Aktualności

W  niedzielę 15 maja tuż po godz. 12 hejnał mariacki zabrzmiał w stalowowolskim kościele pw. Źródła Miłosierdzia Bożego, rozpoczynając uroczystości związane z 78. rocznicą zwycięskiej bitwy o Monte Cassino. W uroczystym nabożeństwie, które poprowadził ks. prałat Jan Kozioł uczestniczyła m.in. senator Janina Sagatowska, przewodniczący Rady Miejskiej w Stalowej Stanisław Sobieraj, dowódcy jednostek wojskowych z Garnizonu Nisko wraz z pocztami sztandarowymi 16 Tczewskiego Batalionu Saperów i 3 Batalionu Inżynieryjnego, a także poczty sztandarowe kilkunastu miejscowych szkół i proporce drużyn harcerskich. Naszą szkołę godnie reprezentowali: chorąży Oliwier Drzymała i uczennice Amelia Laskowska, Oliwia Nowak i Maja Grochowska. Uczniowie uczestniczyli w uroczystości wraz z opiekunem panią Joanną Luberą.

Zanim rozpoczęła się msza św. organizator uroczystości Józef Podsiadło, syn żołnierza 2 Korpusu i uczestnika bitwy, powitał gości, po czym zabrzmiały „Czerwone maki na Monte Cassino” w wykonaniu chóru „Pałacyk Michla” i Nadsańskiej Orkiestry Kameralnej z MDK w Stalowej Woli pod batutą Edwarda Choroszko (po nabożeństwie oba zespoły dały krótki koncert pieśni wojskowych).

Uroczystość zakończyło wspólne zdjęcie i złożenie kwiatów pod tablicą pamiątkową 2. Korpusu gen. Andersa w kościele pw. św. Floriana.

Joanna Lubera