22 kwietnia na całym świecie obchodzone jest wyjątkowe święto –Międzynarodowy Dzień Ziemi. W tym ważnym dniu powinniśmy wszyscy choć przez chwilę pomyśleć o planecie, na której żyjemy, a także o otaczającej nas przyrodzie.
Właśnie tego dnia klasa 3a miała okazję pogłębić swoją wiedzę dotyczącą naszej planety. Uczniowie powtórzyli wiadomości związane z ekologią (jakie jest jej znaczenie dla świata), jakie są przyczyny i skutki zmiany klimatu, co to jest ekosystem, globalne ocieplenie oraz jak możemy chronić Ziemię, segregując śmieci. W klasie panowała jak zawsze miła atmosfera, a lekcja bardzo podobała się uczniom.
Zwieńczeniem zajęć tematycznych była akcja w terenie – ,,Sprzątanie świata”.
Katarzyna Bałdos






