Rok szkolny 2023/2024

Z wizytą w muzeum

25 marca dzieci z oddziału przedszkolnego po raz kolejny odwiedziły Galerię Malarstwa A. Karpińskiego. Tym razem celem wizyty była wystawa “Fikaj z Koziołkiem Matołkiem”. Na początku spotkania pani przewodnik przybliżyła dzieciom postać Koziołka Matołka oraz jego historię. Na warsztatach uczestnicy przygotowali maskę koziołka. Po skończonej pracy wysłuchali audiobooka z przygodami uroczego zwierzątka. Jednak najbardziej wyczekiwana przez najmłodszych była wystawa, która tym razem była inna niż zawsze. Został przygotowany specjalny tor przeszkód, który dzieci musiały przejść, zbierając po drodze pieczątki za dobrze wykonane zadanie. Czas upłynął nam bardzo szybko w radosnej atmosferze, dzieci z wielkim zaangażowaniem korzystały ze wszystkich atrakcji.

Warsztaty w “Kreatywnym podwórku”

Z okazji zbliżających się świąt wielkanocnych dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się na warsztaty do Kreatywnego podwórka. Po krótkim wprowadzeniu w tematykę świąt, dzieci zabrały sie do pracy. Z pomocą Pań dzieci stworzyły przepiękne Wielkanocne stroiki w słoiku, do wykorzystania miały: kamyczki, jajeczka, kurczaczki, mech i wiele innych różnych materiałów. To był bardzo mile spędzony czas.

Program edukacyjny “20 kroków do lata”

Dzieci z oddziału przedszkolnego przystąpiły do Programu edukacyjnego “20 kroków do lata” – ich zadaniem będzie, wykonywanie różnych zadań które przybliża nas wszystkich do latania wakacji. 

Pierwszym zadaniem było zasianie rzeżuchy. Dzieci wykonywały kolejne etapy siania i sprawiało im to wiele radości. Teraz troskliwie będą się nimi opiekowały sprawdzając codziennie, czy coś wyrosło. A potem zabiorą swoje rzeżuchy na Wielkanoc do domu.

WARSZTATY W MUZEUM – Palmy wielkanocne. 

Dzieci z oddziału przedszkolnego 19.03.2024 uczestniczyły w warsztatach robienia palm wielkanocnych w Muzeum Regionalnym. Celem zajęć było przybliżenie tradycji Świąt Wielkanocnych, doskonalenie umiejętności współpracy, rozwijanie poczucia estetyzmu i rozbudzanie wyobraźni.
Podczas warsztatów dzieci poznały tradycje robienia palmy, jej wygląd i symbolikę. Następnie, z wielkim zapałem z pomocą Pań wykonały piękne, kolorowe palmy wielkanocne. Na warsztatach panowała miła i radosna atmosfera. Wszystkie palmy wyszły wyjątkowe i bardzo ładne. 

BYĆ KOBIETĄ, BYĆ KOBIETĄ

8 marca to piękny dzień roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, i te duże, i te małe. Również w naszym oddziale przedszkolnym świętowaliśmy ten wyjątkowy dzień. Od rana panowała radosna atmosfera. Dzieci zapoznały się z historią Święta Kobiet. Dziś w wyjątkowy sposób chłopcy starali się umilić dzień wszystkim kobietom. Nie zabrakło też zabawy, tańca i śmiechów, a nawet mini pokazu mody zorganizowanego w naszej grupie. Każda dziewczynka na chwilę zamieniła się w małą modelkę spacerującą po wybiegu. Nie zabrakło również prezentów, wszystkie kobietki dostały upominek oraz piękny kwiat. Dzień upłynął w wesołej, pełnej zabawy atmosferze.

 

Tydzień z dinozaurami

Z okazji Dnia Dinozaura, który przypada na 26.02 dzieci z oddziału przedszkolnego przeniosły się do czasów prehistorycznych, kiedy to na Ziemi królowały dinozaury.

 Mali odkrywcy przez cały tydzień mogli poznać życie tych fascynujących gadów, uczestnicząc w wielu ciekawych zajęciach, zabawach i doświadczeniach.

Wspólnie, poprzez różne aktywności dzieci poszukiwały odpowiedzi na pytania: „Kiedy żyły dinozaury? Gdzie mieszkały? Jak wyglądały? Co jadły? Jak się rodziły? Jak i kiedy wyginęły? Skąd wiemy, że istniały?” To tylko niektóre z pytań, które nurtowały naszych małych odkrywców.

Dowiedziały się, także że dzięki pracy paleontologów możemy dowiedzieć się jak wyglądały dinozaury i obejrzeć ich szkielety w muzeach.

Na zajęciach dzieci wcieliły się nawet w rolę paleontologów – same musiały odnaleźć szczątki dinozaurów. 

To była wspaniała przygoda !  

Z WIZYTĄ W MUZEUM

Po raz kolejny dzieciaki z oddziału przedszkolnego odwiedziły Galerię A. Karpińskiego. Podczas wizyty przedszkolaki zwiedzały wystawę malarstwa. Dzieci zapoznały się z terminami: dzieła sztuki, wystawa, eksponat. Uczniowie z dużym zainteresowaniem oglądali ekspozycję i uważnie słuchali pani przewodnik. Dodatkową atrakcją, jak zawsze, były warsztaty plastyczne, na których dzieci wykonały swoje małe dzieła – tondo (obraz w kształcie koła). Wszyscy z zaangażowaniem pracowali i starali się, aby ich praca była jak najpiękniejsza. Wycieczka była lekcją historii, która na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków.

