W dniu 2 czerwca 2016 roku uczniowie klasy VI a wraz z nauczycielami: panią Anną Dymowską i panią Izabelą Drzymałą zwiedzili Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali  biografii poety opowiadanej przez panią przewodnik  i obejrzeli eksponaty muzealne. Zwiedziliśmy także malowniczy park wokół muzeum. Żaden z uczestników wycieczki nie omieszkał usiąść na kamieniu , gdzie prawdopodobnie przed laty siedział poeta pisząc swoje utwory.  Według legendy taki czyn ma zapewnić   łatwość  „posługiwania się piórem” , co z pewnością wszystkim się przyda przy pisaniu  wypracowań z języka polskiego. Drugim etapem wycieczki była wizyta w „Magicznych Ogrodach” w Janowcu nad Wisłą. Pod przewodnictwem Krasnoluda uczniowie zwiedzili park „Magiczne Ogrody”, w którym było wiele ciekawych roślin ozdobnych, ogromnych rozmiarów warzywa oraz zwierzęta i stwory zamieszkujące ogród. Braliśmy także udział w przygotowanych zabawach. Z ogromnym zaangażowaniem korzystaliśmy również z atrakcji „Magicznych Ogrodów”:  olbrzymiej zjeżdżalni, trampolin i tratw, na których można było pływać po płytkim jeziorze. W drodze powrotnej zwiedziliśmy także ruiny zamku w Janowcu. Wróciliśmy z wycieczki pełni wrażeń i zadowoleni z mile spędzonego dnia.