Rok szkolny 2021/2022

Święty Mikołaj
 
„6 grudnia – jak dobrze wiecie,
Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie
i każde dziecko prezent dostanie.
A kiedy rozda już prezenty,
wraca do nieba uśmiechnięty”.

6 grudnia to dzień długo wyczekiwany przez wszystkie dzieci-Mikołajki. W tym dniu nasz oddział przedszkolny odwiedził bardzo miły gość. Miał czerwony strój i długą białą brodę, to oczywiście Mikołaj.  Zanim jednak zapukał do drzwi naszej klasy, dzieci poznały legendę o Świętym Mikołaju, opowiadały o jakich prezentach marzą. Kiedy Mikołaj już u nas zagościł, przedszkolaki ciepło go przywitały. Rozdał wszystkim dzieciom prezenty, a one w podziękowaniu zaśpiewały dla niego piosenkę i poczęstowały pierniczkami. Spotkanie przebiegło w ciepłej, wesołej atmosferze, a dzieciom przez cały dzień dopisywał wyśmienity humor.
Święty Mikołaju, dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok!!!
 

 

 

“Życzliwa Dziewiątka”

“Życzliwa Dziewiątka” – pod takim hasłem w tym tygodniu nasza szkoła obchodzi Tydzień Życzliwości. W oddziale przedszkolnym również celebrujemy to wydarzenie. Dzieci dowiedziały się, co to jest życzliwość, koleżeństwo, uprzejmość wobec siebie nawzajem, a także wobec dorosłych. Rozmawialiśmy o tym, w jaki sposób możemy wyrazić życzliwość wobec innych. Podczas poniedziałkowych zajęć dzieci otrzymały “Ordery Życzliwości”.

 

 

Dzień Niepodległości

W dniu 10 listopada dzieci z naszego oddziału przedszkolnego obchodziły Święto Niepodległości. Z tej okazji przedszkolaki przyszły do szkoły odświętnie ubrane, podczas zajęć utrwaliły wiadomości na temat symboli narodowych, wykonały biało-czerwone flagi, a także pracę plastyczną Orzeł Biały. O godzinie 11:11 razem ze wszystkimi uczniami PSP nr 9 uroczyście odśpiewały hymn. Celem tej uroczystości było kształtowanie postawy miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji. W ten sposób dzieci uczą się właściwych postaw i patriotyzmu.

1 listopada – Wszystkich Świętych

Wszystkich Świętych jest jednym z ważniejszych polskich świąt. W naszym oddziale przedszkolnym dzieci poznały znaczenie, sens i tradycje związane z tym dniem. Rozmawialiśmy o święcie obchodzonym 1 listopada, ale także o Dniu Zadusznym przypadającym 2 listopada. Nasi najmłodsi dowiedzieli się, jak ważne są pamięć i szacunek dla zmarłych, odwiedzenie grobów bliskich nam osób czy zapalenie znicza. Podsumowaniem rozważań o Wszystkich Świętych był spacer na pobliski rozwadowski cmentarz.

Prace plastyczne

Twórczość plastyczna odgrywa bardzo ważną rolę w rozwoju dziecka i jest jedną z ważniejszych form działalności w wieku przedszkolnym. Dzięki niej dziecko pobudza swoją wyobraźnię, kreatywność, ale również wyraża myśli i emocje. Jest źródłem dobrej zabawy, zadowolenia, radości. Poprzez wykonywanie prac plastycznych najmłodsi kształtują swoje poczucie estetyki, ładu, cierpliwości, rozbudzają zaciekawienie czy też wrażliwość. Prezentujemy kilka prac naszych przedszkolaków.

 
 
OWOCOWE SZASZŁYKI
Sezon na pyszne owoce trwa. Nie zapominamy o tym także i my. Wszystkie dzieci już wiedzą, że owoce są nie tylko bardzo smaczne, ale przede wszystkim zdrowe. Postanowiliśmy w naszej grupie zrobić pyszne, kolorowe szaszłyki owocowe. Dobrze się do tego przygotowaliśmy: umyliśmy owoce, przybory kuchenne, a także ręce. Dzieciaki z pomocą pań pokroiły składniki, a następnie nadziewały je na patyczki. Po przygotowaniu wszystkich pyszności nadszedł czas pałaszowania. Ach, co to była za uczta!

 

DZIEŃ CHŁOPAKA
Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o podniosłych uroczystościach w życiu rodziny czy przedszkola. Wśród nich ważne jest święto chłopców-Dzień Chłopaka. W tym dniu dziewczynki złożyły swoim kolegom piękne życzenia i odśpiewały “Sto lat”. Z okazji tego święta chłopcom zostały wręczone upominki.

 

JESIENNY SPACER
Jesień to piękna pora roku, pełna  kolorów i cudownych widoków. Ładna pogoda zachęca nas do spacerów, więc wybraliśmy się na krótką wyprawę. Podczas przechadzki nasi najmłodsi podziwiali piękno przyrody i zachodzące w niej zmiany: kolorowe liście opadające z drzew, piękne różnobarwne trawy. Dzieci z wielką radością nazbierały kolorowych liści, z których następnie zrobiliśmy jesienne bukiety.