Walentynki

Mimo że walentynki kojarzą się przede wszystkim ze świętem zakochanych, to dzień ten równie chętnie obchodzą także najmłodsi. 13 lutego dzieci z oddziału przedszkolnego zostały zaproszone do biblioteki szkolnej, gdzie p. Anna Furtak i p. Maria Chodukowska przygotowały walentynkowe zabawy. Dzieci dowiedziały się kim był św. Walenty, poznały tradycję obchodzenia tego święta w Polsce, a także wyjaśniły co to jest miłość i czy tylko zakochani mogą obchodzić walentynki. Były również gry, tańce i zabawy o tematyce walentynkowej. Był to dzień pełen miłości, życzliwości i przyjaźni. Dziękujemy p. Ani i p. Marii za świetną zabawę.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA
 
“To, czego dzieci potrzebują w obfitości dostarczają dziadkowie. Dają bezwarunkową miłość, dobroć, cierpliwość, poczucie humoru, komfort, lekcje życia. Oraz, co najważniejsze, ciasteczka”.
 
Babcia i dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z dobrocią, ciepłem miłością i rozpieszczaniem. Dziękując za to wszystko, 25 stycznia na deskach sceny Rozwadowskiego Domu Kultury “Sokół” dzieci z oddziału przedszkolnego wystąpiły dla swoich babć i dziadków. Przedszkolaki od rana z niecierpliwością czekały na chwilę, kiedy sala zapełni się tak ważnymi dla nich gośćmi. Dzieci pod czujnym okiem wychowawczyń zaprezentowały wiersze i piosenki, które długo ćwiczyły, przygotowując się do tej uroczystości. Przedstawienie było pełne humoru i zabawnych wierszyków, które wprawiły babcie i dziadków w doskonały nastrój. Na sali słychać było wesołe śmiechy. Licznie przybyli goście nagrodzili dzieci gromkimi oklaskami. Po występie każdy przedszkolak z przygotowanym przez siebie upominkiem podszedł do swoich dziadków złożyć życzenia i mocno przytulić.
To był wyjątkowy dzień pełen uśmiechu, radości i wzruszeń. Występ był bardzo udany, a szczęśliwe i uśmiechnięte twarze gości są dowodem na to, jak ważne są takie spotkania z ich ukochanymi wnukami.

Bal karnawałowy

” W karnawale, w karnawale
dzieci bawią się wspaniale.
W karnawale każdy chce
śpiewać, tańczyć, bawić się.”
 
Karnawał to miła tradycja wypełniona muzyką, tańcem i śmiechem. 18 stycznia w naszej szkole odbył się bal karnawałowy, na którym bawiły się również dzieci z oddziału przedszkolnego. Przedszkolaki oczekiwały na ten dzień z wielką niecierpliwością. W czwartek od rana słychać było wesołe rozmowy na temat balu. Dzieciaki wcieliły się w różne postacie. Spotkać można było księżniczki, królewny, pszczółkę, wróżki, kotka, pirata, policjanta, piłkarza czy Spider – Mana. Dzieci miło spędziły czas, uczestnicząc w różnych zabawach, które prowadził wodzirej. Wesoła muzyka zachęcała do tańca, któremu towarzyszyły śmiech, radość i zadowolenie. Podczas krótkiej przerwy w karnawałowych szaleństwach był czas na poczęstunek i zjedzenie smacznej ciepłej pizzy. Wszystkie przedszkolaki bawiły się znakomicie, bal pozostanie długo w ich pamięci.
 

WIGILIA KLASOWA

Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dniu w roku, na który czekamy wszyscy. W naszym oddziale przedszkolnym również uczciliśmy ten wyjątkowy, piękny, pełen wzruszeń dzień. 22 grudnia od samego rana panowała radosna, ożywiona atmosfera. Dzieci z tej okazji przyszły do szkoły pięknie, odświętnie ubrane, a dekoracja naszej sali wprowadzała w nastrój oczekiwania na to wyjątkowe wydarzenie. Kiedy nadszedł odpowiedni czas, panie oraz dzieci  złożyły sobie nawzajem świąteczne życzenia i wszyscy połamali się opłatkiem. Potem razem usiedliśmy do stołu. Było pięknie i uroczyście, nie zabrakło również wspólnego kolędowania.
Na ten szczególny czas życzymy wszystkim zdrowia, szczęścia i wszelkiej pomyślności.
WESOŁYCH ŚWIĄT!

 

WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE

19 grudnia dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedziły Galerię A.Karpińskiego, gdzie wzięły udział w warsztatach. Celem zajęć było wykonanie świątecznych ozdób. Dzieci chętnie zabrały się do pracy. Wykazały się pomysłowością i kreatywnością. Wykonywanie prac plastycznych kształtuje wrażliwość, ekspresję twórczą, rozwija wyobraźnię, uczy współpracy. Dzieci spędziły czas w przyjemnej, świątecznej atmosferze.

WARSZTATY KULINARNE – PIECZEMY ŚWIĄTECZNE PIERNICZKI

W poniedziałek 18 grudnia w naszej szkole zapachniało świętami. W powietrzu unosił się pyszny zapach miodu i przypraw korzennych. Dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w warsztatach pieczenia pierniczków. Przedszkolaki dowiedziały się jakie składniki są potrzebne do wykonania ciasta. Po części teoretycznej zaproszono uczniów do pracy. Każde dziecko dostało ciasto, które musiało rozwałkować, a następnie powycinać za pomocą foremek piękne kształty. Kiedy pierniczki się piekły, przedszkolaki przygotowywały lukier oraz posypki, aby ozdobić swoje ciasteczka. Każde z dzieci według własnego pomysłu ozdobiło pierniczki. Efekty były piękne, mnóstwo świetnej zabawy i pozytywnej energii wprawiły wszystkich w doskonały, świąteczny już nastrój. Po skończonej pracy dzieci skosztowały swoich wypieków, a reszta pierniczków została zabrana do domu, aby poczęstować nimi swoich bliskich.

