zaprezentowała wiersze i piosenki o jesieni lub o tematyce zdrowotnej. Natomiast dzieci z  oddziału przedszkolnego z wielkim entuzjazmem zaśpiewały piosenki o tematyce jesiennej. Maluchy pięknie przebrane akompaniowały sobie na instrumentach perkusyjnych.

Dzieci dostały też „witaminki” w postaci mandarynek.

Na zakończenie zażywały ruchu w sali gimnastycznej bawiąc się przy popularnych przebojach dziecięcych.

 

 

 

Zajęcia w Filii nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli

16 listopada dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedziły Filię nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli. Na poprzednim spotkaniu dzieciom tak spodobały się przygody Kubusia Puchatka, że pani Iwona Granek postanowiła przybliżyć im postacie wszystkich mieszkańców Stumilowego Lasu. Na początek była głośno czytana śmieszna historyjka „Miodowe drzewko”, a następnie dzieci krótko charakteryzowały bohaterów bajki. W trakcie zajęć maluchy wyszukiwały literki ukryte w barwionym ryżu, rozwiązywały krzyżówkę, rysowały szlaczki. A na koniec w nagrodę każde dziecko otrzymało dyplom gratulacyjny i zakładkę do książek. Był też czas na oglądanie książeczek i kolorowanki.

 

 

 

11 listopada dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w uroczystym apelu z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości. Maluchy przepięknie wyrecytowały wiersz Władysława Bełzy pt. „Katechizm polskiego dziecka”.

 

 

 

Zajęcia w Filii nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli

19 października dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedziły Filię nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Melchiora Wańkowicza. Maluchy chcąc poznać bibliotekę ochoczo przystąpiły do tworzenia „pociągu” i tak trochę jadąc, trochę chodząc, pooglądały wysokie regały z książkami przeznaczonymi dla dorosłych. Następnie „pociąg” zawitał do czytelni i krainy książek dla najmłodszych. W nagrodę za świetną zabawę dzieci wysłuchały jesiennej przygody Kubusia Puchatka.

W drugiej części zajęć każde dziecko tworzyło swoje zwierzątko wykorzystując ususzone liście. Były jeżyki, wilki, ptaszki, myszki i dziwne stworki. Prace można podziwiać w holu biblioteki.

 

 

Prace plastyczne dzieci z oddziału przedszkolnego