 

Pierwszy dzień jesieni

W dniu 23 września dzieci z oddziału przedszkolnego  świętowały pierwszy dzień jesieni. W liście przeczytanym przez wychowawczynie, Pani Jesień poprosiła nasze przedszkolaki o wykonanie zadań. Pierwsze z nich polegało na uważnym obejrzeniu filmu edukacyjnego “Zagadkowa jesień”, następne – na policzeniu wszystkich kolorowych listków. Kolejne zadanie polegało na poprawnym ułożeniu napisu ,,jesień”. Na koniec dzieci wykonały drzewo pełne barwnych liści. W  nagrodę, na dzielne przedszkolaki czekała słodka niespodzianka w koszu z darami.

Iwona Gajór

ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY

W roku szkolnym 2021/2022 do oddziału przedszkolnego w naszej szkole uczęszcza 17 dzieci, w tym 9 dziewczynek i 8 chłopców. Wychowawczyniami są panie Iwona Gajór i Anna Pelczar-Śmietańska. Dzieci do dyspozycji mają dwie sale. Jedna z nich to sala zabaw, druga natomiast to klasa, w której prowadzone są zajęcia dydaktyczne. Dzieci mogą również korzystać z przyszkolnego placu zabaw, a w każdy czwartek uczęszczają na zajęcia rytmiki do znajdującego się w sąsiedztwie Rozwadowskiego Domu Kultury “Sokół”. Dzieci chętnie uczęszczają do szkoły, są pogodne, otwarte, ciekawe świata i aktywne podczas zajęć. Nasi najmłodsi bardzo lubią różnego rodzaju gry i zabawy ruchowe. Starają się być samodzielni, pomocni i koleżeńscy. Każdy dzień wypełniony jest radością, interesującymi zajęciami edukacyjnymi oraz wyjściami na plac zabaw, dzięki czemu uśmiech nie znika z twarzy naszych dzieciaków.

Anna Pelczar – Śmietańska

 

 

Rok szkolny 2020/2021

Dzień Dziecka

Dzień Dziecka obchodzony jest niemal na całym świecie, jednak nie we wszystkich krajach w tym samym dniu i w ten sam sposób. W Polsce świętujemy go 1 czerwca, a każdy rodzic o nim pamięta.
W naszej grupie tego dnia staraliśmy się jak to tylko możliwe, aby przedszkolakom umilić czas. Na dzieci czekało wiele atrakcji. Nasi najmłodsi z uśmiechem na twarzach uczestniczyli w zabawach takich jak “Kaczuchy” czy “Boogie-woogie”, obejrzeli też film “Cudowny chłopak”, który bardzo ich zaciekawił. Podsumowaniem dnia pełnego atrakcji był poczęstunek pyszną pizzą, którą dzieci pałaszowały z wielkim apetytem.

Zajęcia z profilaktyki antynikotynowej

W dniu 31 maja obchodzimy Światowy Dzień bez Papierosa. W tym dniu dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w zajęciach z projektu ,,Czyste powietrze wokół nas” organizowanego przez Państwową Stację Epidemiologiczną w Stalowej Woli. Najmłodsi wzbogacili wiedzę na temat szkodliwości dymu, szczególnie papierosowego. Poznali sposób zachowania się, gdy znajdują się w pomieszczeniach, w których dorośli palą papierosy, wykonali naklejki z zakazem palenia, które następnie zabrały do domu.

Dzień Matki

26 maja obchodzimy piękne święto – Dzień Matki. Podczas zajęć w tym dniu nasi najmłodsi poznali historię tego święta, dowiedzieli się, jak obchodzone jest w innych krajach. Chęć sprawiania przyjemności swoim najbliższym, okazywania im miłości i przywiązania ma swoje odzwierciedlenie w upominkach, jakie dzieci wykonały dla mam.
Przedszkolaki pod kierunkiem pań wychowawczyń przygotowały również przedstawienie dla swoich mam i tatusiów. Zaprezentowały zdolności recytatorskie, wokalne i taneczne, które wkrótce będziemy mogli podziwiać na nagraniu, jakie zostanie umieszczone na internetowej stronie naszej szkoły.

 

Jestem Polakiem – to brzmi dumnie

W ubiegłym tygodniu podczas zajęć w oddziale przedszkolnym najmłodsi zapoznawali się ze znaczeniem świąt: 1 maja – Święto Pracy, 2 maja – Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej oraz 3 maja – Rocznica Uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. To bardzo dobry czas na przybliżenie dzieciom treści patriotycznych. Przedszkolaki wysłuchały legend związanych z historią Polski, obejrzały prezentację, która przybliżyła im znaczenie tych świąt, utrwaliły symbole narodowe. Dzieci wykonały piękne prace plastyczne, a na koniec zajęć wspólnie odśpiewaliśmy hymn państwowy. Wzbudzanie u dzieci zainteresowania historią od najmłodszych lat jest niezbędne do nauki patriotyzmu, kształtowania pozytywnych postaw i uczuć.