 

 

MIKOŁAJKI W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

“Święty Mikołaj nocą wędruje,
w okna zagląda i nasłuchuje.
Gwiazdka w okna świeci,
gdzie są grzeczne dzieci?”

6 grudnia w naszej szkole pojawił się długo wyczekiwany przez wszystkich gość – Święty Mikołaj. W tym roku pogoda dopisała, więc Mikołaj przyjechał do nas saniami zaprzężonymi w renifery z czerwononosym Rudolfem na czele. Dzieci z niecierpliwością oczekiwały, aż zawita do naszej sali. Długo przygotowywały się na wizytę sympatycznego staruszka. Przedszkolaki przygotowały dla Mikołaja i jego zwierząt poczęstunek. Na Świętego czekały pierniczki i kubek mleka, a na renifery pyszna, soczysta marchewka. Mikołaja przywitaliśmy piosenką. Dzieci oraz panie zostały obdarowane upominkami, a przedszkolaki w ramach wdzięczności podarowały Mikołajowi własnoręcznie przygotowane laurki. Spotkanie minęło w przyjemnej, ciepłej wesołej atmosferze.
Mikołaju, dziękujemy za prezenty i prosimy: pamiętaj o nas w przyszłym roku.

 

WARSZTATY MIKOŁAJKOWE

6 grudnia dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z wychowawczynią odwiedziły Galerię Malarstwa A. Karpińskiego. Wzięły tam udział w Mikołajkowych Warsztatach. Miały możliwość samodzielnie udekorować bombkę. Chętnie zabrały się do pracy, w której mogły wykorzystać farby i piękny, świecący brokat. Każde dziecko ozdobiło bombkę według własnego pomysłu. Na ozdobach pojawiły się choinki, bałwanki, gwiazdki, renifery i Mikołaje. Kiedy pędzelki zostały już odłożone, przedszkolaki posypały swoje bombki brokatem niczym magicznym pyłem. Po skończeniu pracy czekała na najmłodszych niespodzianka – spotkanie z Mikołajem, który rozdał im drobne pamiątki oraz słodycze. Wyjście do muzeum było bardzo udane, każdy przedszkolak zabrał ze sobą własnoręcznie ozdobioną bombkę i obiecał, że zawiśnie ona na choince w domu na honorowym miejscu.

Dzień Pluszowego Misia

23 listopada dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w obchodach Dnia Pluszowego Misia. Każde dziecko przyszło do szkoły ze swoim pluszowym przyjacielem-Misiem. Dzieci zostały zaproszone do zabawy zorganizowanej przez panie ze świetlicy szkolnej oraz biblioteki. Poznały historię tego święta, bawiły się przy piosenkach. Dla najmłodszych zostały przygotowane również inne atrakcje: zabawy ruchowe, układanie puzzli, zagadki, przyciąganie słoika z miodem. Najbardziej podobała się im zabawa w odgadywanie misiowych przysmaków, kiedy to z zawiązanymi oczami musieli skosztować słodkich pyszności i powiedzieć co to jest. Dużą radość sprawiło przedszkolakom pałaszowanie miodu na czas. Po wesołych zabawach wróciliśmy do klasy, gdzie na dzieci czekał miś Stefan, który podczas naszej nieobecności pilnował klasy. Dzieci zaprzyjaźniły się z niedźwiadkiem i na pamiątkę tak wyjątkowych odwiedzin zrobiły sobie zdjęcie z misiem Stefanem.

ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

„Małe radości i drobne gesty życzliwości są najpiękniejszymi iskierkami naszej codzienności!”

21 listopada obchodziliśmy w szkole Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Idea Światowego Dnia Życzliwości narodziła się w 1973 roku w Stanach Zjednoczonych. Dzieci z oddziału przedszkolnego również włączyły się w obchody święta, z tej okazji wszyscy przyszli do szkoły ubrani na żółto, aby podkreślić jego znaczenie. Dzień Życzliwości to czas dobrych uczynków, pozytywnej atmosfery i serdeczności. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Dzieciaki poznały historię tego święta, dowiedziały się jak ważne jest okazywanie dobroci, koleżeństwa i uprzejmości wśród rówieśników oraz wobec dorosłych. Każdy przedszkolak namalował obrazek, którym obdarowały siebie nawzajem, podkreślając przy tym jak jesteśmy dla siebie ważni. Dzień Życzliwości to idealny moment, aby przypomnieć jak w naszych codziennych relacjach istotne jest używanie “magicznych słów”: proszę, dziękuję, przepraszam, miłego dnia, dzień dobry, lubię Cię. Dzień upłynął w miłej i wesołej atmosferze, a na naszych twarzach gościły piękne uśmiechy.

 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA

20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. Z tej okazji w oddziale przedszkolnym zostały przeprowadzone zajęcia na temat praw i obowiązków dziecka. Najmłodsi mieli okazję dowiedzieć się o tym, że mają liczne prawa, m. in.: prawo do miłości, zabawy, odpoczynku, własnego zdania czy też spokojnej nauki i poznawania otaczającego nas świata. Następnie z zaciekawieniem oglądali  film edukacyjny  “Prawa dziecka – ważna sprawa” oraz wspólnie malowali farbami tematyczną kolorowankę XL. Na koniec przedszkolaki za pomocą odcisku ręki w niebieskim kolorze potwierdziły, że znają swoje prawa.

„O prawach dziecka”

Nikt mnie nie ma prawa siłą zmuszać do niczego,

A szczególnie do zrobienia czegoś niedobrego.

Mogę uczyć się wszystkiego, co mnie zaciekawi.

Ja mam prawo sam wybierać, z kim się będę bawić.

Nikt nie może mnie poniżać, krzywdzić, bić, wyzywać

I każdego mogę zawsze na ratunek wzywać.

