W ostatnich dniach marca w poczet czytelników zostały przyjęte dzieci z klasy I a oraz I b. Chętnie rozwiązywały zagadki i układanki związane z biblioteką. Ułożyły listę życzeń książki do czytelnika, poznały zasady korzystania z biblioteki i czytelni szkolnej. Następnie złożyły przysięgę i za pomocą zakładki do książki zostały pasowane na czytelnika. Dla upamiętnienia tej uroczystości otrzymały pamiątkowe dyplomy, zakładki do książek oraz książki do czytania „Pierwsze abecadło”. Po uroczystości każdy uczeń wypożyczył swoją pierwszą książkę w bibliotece. Mamy nadzieję, że książki dadzą dzieciom radość samodzielnego czytania, ale też wspólnego – z Rodzicami, Dziadkami, Opiekunami.
Agnieszka Słapczyńska- Stefaniak