 

Wizyta w bibliotece

Wiek przedszkolny jest doskonałym czasem na rozbudzanie zainteresowań czytelniczych. 28 kwietnia nasze przedszkolaki odwiedziły szkolną bibliotekę. Przywitała je tam pani Agnieszka Słapczyńska – Stefaniak i zaprosiła do wspólnej zabawy oraz wysłuchania informacji o jej miejscu pracy. Dzieci z zainteresowaniem słuchały opowieści. Dowiedziały się między innymi, ile książek znajduje się w naszej bibliotece. Miały okazję oglądać książki znajdujące się na półkach. Miłą atrakcją była “przejażdżka” na specjalnej platformie, która pomaga w ściąganiu książek z najwyższych regałów. Na zakończenie spotkania dzieciaczki otrzymały od pani słodki upominek.

 
Dzień Ziemi
 
Międzynarodowy Dzień Ziemi to wyjątkowe święto obchodzone co roku 22 kwietnia na całym świecie. W tym ważnym dniu powinniśmy wszyscy choć przez chwilę pomyśleć o planecie, na której mieszkamy i o otaczającej nas przyrodzie. Przedszkolaki także uczyły się, jak żyć w przyjaźni z naturą, jak zadbać o nasz świat. W tym dniu dowiedziały się na zajęciach co należy robić, aby Ziemia była czysta i piękna. Podsumowaniem zajęć było wykonanie przez dzieci pracy plastycznej.

 

Dzień Kobiet

“Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów”.
W poniedziałek 8 marca w naszym oddziale przedszkolnym świętowaliśmy Dzień Kobiet. Warto dzieciom przypominać, że istnieje takie święto, warto wtedy zrobić coś miłego dla wszystkich pań, których wśród nas jest wiele.

W tym dniu na zajęciach dzieci poznały historię Dnia Kobiet. Chłopcy złożyli dziewczynkom życzenia i odśpiewali “Sto lat”. Dzieci brały udział w przygotowanych dla nich na ten dzień zabawach. Na koniec uroczystego, pełnego radości dnia przedszkolaki otrzymały drobne upominki.

Dzień Dinozaura w oddziale przedszkolnym

26 lutego dzieci z oddziału przedszkolnego obchodziły Dzień Dinozaura. Nasi najmłodsi poznali historię dinozaurów, dowiedzieli się jak wyglądały, czym się żywiły i dlaczego wyginęły. Dzięki zabawie ruchowej “Mary Jones w świecie dinozaurów” przez chwilę przedszkolaki poczuły się jak prawdziwe dinozaury. Na koniec zajęć wykonały prace plastyczne przedstawiające wybranego pradawnego gada. Ten dzień na długo zostanie w pamięci dzieci, ponieważ przeniósł je w odległy i fascynujący czas prehistorii.

 

“Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła dobrych pączków nasmażyła”. W ubiegły czwartek dzieci z naszego oddziału przedszkolnego świętowały tłusty czwartek. Przedszkolaki poznały tradycje związane z tym dniem. Wychowawczyni opowiedziała o historii pączka. Dzieci obejrzały prezentację, która przedstawiała pączki z całego świata. Jak nakazuje tradycja, każdy w tym dniu powinien zjeść pączka, wiec i u nas nie obyło się bez degustacji i wszyscy zajadali się pysznymi słodkościami.

Z odwiedzinami u bałwana

W miniony wtorek nasze przedszkolaki udały się na spacer w pobliskie okolice. Dzieciaki wybrały się z wizytą do bałwana-strażaka. Śnieżnego olbrzyma ulepili strażacy z OSP Stalowa Wola. Bałwan zrobił na dzieciach ogromne wrażenie, wywołał dużo radości i uśmiechów.

Prace plastyczne

Zima za oknami, zima w przedszkolu. Dziś przedszkolaki w ramach zajęć plastycznych wykonały piękne prace – miasto zimową porą. Kolorowe miejskie budynki otulone białym puchem. Z wykonanych przez naszych małych artystów prac urządziliśmy piękną wystawę zimowych miejskich pejzaży.

Zimowe zabawy

Tegoroczna zima płata nam figle. Raz jest ciepło, a raz mroźno. Jednak w końcu pani Zima nas odwiedziła i sprawiła nam tym wiele radości. Korzystając z uroku pięknej zimowej aury postanowiliśmy pobawić się na śniegu. Dzieciaki lepiły bałwanki oddając się zimowemu szaleństwu. Zabawy na śniegu wprawiły wszystkich
w doskonały nastrój.