Jeśli mama, brat lub tata już nie mieszka z nami,

Nikt nie może mi zabronić spotkać ich czasami.

Nikt nie może moich listów czytać bez pytania.

Mam też prawo do tajemnic i własnego zdania.

Mogę żądać, żeby każdy uznał moje prawa,

A gdy różnię się od innych to jest moja sprawa.

 

KONKURS PLASTYCZNY

11 Listopada oczami dziecka, to temat konkursu plastycznego, który zorganizowały panie wychowawczynie Monika Książek i Anna Pelczar-Śmietańska dla dzieci z oddziału przedszkolnego.

Konkurs miał na celu zainteresować najmłodszych historią niepodległości Polski, zachęcić  do poznawania trudnych dziejów naszej Ojczyzny oraz kształtować szacunek wobec dokonań bohaterów tamtych dni.

Na konkurs wpłynęło 10 prac, technika wykonania była dowolna, dlatego też prace były różnorodne pod względem artystycznym. Dzieci sięgnęły nie tylko po kredki, ale również po bibułkę i plastelinę.
Jury, w skład którego wchodziły: p. Anna Furtak, p. Daria Granek oraz p. Małgorzata Szczoczarz, po długich naradach nagrodziło wszystkie prace, przyznając:

I miejsce:
Antoni Machaj
Gabriel Michalczyk

II miejsce
Hanna Banach
Gabriela Czarnkowska

III miejsce
Kamil Bieliński
Agata Rak
Fabian Dziura
Oraz wyróżnienie dla Ilony Zębali, Antoniego Sokołowskiego i Melanii Popowicz – Zawadzki.

Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Serdecznie gratulujemy!

 

JESTEŚMY POLKĄ I POLAKIEM …

 Miniony tydzień upłynął nam na pogłębianiu wiadomości na temat naszej Ojczyzny. Dzieci poznały polskie legendy, utrwaliły najważniejsze informacje na temat Polski.
W dniu 10 listopada obchodziliśmy w naszej grupie Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci przyszły ubrane galowo i uroczyście świętowaliśmy ten wyjątkowy dla nas dzień. Dzieci wykonały na tę uroczystość kotyliony w barwach ojczystych. Przedszkolaki na zajęciach dowiedziały się co to jest niepodległość, utrwaliły wiadomości na temat symboli  narodowych. Dzieci wykonały również pracę plastyczną “Patriotyczne drzewo”. Następnie uczniowie przyjmując właściwą postawę, odśpiewali hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”. Na koniec zajęć pani przeprowadziła quiz sprawdzający poznane wiadomości. Poprzez takie zajęcia przedszkolaki od najmłodszych lat uczą się patriotyzmu oraz poszanowania kultury i tradycji ojczystego kraju.

 

 

Dzień Zdrowego Śniadania

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię, siłę do zabawy, lepiej koncentrują się podczas zajęć. To najlepszy start w nowy dzień. 8 listopada dzieciaki z oddziału przedszkolnego włączyły się do akcji Dzień Zdrowego Śniadania. W tym dniu zamiast gotowych kanapek przyniesionych z domu same przygotowały sobie pyszne śniadanie. Przyniosły swoje ulubione wędliny, sery, jajka, nie zabrakło świeżych i zdrowych warzyw oraz owoców. Dzieci potrafiły dzielić się produktami, działać wspólnie i zgodnie. Nie bały się próbować nowych smaków. Apetyczny zapach roznosił się po całej szkole, a u nas było wesoło i smacznie. Po wykonaniu kanapek z chęcią przystąpiliśmy do ich zjedzenia. Była to niezapomniana przygoda edukacyjna dla najmłodszych na temat zdrowego odżywiania. Udział w takiej akcji z pewnością przyczynił się do zwiększenia świadomości dzieci i rodziców na temat znaczenia śniadania dla prawidłowego funkcjonowania dziecka.

1 listopada

Czas przed dniem Wszystkich Świętych to odpowiedni moment na wspomnienie tych, którzy odeszli, czas na rozmowę dotyczącą szacunku dla nich. 30 października dzieci z oddziału przedszkolnego z wychowawczynią oraz księdzem Markiem wybrały się na pobliski cmentarz.

Przedszkolaki w ciszy i zadumie słuchały opowieści na temat przeszłości naszej ojczyzny, poprzez zapalenie zniczy oddały hołd poległym, którzy walczyli w obronie Polski. Dowiedziały się także, jak należy zachowywać się na cmentarzu, by nie zakłócać spokoju zmarłych i osób odwiedzających to miejsce.

 

W POSZUKIWANIU JESIENI

W piękny słoneczny dzień dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się na spacer w poszukiwaniu jesieni. Spacerowanie to nie tylko forma ruchu czy relaksu, ale także nauki. Była to dobra okazja do rozbudzenia zainteresowań otaczającą przyrodą oraz wzbogacenia wiedzy przyrodniczej przedszkolaków. Dzieciaki z zainteresowaniem obserwowały zmieniającą się przyrodę. Dużą frajdę sprawiło im zbieranie darów jesieni. Nazbierały piękny bukiet kolorowych liści, który po powrocie do szkoły włożyliśmy do wazonu i ustawiliśmy w widocznym miejscu, aby zdobił klasę i cieszył oczy.

SAŁATKA OWOCOWA

 

“Chcesz być zdrowy jedz owoce,
Bo owoce dobra rzecz.
Jeśli będziesz jadł codziennie
Dobre zdrowie będziesz mieć”.

Środa 4 października była pysznym, owocowym dniem. Dzieciaki na zajęciach własnoręcznie przygotowały smaczną, kolorową sałatkę owocową. Przyniosły z domu różne owoce: jabłka, gruszki, śliwki, winogrona, banany, mandarynki, kiwi. Po dokładnym umyciu rąk wszystkie dzieci z wielką ochotą zabrały się do pracy. Najpierw samodzielnie obrały owoce, a następnie kroiły, przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Przygotowanie sałatki sprawiło dzieciom wiele radości, wszyscy mieli soczyste minki na widok smakołyków. Sałatka przedszkolakom bardzo smakowała.

 

 

Piracki Dzień Chłopaka w oddziale przedszkolnym

29 września do oddziału przedszkolnego przypłynął kapitan Czarnobrody, który ogłosił, że w tym roku Dzień Chłopaka będziemy świętować w stylu pirackim.
Kapitan znalazł po drodze list w butelce z różnymi zadaniami do wykonania przez dzieci. Nagrodą dla wszystkich miał być ukryty skarb.
Dzieci na początku musiały stworzyć pirackie czapki. Każde z nich otrzymało pirackie imię i zostało pasowane na prawdziwego pirata.
Piraci i piratki musieli przepłynąć morze, by dotrzeć do Czekoladowej Wyspy oraz wykonać czekoladowy taniec.
Następnie dzieci pokonały “Bańkowe Potwory”, a na koniec rywalizowały między sobą podczas bitwy morskiej na kule armatnie.
Przedszkolaki z zaangażowaniem i ekscytacją podejmowały się zadań tak, aby jak najszybciej odnaleźć ukryty skarb, którym okazały się prezenty dla chłopców z okazji ich święta oraz słodkie upominki dla dziewczynek.
To był naprawdę wspaniały dzień pełen morskich przygód.

 

 

JESIEŃ W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

“Idzie Jesień cicho, przez jesienny las
i na wszystko rzuca kolorowy czar.
Idzie jesień szybko, bo już balu czas,
dzieci tu czekają, a gość rzuca czar…”

Słonecznie i radośnie za oknem, tak jak w naszym przedszkolu. Mimo iż opadają już liście, jesienią wcale nie musi być smutno…Ta wyjątkowa pora roku zawitała do naszego oddziału przedszkolnego. Dzieciaki przyniosły do szkoły dary jesieni: kasztany, żołędzie, kolorowe liście. Na zajęciach dowiedziały się, kiedy zaczyna się ta piękna pora roku, jakie zachodzą zmiany w przyrodzie, co jesienią robią zwierzęta. Na koniec nasi najmłodsi wykonali ciekawe prace plastyczne.

 

BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK- SPOTKANIE Z POLICJANTAMI

Dnia 18 września nasz oddział przedszkolny odwiedzili policjanci z Powiatowej Komendy Policji w Stalowej Woli. Podczas spotkania dzieci przypomniały sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Z uwagą słuchały policyjnych rad oraz zadawały wiele ciekawych pytań. Policjanci podkreślili jak ważne dla bezpieczeństwa jest noszenie elementów odblaskowych. Na koniec spotkania cała grupa wyszła na znajdujące się przy szkole przejście dla pieszych i pod nadzorem policji ćwiczyła prawidłowe przechodzenie przez jezdnię.

 

Rok szkolny 2022/2023

WYCIECZKA

Dnia 5 czerwca dzieci z oddziału przedszkolnego pod opieką pań wybrały się na wycieczkę do Zabrania – “Pasieka u Trutnia”. Dzieciaki już od rana dopytywały kiedy podjedzie autobus.  O godzinie 8.30 wyruszyliśmy w krótką podróży. Na miejscu przywitali nas sympatyczni właściciele. Przygoda w pasiece zaczęła się od bardzo ciekawych warsztatów. Przedszkolaki poznały fascynujące tajemnice życia pszczół, zapoznały się z budową ula, dowiedziały się dlaczego pszczoły są tak potrzebne w naszym środowisku. Następnie dzieci same zrobiły świece z wosku pszczelego, które zabrały ze sobą do domu. Zwiedziły pasiekę, obejrzały ule i pracę pszczół. Po nauce przyszedł czas na beztroska zabawę w ogrodzie i pieczenie kiełbasek przy ognisku i zakup pamiątek. Dzieciaki z uśmiechem wracały z wycieczki, a w autobusie słychać było gwar rozmów na temat mijającej wyprawy.

 

DZIEŃ DZIECKA

Dzień Dziecka to święto, które uwielbiają wszystkie dzieci, te małe i te duże. To dzień pełen uśmiechów, zabawy, niespodzianek, radości i wielu niezapomnianych wrażeń! Dzieci z oddziału przedszkolnego wraz  koleżankami i kolegami ze starszych klas wybrały się na seans filmowy do kina Helios. Już sama atrakcją był spacer do kina, wszystkie dzieci grzecznie szły, wesoło rozmawiając. Film animowany “Super Mario” dzieciom bardzo się podobał, przedszkolaki były bardzo zadowolone.
Kochane dzieci z okazji waszego święta życzymy Wam wszystkiego co najpiękniejsze!!!

Dzień Rodziny

W dniu 25 maja 2023 roku dzieci z oddziału przedszkolnego świętowały Dzień Rodziny. W tym dniu w Rozwadowskim Domu Kultury Sokół odbył się występ naszych przedszkolaków. Dzieci przygotowały dla rodziców wierszyki i piosenki z życzeniami. Na zakończenie dzieci wręczyły swoim najbliższym własnoręcznie przygotowane upominki. Dumni rodzice uronili niejedną łzę i nagrodzili swoje pociechy gromkimi brawami.