 

Prace plastyczne

Grudniowe dni, to czas przygotowania do świąt, czas wykonywania dekoracji świątecznych. W tym okresie dzieci z naszego oddziału przedszkolnego wykonywały różne świąteczne dekoracje. Dzieci poznały różne techniki plastyczne. Dzięki twórczości plastycznej dziecko nie tylko wyraża swoje myśli, ale także rozwija wyobraźnię. Praca twórcza jest również źródłem dobrej zabawy oraz radości. W przedświątecznym okresie dzieci z naszego oddziału przedszkolnego wykonały różne świąteczne dekoracje, które możemy oglądać w naszej przedszkolnej galerii.

 

Wigilia w oddziale przedszkolnym

W piątek 18 grudnia odbyło się w naszym oddziale przedszkolnym spotkanie wigilijne. W tym dniu dzieliliśmy się opłatkiem, składaliśmy sobie nawzajem świąteczne życzenia, a na koniec śpiewaliśmy kolędy. Właśnie ze śpiewem na ustach odwiedziliśmy panią wicedyrektor Małgorzatę Moskal i złożyliśmy też życzenia pracownikom naszej szkoły. Dzieci nie tylko poznały tradycje świąteczne, ale miały okazję do wzmocnienia wzajemnych relacji.

 

Szkolny Konkurs Kolęd

 

Mikołajki

Jak co roku naszą szkołę odwiedził Święty Mikołaj. Czekały na niego dzieci z oddziału przedszkolnego. Wcześniej jednak w ich sali pojawił się tajemniczy gość – wysłannik Świętego Mikołaja. Chciał on się upewnić, czy dzieci były grzeczne i czy zasługują na prezenty. Wszystkie zgodnie przyznały, że były bardzo grzeczne. Kiedy p. Iwona i p. Ania to potwierdziły, przedszkolaki zostały poczęstowane słodyczami, a następnie zaproszone na spotkanie ze Świętym Mikołajem, który czekał już na nie z prezentami w holu głównym przed choinką. Dzieci z radością zaśpiewały przygotowane specjalnie dla niego piosenki.

 

Dzień Górnika

 

 

Andrzejki

30 listopada odbyły się w naszej grupie andrzejki. Wychowawczyni – Wróżka opowiedziała dzieciom o zwyczajach w dniu świętego Andrzeja. Wróżka przeniosła dzieciaki w zaczarowany świat magii. Dzieci miały możliwość wzięcia udziału między innymi w takich wróżbach: losowanie kolorów, wróżba z sercami, wróżba “Kubki”, wróżba “Buty”, wróżba z balonami. Wychowawczyni przypomniała dzieciom, że wróżby to zabawa, którą należy traktować z przymrużeniem oka. Po zakończeniu zabawy czekał na dzieci słodki poczęstunek.

Obchody Dnia Misia

W środę 25 listopada w naszym oddziale przedszkolnym obchodziliśmy Święto Pluszowego Misia. Na początku dzieci poznały historię powstania pluszowego misia i zaprezentowały swoich ,,pluszowych przyjaciół” kolegom z grupy. Zabawę rozpoczęliśmy od magicznego powitania, następnie  dzieci tańczyły z misiami za rączkę, na głowie i na ramieniu. Były także  konkursy, nauka piosenki „O kochaniu misia” i zabawa „Stary niedźwiedź mocno śpi”. W przerwie zabaw przedszkolaki poznały smak, a także wartości odżywcze miodu w ramach promowania postaw i zachowań prozdrowotnych. Odbyła się konkurencja, kto szybciej wyliże miód z talerzyka, a także odgadywanie smaku miodu, nutelli i dżemu. Przed obiadem  dzieci wzięły udział w  Szkolnym Konkursie Recytatorskim pod hasłem „Mały miś ma urodziny dziś ‘’ zorganizowanym przez szkolną świetlicę.  Uroczystość zakończyliśmy wykonaniem pracy plastycznej „Polarny Miś”.

 

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

20 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Jest to dzień,  w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci. Wspólnie z dziećmi omówiliśmy jakie są ich prawa.  Dzieci wiedzą już, że mają prawo do radości, miłości,  uśmiechu, zabawy, spokojnej nauki i ciekawego poznawania otaczającego nas świata. Na koniec zajęć każdy przedszkolak zilustrował wybrane przez siebie prawo. Prace dzieci zostały umieszczone na wystawie przedszkolnej.

Zabawy klockami

Dzięki zabawie klockami dziecko rozwija koordynację wzrokowo-ruchową, a także usprawnia procesy poznawcze, takie jak: pamięć, uwagę, percepcję, spostrzegawczość, umiejętność kontroli. Zabawa klockami pozytywnie wpływa na rozwój wyobraźni przestrzennej. Nasze przedszkolaki konstruowały budowle z dużych klocków. Zabawa klockami uczy współpracy, a przy tym przynosi wiele frajdy i radości. Uśmiech nie schodził z twarzy dzieciaków.