 

DZIEŃ KOBIET

“Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów”

8 marca to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy wszystkie kobiety mają swoje święto, zarówno te duże, jak i te małe. Tradycyjnie jak co roku i u nas w grupie obchodzimy to święto. Dzieci dowiedziały się o tradycjach związanych z Dniem Kobiet oraz jak obchodzone jest to święto w innych krajach świata.W tym uroczystym dniu chłopcy złożyli życzenia swoim koleżankom i odśpiewali gromkie “Sto lat”. Chłopcy byli wyjątkowymi gentelmanami, byli uprzejmi, uczynni i mili. Dziewczynki zostały obdarowane przez swoich kolegów upominkami i pięknymi bukietami kwiatów. Uczennice czuły się wyjątkowo, a uśmiech nie schodził im z buzi przez cały dzień.

TŁUSTY CZWARTEK

“Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek,
a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła”

W tym roku Tłusty Czwartek obchodziliśmy 16 lutego. Najważniejszym akcentem w tym dniu są oczywiście pyszne pączki. W naszej sali od samego rana unosił się piękny zapach świeżutkich słodkich łakoci. Podczas zajęć dydaktycznych dzieci poznały tradycję Tłustego Czwartku, dowiedziały się jak w innych krajach obchodzi się to święto. Nie obyło się oczywiście bez degustacji. Dzieci ze smakiem pałaszowały pyszne słodkości

Z WIZYTĄ W MUZEUM

15 lutego przedszkolaki po raz kolejny odwiedziły Muzeum Alfonsa Karpińskiego. Tym razem dzieci brały udział w walentynkowych warsztatach plastycznych. Przedszkolaki wykonały walentynkowe drzewko miłości. Wszystkie dzieci w skupieniu i z dużym zaangażowaniem pracowały. Poprzez wykonywanie prac plastycznych dzieci ćwiczą sprawność manualną, rozwijają wyobraźnię, uczą się wrażliwości na sztukę. Podczas warsztatów panowała miła i radosna atmosfera.

WALENTYNKI

Dzień Świętego Walentego
To dzień dobry dla każdego!
W tym dniu wszyscy to wyznają,
Że chcą kochać i kochają!

14 lutego był dla naszych dzieciaków czerwonym dniem miłości, przyjaźni i radości. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach i konkursach organizowanych przez świetlicę i bibliotekę z naszej szkoły. Szukały właściwej połówki serca, dopasowywały w pary zakochanych bohaterów bajek, bawiły się w “Chusteczkę haftowaną”. Za poprawnie rozwiązane zagadki dzieci otrzymywały słodkie punkty-lizaki. Po powrocie do klasy każdy przedszkolak dostał słodką babeczkę, które dla dzieci upiekła mama jednego z naszych uczniów. Walentynkowy dzień był dniem pełnym miłych wrażeń.

Wizyta w Galerii A.Karpińskiego

Dnia 3 lutego 2023 roku dzieci z oddziału przedszkolnego PSP nr 9 w Stalowej Woli obejrzały w Galerii A. Karpińskiego wystawę, której motywem przewodnim są kwiaty róży. Na ekspozycji, oprócz twórczości Alfonsa Karpińskiego, dzieci obejrzały obrazy m.in.: Olgi Boznańskiej, Jacka Malczewskiego, Wojciecha Kossaka, Wojciecha Weissa, Ignacego Pieńkowskiego, Konrada Krzyżanowskiego, Józefa Pankiewicza i Bolesława Biegasa. Dodatkowo obok malarstwa nasze przedszkolaki z zaciekawieniem oglądały wyroby z porcelany, fajansu, a także rzemiosła artystycznego dekorowanego motywem róży. Następnie na warsztatach plastycznych samodzielnie wykonały wytworny wachlarz i pięknie go ozdobiły.

Dzień Babci i Dziadka

12 stycznia dzieci z oddziału przedszkolnego naszej szkoły świętowały Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji zaprezentowały wiersze, życzenia, piosenki i tańce, które wzbogaciły odświętnym, ludowym strojem. W pięknej scenografii Rozwadowskiego Domu Kultury ,,Sokół” oraz wyjątkowej atmosferze wnuczęta dały pokaz swoich umiejętności artystycznych. Na koniec wręczyły swoim bliskim własnoręcznie przygotowane upominki i słodkości. Babcie i dziadkowie ze wzruszeniem oglądali piękny występ.

WIGILIA

Święta Bożego Narodzenia to czas magiczny, radosny i przepełniony miłością, spędzony w gronie najbliższych nam osób. Dzieci wypatrują pierwszej gwiazdki, dzielimy się opłatkiem, składamy sobie życzenia. W naszym oddziale przedszkolnym nastał magiczny czas. W środę 21 grudnia odbyła się u nas Wigilia klasowa. W tym dniu dzieci przyszły do szkoły odświętnie ubrane, aby podkreślić wyjątkowość tego dnia. Łamiąc się opłatkiem złożyliśmy sobie życzenia. Przedszkolaki zjadły świąteczne wypieki. Dzieci wspólnie z paniami śpiewały świąteczne piosenki i kolędy. W tym dniu panowała w klasie wyjątkowo radosna atmosfera. Takie chwile wzmacniają bliskie relacje.
Wszystkim dzieciom i rodzicom składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, szczęścia i wszelkiej pomyślności, oraz szczęśliwego Nowego 2023 Roku!!!

MIKOŁAJ

6 grudnia – jak dobrze wiecie,
Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie
I każde dziecko prezent dostanie…

We wtorek w naszym oddziale przedszkolnym pojawił się długo wyczekiwany gość, starszy pan z długą siwą brodą- Święty Mikołaj. Pomimo tego, że na polu nie ma śniegu sympatycznemu panu udało się dotrzeć do naszej szkoły. Dzieci powitały Mikołaja piosenkami. Spotkanie upłynęło w miłej, ciepłej i wesołej atmosferze. Każde dziecko zostało obdarowane prezentem. Na koniec wizyty zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie.
Mikołaju dziękujemy za odwiedziny i prosimy nie zapomnij o nas w przyszłym roku.