 

11 LISTOPADA

W dniu dzisiejszym nasza grupa obchodziła Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci uroczyście świętowały ten ważny dla nas Polaków dzień. Celem naszych klasowych uroczystości było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego tradycji i kultury, a także poznanie symboli narodowych naszej Ojczyzny. W tym dniu dzieci odświętnie się ubrały. Przedszkolaki obejrzały prezentację dotyczącą 11 LISTOPADA – DNIA NIEPODLEGŁOŚCI. Dzieci własnoręcznie wykonały jeden z symboli narodowych – flagę. Na koniec wszyscy odśpiewali hymn narodowy zachowując przy tym właściwą postawę, pełną szacunku i powagi.

 
Konkurs recytatorski
Dnia 23.10.2020r. w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski “Barwy jesieni”. W konkursie wzięło udział 8 dzieci z naszej grupy, które bardzo dobrze przygotowały się do konkursu. Uczniowie przy pomocy rodziców przygotowali piękne, kolorowe jesienne stroje. Ocenie Jurorów podlegał dobór jesiennego repertuaru, interpretacja i znajomość tekstu, tempo i intonacja głosu. Wszyscy uczestnicy bardzo się starali. Jurorzy oceniający zmagania kolejnych uczestników mieli niezwykle trudne zadanie. Po długich obradach wyłoniono laureatów konkursu, choć jak podkreślało Jury, wszystkie dzieci są zwycięzcami.
I miejsce Marcel Winiarski – oddział przedszkolny
II miejsce Antosia Mączka – oddział przedszkolny
III miejsce Kornel Siwierski – oddział przedszkolny
Kamil Adamczyk – oddział przedszkolny
Gratulujemy!
 
Jesień zamknięta w słoiku
 
Za oknami jesień. Dzieciaki z naszej grupy postanowiły “zatrzymać” jesień. Zebrane podczas spaceru dary jesieni rozłożyliśmy na stole. Znalazły się tam: kasztany, żołędzie, jarzębina, szyszki, jesienne liście, mech, a także dekoracyjne kamyki. Dzieci poukładały w słoikach wszystkie dary jesieni, dodały ozdobne kamyki oraz mech. W efekcie powstały piękne jesienne kompozycje zamknięte w słoikach.

 

 

Smakujemy domowe przetwory

Ten tydzień w naszej grupie upłynął na rozmowach o przygotowaniu do zimy oraz o sposobach przyrządzania różnych przetworów. Podczas zajęć rozmawialiśmy o tym z jakich warzyw i owoców można zrobić zapasy na zimę. Dzieci przyniosły na zajęcia domowe przetwory, z których urządziliśmy spiżarnię. W naszych “zapasach” znalazły się: dżemy, kompoty, prażone jabłka, ogórki kiszone i konserwowe, patisony. Na zakończenie zajęć dzieci miały okazje skosztować pysznych dżemów domowej roboty.

Zwierzaki cudaki

“Spadły z drzewa dwa kasztany, toczą się po trawie, zrobię sobie z nich zwierzątko, w kąciku postawię”.
Korzystając z darów jesieni, które dzieci pozbierały podczas spaceru, postanowiliśmy stworzyć “zwierzaki cudaki”. Dzieci podczas pracy ćwiczyły zręczność manualną rąk. Było sporo zabawy i radości. Powstały pająki i ślimaki. Stworzyliśmy z nich naszą małą klasową wystawę. Dzieciaki udowadniają, że jesień wcale nie musi być ponura.

 
 
 
Robimy sałatkę owocową
 
Dziś w naszej grupie było smakowicie, ale przede wszystkim zdrowo. Dzieciaki własnoręcznie przygotowały kolorową sałatkę owocową. Z domów przyniosły różne owoce: banany, pomarańcze, mandarynki, winogrona, jabłka, śliwki, gruszki, brzoskwinie. Dzieci z ochotą zabrały się do pracy. Każde dziecko miało swoją deseczkę i nożyk i przystąpiliśmy do krojenia. Dzieci przestrzegały zasad bezpieczeństwa podczas posługiwania się nożem. Samodzielne przygotowanie sałatki dało dzieciom wiele satysfakcji i radości. Wszyscy mieli soczyste minki i nie mogli doczekać się, aby skosztować przysmaku. Sałatka wyszła przepyszna!!!
 

W poszukiwaniu skarbów Pani Jesieni

Korzystając z pogody nasze przedszkolaki wybrały się na spacer w pobliskie okolice w poszukiwaniu skarbów jesieni. Podczas wyprawy dzieci obserwowały zmieniającą się dookoła przyrodę, podziwiały piękne kolory jesieni. Z zapałem zbierały kasztany, żołędzie oraz liście, z których robiły piękne bukiety. Spacer dostarczył dzieciom mnóstwo radości, śmiechu i zabawy.

 

Dzień Chłopaka
W środę 30 września obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Również chłopcy z naszej przedszkolnej grupy obchodzili swoje święto. Dzieci zostały obdarowane upominkami. Było mnóstwo dobrej zabawy. Chłopcy wzięli udział w mini zawodach sportowych, w których dziewczynki im kibicowały. Na koniec wszyscy wspólnie zatańczyli “taniec robotów”.

 

Jesień
Chłodniejsze i krótsze dni, opadające liście, deszcz za oknem – tak jesień daje nam znać, że do nas nadchodzi. Do naszej grupy również zawitała, zostawiając w naszej sali swoje piękne dary: dynię, szyszki, żołędzie, kasztany, czerwone korale jarzębiny, liście, szyszki. Z okazji nadejścia jesieni dzieci wykonały prace plastyczne – piękne kolorowe jesienne drzewa, oraz trójwymiarowe sowy.

Zabawy na szkolnym placu zabaw

Dzieci uwielbiają zabawę pod gołym niebem. Szaleństwa na świeżym powietrzu są nie tylko fantastyczną zabawą, ale także nauką. Plac zabaw to miejsce codziennej zabawy dzieci. Jest źródłem dużej radości. Dzieciaki nabywają tu sprawności ruchowej, uczą się pokonywać przeszkody.

Z wizytą w bibliotece

Nasze przedszkolaki odwiedziły szkolną bibliotekę. Dzieci zostały zapoznane z zasadami przebywania w bibliotece. Dowiedziały się również jak należy dbać o książki. Dzieci zapoznały się z pomieszczeniem biblioteki oraz jej księgozbiorem.

Nasza pierwsza wspólna praca

Stworzyliśmy kodeks super przedszkolaka. To nasza pierwsza wspólna praca plastyczna. Dzieciaki z radością uczestniczyły w zajęciach. Frajdę sprawiało im malowanie dłoni farbkami. Następnie każdy przedszkolak odcisnął swoja dłoń na bristolu.

Spotkanie z policją

W ostatnim czasie w naszej szkole odbyły się zajęcia w ramach programu “Bezpieczna droga do szkoły”. Nasze przedszkolaki poznały zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, ćwiczyły jak w bezpieczny sposób przejść na drugą stronę jezdni. Poznały pozycję “żółwia”, którą należy przyjąć w razie ataku psa. Zajęcia prowadzili przedstawiciele stalowowolskiej policji.

 

 

Rok szkolny 2019/2020

Tłusty czwartek

W ostatni czwartek karnawału obchodziliśmy tłusty czwartek. Najważniejszym akcentem tego dnia były pączki ,którymi wszyscy się zajadali, ale nie tylko. To także okazja do kultywowania  zwyczajów i tradycji związanych z końcem karnawału. Dzieci miały doskonałą zabawę podczas rysowania pączka z zamkniętymi oczkami.

 

 

Dzień Bezpiecznego Internetu

 

Walentynki w bibliotece szkolnej

Dzień Babci i Dziadka

Apel podsumowujący I półrocze

Bal karnawałowy

 

Zabawa i nauka

Konkurs Poezji Radosnej

 

 

Mikołajki

Dokarmiamy ptaki

Jesienny apel

 

Andrzejki w bibliotece szkolnej

 

 

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

22 listopada w bibliotece szkolnej zostały zorganizowane urodziny misia z okazji Światowego Dnia Misia. Były zabawy, konkursy i pogadanki o misiach.  Święto misia rozpoczęło się już kilka tygodni wcześniej od ogłoszenia konkursów plastycznego na kukiełkę misia i plastyczno-literackiego „ Figlarny miś w komiksie”. Podczas urodzinowej imprezy zostały rozstrzygnięte obydwa  te konkursy. Dzieci biorące udział w urodzinach otrzymywały misiowe czapeczki i naklejki związane z tym świętem.  Uwieńczeniem był tort i wspólne sto lat dla misiów. Dodatkową atrakcją była foto-budka z podobizną misia. Cała impreza, jak przystało na misiowe urodziny była huczna i wesoła.

Kamil Adamczyk, Oliwia Michalczyk i Antoni Tracz otrzymali wyróżnienia w Szkolnym Konkursie Plastycznym „Mój przyjaciel miś”.

W konkursie „FIGLARNY MIŚ W KOMIKSIE” Bartłomiej Dziubak i Kamil Adamczyk zajęli I miejsca.

Gratulujemy!

 

 

Niesamowite czytanie w Filii nr 3 MBP w Stalowej Woli

W piątkowy poranek 8 listopada, dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w akcji „Czytamy bez mamy” przygotowanej przez Filię nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli. To już drugi rok, kiedy dzieci słuchają głośno czytanych bajek, a tym razem czytanie miało szczególną oprawę. Zbudowany namiot, pięknie przyozdobiony światełkami, bardzo spodobał się maluchom. Czytana przy latarce była „Noc duchów” – historia dzieci, które nocą same oglądają film dla dorosłych. Jakie z tego powodu wynikły problemy dzieci dowiedziały się uważnie słuchając bajki. Był też czas na „bałwankowe wariacje”, bo dzieci bardzo już tęsknią za prawdziwym śniegiem.

 

Narodowe Święto Niepodległości

 

Wyróżnienie w konkursie dla Kamila

Kamil Adamczyk otrzymał wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Dary Jesieni” zorganizowanym przez Gminne Centrum Kultury w Radomyślu nad Sanem z siedzibą w Chwałowicach.
Gratulujemy!

Jesienny spacer

Rozdanie nagród z konkursu na jesienny stroik i konkursu fotograficznego ” Jesienne inspiracje książką”

6 listopada w bibliotece szkolnej zostały rozdane dyplomy i nagrody z konkursu na jesienny stroik i fotograficznego „Jesienne inspiracje książką”.

W konkursach wzięły też udział dzieci z oddziału przedszkolnego.

Wyróżnieni w konkursie na „Jesienny stroik”

  1. Adamczyk Kamil
  2. Michalczyk Oliwia
  3. Tracz Antoni

Wyróżnieni w konkursie fotograficznym  „Jesienne inspiracje książką”

  1. Adamczyk Kamil
  2. Michalczyk Oliwia

Gratulujemy!

Wizyta w bibliotece szkolnej

W piątek 25 października dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedziły szkolną biblioteką. Na początku spotkania dzieci miały za zadanie odszukać w czytelni ukryte SOWY. Była to dla nich świetna zabawa. Następnie poznały baśń „O rybaku i złotej rybce”, którą przeczytała im pani dyrektor Lucyna Żminda zaproszona na zajęcia w ramach Święta Głośnego Czytania. Dzieci z zaciekawieniem słuchały baśni czytanej przez zaproszonego gościa. Następnie odpowiadały na pytania, układały puzzle, rozwiązywały zagadki, bawiły się przy muzyce.  Wykonały piękne prace plastyczne – złotą rybkę z płatków kukurydzianych, brokatu. W nagrodę za aktywny udział  dzieci w zajęciach  otrzymały słodkie nagrody.

 

Wizyta w Filii nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej

W piątek, 4 października, dzieci po raz kolejny wysłuchały wierszy Jana Brzechwy. Między innymi czytana była „Stonoga”, do której dzieci wykonały piękne prace z nakrętek.  Był też czas na zabawę w kręgle i wypożyczenie książek do domu.

Wizyta w Filii nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej

Dzieci po raz kolejny wzięły udział w głośnym czytaniu na dywanie w Filii nr 3. Zabawy było co niemiara przy utworach Jana Brzechwy – ulubionego poety najmłodszych: „Koziołeczek”, „Na straganie” czy „Hipopotam”. Były też jak zwykle zagadki i kolorowanki.

 

Wizyta w Filii nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej

W piątkowe przedpołudnie dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedziły Filię nr 3 MBP w Stalowej Woli. Okazją do tego spotkania był cykl – „Piątki z książką”, skierowany do wszystkich dzieci przedszkolnych, dla których obcowanie z literaturą dziecięcą jest niezwykle ważne.

Ten rok szkolny zaczęliśmy od „Brzechwomanii” czyli głośnego czytania wierszy Jana Brzechwy, zagadek i kolorowanek do czytanych utworów. Przy czytaniu dobrze bawiły się nie tylko przedszkolaki, ale i dorośli, gdyż wesołe wiersze Jana Brzechwy to świetna zabawa.

Dzieci dowiedziały się również o zasadach korzystania ze zbiorów bibliotecznych oraz akcji „Mała książka – Wielki człowiek”.

 

Wizyta w Galerii Malarstwa Alfonsa Karpińskiego – wystawa „Wmiksuj się!”

 

Sałatka owocowa

 

Spotkanie z policjantem – bezpieczna droga do szkoły

W dniu 19 września w naszej szkole miały miejsce zajęcia profilaktyczno-wychowawcze w ramach programu ,,Bezpieczna droga do szkoły”. Nasze przedszkolaki  poznały zasady obowiązujące w ruchu drogowym , ćwiczyły pozycję “żółwia”, którą należy przyjąć podczas ataku psa, a także wiele innych zasad służących bezpieczeństwu. Zajęcia prowadzili przedstawiciele stalowowolskiej policji.

 

Plac zabaw

 

Rok szkolny 2018/2019

 

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019

 

Nauka i zabawa

 

 

Ostatnie zajęcia w MBP w Stalowej Woli

W czasie ostatniego przed wakacjami spotkania w Filii nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej z cyklu „Czytamy bez mamy” dzieci z oddziału przedszkolnego wysłuchały kolejnej baśni. Tym razem była to historia „Jasia i Małgosi”. Maluchy błyskawicznie rozprawiły się z zadaniami do czytanej wcześniej baśni, a następnie kolorowały portrety Jasia i Małgosi. Na zakończenie przedszkolaki otrzymały pamiątkowe dyplomy i kredki w nagrodę za zaangażowanie na tegorocznych spotkaniach z książką.

 

Wycieczka do Gospodarstwa Agroturystycznego “Madejówka”

W gorący, słoneczny dzień dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego „Madejówka”. Na terenie gospodarstwa mieszczą się stajnie oraz zwierzyniec, po którym oprowadzała nas właścicielka ciekawie opowiadając o zwierzętach, którymi się opiekuje. Dzieci poznały wygląd i zwyczaje wielu zwierząt, a były wśród nich konie, kozy, krowy, lama, osiołki, owce, emu, króliki. Mogły także karmić zwierzęta marchewką.  Po zwiedzaniu dzieci jadły placki oraz piły kompot przygotowanego przez gospodynię. Kolejnymi atrakcjami była jazda na koniu oraz przejazd bryczką po pięknej okolicy. Dzieci mogły też pobawić się na placu zabaw, gdzie miały do dyspozycji zjeżdżalnie, huśtawki, trampolinę i domek na drzewie. Mogły też robić gigantyczne bańki mydlane.

Bardzo zadowolone wróciły do szkoły i chętnie dzieliły się wrażeniami z wycieczki.

 

Seans filmowy w kinie Helios

4 czerwca dzieci udały się do kina Helios na film pt. „Kraina cudów”. Seans filmowy był nagrodą dla dzieci za występy w czasie V Pikniku Rodzinnego, który odbył się 25 maja na stadionie na osiedlu Piaski.

 

Wizyta w Fabryce Zabawy

31 maja dzieci udały się do Fabryki Zabawy, aby wśród zabaw i radości uczcić Dzień Dziecka.

Czas przeznaczony na zabawę minął bardzo szybko, ale wszystkie maluchy wychodziły z Fabryki bardzo zadowolone.

Dziękujemy Rodzicom dzieci za ufundowanie naszym przedszkolakom wspaniałego prezentu!

 

Kolejne zajęcia w MBP w Stalowej Woli

30 maja dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w zajęciach literacko-plastycznych „Czytamy bez mamy”. Tym razem głośno czytana była baśń „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”, a następnie dzieci odpowiadały na zadawane pytania związane z baśnią i kolorowały obrazki

 

 

 

V Piknik Rodzinny

25 maja odbył się V Piknik Rodzinny pod hasłem „Bezpiecznie, zdrowo i sportowo”.

Dzieci z oddziału przedszkolnego zaprezentowały na scenie swoje umiejętności taneczne i wokalne. I jak zawsze zachwyciły wszystkich.

Brawo!

 

 

Szkolny Konkurs Poezji Patriotycznej

16 maja odbył się Szkolny Konkurs  Poezji Patriotycznej  dla klas 0- III, w którym wzięły też udział dzieci z oddziału przedszkolnego. Cieszymy się, że Aleksander Maciuch zajął w tym konkursie I miejsce, a Gabriel Partyka II miejsce.

Gratulujemy!

 

Wizyta w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli

13 maja dzieci odwiedziły wystawę „Poznaj siebie” w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli. Jest to ekspozycja biologiczno-fizyczna ukazująca w unikalny sposób elementy fizjologii i budowy ciała człowieka. Dzieci oglądnęły wiele eksponatów interaktywnych, w których zaprezentowana została anatomia ludzkiego organizmu, w tym budowa serca ludzkiego, organów wewnętrznych, budowa i zakres ruchu stawów oraz rozmieszczenie żył i tętnic w naszym ciele. Wykonywały też eksperymenty oraz poznały ciekawostki dotyczące człowieka.

Na koniec w czasie warsztatów wykonały prosty, papierowy model mózgu, dzięki któremu poznały poszczególne płaty kory mózgowej i ich funkcje.

Teatrzyk w SDK

9 maja dzieci udały się do SDK w Stalowej Woli, aby obejrzeć spektakl Teatru Form.Art “Zośka, piraci i wielka draka”.

Przedstawienie było ciekawe i miało wspaniałe efekty specjalne. Dzieci bardzo zadowolone i pełne wrażeń wróciły do szkoły.

 

Kącik książki i zabawy dzieci

 

Prace dzieci

 

Dzieci z oddziału przedszkolnego w Galerii Malarstwa Alfonsa Karpińskiego

W poniedziałek 29 kwietnia dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedziły Galerię Malarstwa Alfonsa Karpińskiego. Wzięły udział w lekcji pt.: W ŚWIECIE ARTYSTY-MALARZA, w czasie której dowiedziały się jak jakie elementy są niezbędne w procesie powstawania obrazu. Następnie w czasie warsztatów SENSOPLASTYKA DLA SMYKA wykonały piankolinę. Maluchy były bardzo zadowolone z wizyty z muzeum, więc wkrótce wybiorą się tam ponownie.

 

 

Kolejne zajęcia w MBP w Stalowej Woli

Po raz kolejny dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedziły gościnne progi Filii nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli. Spotkanie z baśnią odbyło się w czwartek 28 marca. Maluchy wysłuchały smutnej historii „Małej Syrenki”, a następnie chętnie odpowiadały na zadawane pytania związane z czytanym tekstem.  Na zakończenie ślicznie i starannie pokolorowały swoje prace.

 

Prace dzieci