PROJEKT ERASMUS +

Dobiegł końca realizowany w naszej szkole projekt ERASMUS +. Na podsumowanie całego przedsięwzięcia zorganizowany został apel, w którym brały udział dzieci z naszej szkoły. W pięknie przygotowanej części artystycznej wystąpiły między innymi dzieci z oddziału przedszkolnego. Uczniowie ubrani w piękne stroje zaśpiewali piosenkę z ludowego repertuaru pt. : “Czerwone jabłuszko”. To pierwszy występ przedszkolaków przed tak liczną publicznością. Przyznać trzeba, że poradzili sobie doskonale.

ANDRZEJKI

W listopadową ciemną noc
swój los wywróżę sobie,
bo wróżby dziwną mają moc…

30 listopada, jak co roku dla podtrzymania tradycji dzieci z oddziału przedszkolnego brały udział w Andrzejkach. W tym dniu od samego rana dopisywał nam wyśmienity humor. Przedszkolaki dowiedziały się skąd pochodzi tradycja zabaw andrzejkowych. Dzieci brały udział w różnego rodzaju zabawach oraz wróżbach. Wywróżyły sobie między innymi: imię przyszłego męża, żony, odkryły dokąd pojadą w najbliższą podróż, czym będą zajmować się w przyszłości. Ostatnią atrakcją były ciasteczka z wróżbą. Dzieci z uśmiechem na twarzy brały udział w magicznym rytuale andrzejkowym. Dzień ten dostarczył przedszkolakom wiele radości i śmiech, ale również stał się okazją do poznawania naszych ludowych tradycji.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

21 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Był to dla nas dzień pełen radości, uśmiechów, miłych słów i dobrych uczynków. Dl podkreślenia wyjątkowości tego święta wszyscy przyszli do szkoły ubrani w radosnych żółtych strojach. Pani rozmawiała z dziećmi o tym, czym jest życzliwość oraz dlaczego warto być miłym i pomocnym. Przedszkolaki przypomniały sobie magiczne słowa: dziękuję, proszę i przepraszam. Każde dziecko dostało od pani uśmiechniętą buźkę, którą przykleiło sobie na bluzkę. Na koniec uczniowie pokolorowali “kwiat życzliwości” i wręczyli go wybranej przez siebie osobie.

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

W dniu 10 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci przyszły pięknie ubrane w narodowe barwy Polski i uroczyście świętowaliśmy ten wyjątkowy dla nas Polaków dzień. Dzieci dowiedziały się kim był Józef Piłsudski, obejrzały prezentację dotyczącą 11 listopada, poznały symbole narodowe Polski. O godzinie 11.11 przyjmując właściwą postawę odśpiewały hymn Polski: “Mazurka Dąbrowskiego”. Celem świętowania takich uroczystości jest kształtowanie miłości i przywiązania do Ojczyzny jej kultury oraz tradycji. Dzieciaki od najmłodszych lat powinny się uczyć patriotyzmu oraz kształtowania pozytywnych postaw i uczyć patriotycznych.

WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

Tuż przed uroczystością Wszystkich Świętych dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedziły pobliski cmentarz. Koniec października to odpowiedni moment na wspomnienie tych, którzy odeszli od nas, czas na rozmowę dotyczącą szacunku dla zmarłych oraz o odpowiednim zachowaniu się w miejscu, jakim jest cmentarz. Przedszkolaki zapaliły znicze na grobach zmarłych dyrektorów naszej szkoły, a także ofiar terroru hitlerowskiego.

Z WIZYTĄ NA KOLEI

10 października dzieci z oddziału przedszkolnego udały się na spacer w okolice przejścia kolejowego, znajdującego się w pobliżu naszej szkoły. Na miejscu czekali na nas pracownicy Polskich Kolei Państwowych. Panowie opowiedzieli dzieciom na czym polega ich praca, czym się zajmuje maszynista, zawiadowca czy konduktor. Następnie wraz z pracownikami PKP dzieci udały się na rozwadowski dworzec kolejowy, gdzie czekał na nich miły i niespodziewany gość, pracownik PKP – owczarek niemiecki, który wraz ze swoim opiekunem pokazał dzieciom kilka sztuczek. Następnie przedszkolaki mogły obejrzeć zabytkową lokomotywę, wejść do jej wnętrza, dotknąć śrub, usiąść na miejscu maszynisty. Na koniec wszyscy zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie.

BOMBA WITAMINOWA – SAŁATKA OWOCOWA

Ostatni tydzień w naszym oddziale przedszkolnym tematem zajęć były pyszne, zdrowe owoce. Dzieci z pomocą pań przygotowały pyszną, kolorową sałatkę owocową. Dzieci z domów przyniosły różne owoce; gruszki, jabłka, winogrona, banany, pomarańcze, mandarynki. Wszyscy mieli soczyste minki na widok pachnących owoców i każdy z zapałem zabrał się do pracy. Najpierw dokładnie umyliśmy ręce, każdy zajął miejsce przy stole, a nasza sala przedszkolna zamieniła się w kuchnię. Dzieciaki samodzielnie pokroiły owoce przestrzegając zasad bezpieczeństwa w posługiwaniu się nożem. Przyrządzenie sałatki dało dzieciom wiele satysfakcji.

DZIEŃ CHŁOPAKA

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodzinnym czy też w życiu przedszkola. 30 września obchodziliśmy w naszym oddziale przedszkolnym Dzień Chłopaka. W tym dniu wszystkie dziewczynki złożyły swoim kolegom z grupy piękne życzenia a także odśpiewały głośne “Sto tat”. Każdy z chłopców otrzymał super prezent. Dzień upłyną na wspólnej zabawie i szaleństwie prze wesołej muzyce.

Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE

Wprowadzenie dziecka w świat literatury jest bardzo ważnym elementem. Dobrze jest zaszczepić w dzieciach miłość do książek już od najmłodszych lat, dlatego u naszych dzieciaków kształtujemy nawyki stałego obcowania z książką.
Dzieciaki pierwszy raz odwiedziły bibliotekę szkolną. Była to ciekawa wizyta pośród wielu regałów wypełnionych dużą ilością książek. Dzieciaki poznały Panią Agnieszkę, która opowiedziała im o tym magicznym miejscu. Wizyta w bibliotece upłynęła w miłej, pełnej wrażeń, uśmiechów i zadowolenia atmosferze.

 

 

 

Rok szkolny 2021/2022

DZIEŃ DZIECKA

Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych dni w roku, na który dzieciaki czekają z wielką niecierpliwością. Wszystkim nam zależy, aby wtedy były szczególnie uśmiechnięte, radosne i szczęśliwe. Właśnie dlatego staramy się, aby Dzień Dziecka był pełen atrakcji. W tym roku z okazji Dnia Dziecka nasi milusińscy wybrali się do kina Helios na animowany film “Pan wilk i spółka”. Już sam spacer do kina okazał się być atrakcją. Dzieciaki grzecznie maszerowały, mając na uwadze, aby nie spóźnić się na tak wyczekiwany przez nie seans. Nudy w kinie nie było, przedszkolaki z ciekawością i zainteresowaniem obejrzały bajkę. W drodze powrotnej do szkoły trwały rozmowy na temat obejrzanego filmu, który na pewno zostanie w ich pamięci. Dodatkową atrakcją z okazji Dnia Dziecka było wyjście na lody. Przedszkolaki wraz z paniami wybrały się na pyszny zimny deser do pobliskiej cukierni. Każde dziecko mogło samodzielnie wybrać smak loda. Po zjedzeniu pyszności najmłodsi udali się na spacer. Przyjemnie jest patrzeć na szczęśliwe i uśmiechnięte buzie dzieci. Życzymy dzieciakom, aby takie szczęście gościło na ich twarzach nie tylko w Dzień Dziecka, ale każdego dnia!

 

CUDOWNYCH RODZICÓW MAM – DZIEŃ RODZINY

Są takie dni w kalendarzu naszego oddziału przedszkolnego, do których dzieci przygotowują się z wielkim zaangażowaniem. Jednym z nich jest Dzień Rodziny. To wspaniały czas zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców. Dzień pełen wzruszeń, uśmiechów i radości. Z tej okazji 26 maja najmłodsi z naszego oddziału przedszkolnego wystąpili dla swoich najbliższych na scenie rozwadowskiego “Sokoła”. Podczas występu przedszkolaki zaprezentowały wierszyki przeplatane piosenkami, tańcem i grą na instrumentach. Na zakończenie dzieci wręczyły swoim najbliższym własnoręcznie przygotowane upominki. Dumni rodzice uronili niejedną łzę i nagrodzili swoje pociechy gromkimi brawami.

Dzień Strażaka

5 maja dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się w odwiedziny do Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Stalowej Woli. Na miejscu poznały wyposażenie wozu strażackiego i sprzęt pożarniczy. Wysłuchały  opowieści o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaka, dowiedziały się w jakich okolicznościach można wezwać Straż Pożarną i tego, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych, ratują zwierzęta, pomagają przy powodzi. Przy okazji utrwaliły sobie numer telefonu do Straży Pożarnej – 998 i numer alarmowy – 112. Przez chwilę wszyscy uczestnicy wycieczki mogli poczuć się jak strażacy, przymierzając hełm czy wsiadając do wozu strażackiego. Po tym spotkaniu nie tylko chłopcy stwierdzili, że w przyszłości chcieliby zostać strażakami. Za miłe spotkanie dzieci podziękowały strażakom  życząc sukcesów w pracy zawodowej i wszystkiego co najlepsze z okazji Dnia Strażaka.

 

 
 
ŚWIĘTA MAJOWE

„  Kto ty jesteś?
–  Polak mały.
   Jaki znak twój?
– Orzeł biały.
   Gdzie ty mieszkasz?
– Między swymi.
   W jakim kraju?
– W polskiej ziemi….”

29 kwietnia w naszym oddziale przedszkolnym odbył się dzień patriotyczny. Dzieci przyszły do szkoły odświętnie ubrane. Przedszkolaki dowiedziały się jakie święta obchodzimy w maju i poznały ich znaczenie. Uczniowie wiedzą już, że  godło, hymn i flaga to nasze symbole narodowe. Wzbudzenie u dzieci zainteresowania historią jest niezbędne dla nauki patriotyzmu. Pamiętając, że trzeba zachować właściwą postawę, dzieci odśpiewały “Mazurek Dąbrowskiego”. Na koniec wykonały tematyczną pracę plastyczną.
 

Międzynarodowy Dzień Ziemi w oddziale przedszkolnym

22 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. Dzieci podczas zajęć dowiedziały się co to jest ekologia, jak należy dbać o naszą planetę i dlaczego jest to tak ważne. Przypomniały sobie zasady segregacji śmieci, dowiedziały się również co to jest recykling. Na koniec wykonały tematyczną pracę plastyczną.

 

Święta Wielkanocne w oddziale przedszkolnym

Wielkanoc-czas radości i oczekiwania; wielkich przygotowań, malowania pisanek, pieczenia babeczek, strojenia wielkanocnych koszyczków. Radosna atmosfera zapanowała i w naszym oddziale przedszkolnym. Dzieci poznały zwyczaje i tradycje związane ze Świętami Wielkanocnymi. Dowiedziały się jakie pokarmy należy włożyć do koszyczka, skąd wzięła się tradycja śmigusa dyngusa.
Przedszkolaki wykonały wiele prac plastycznych związanych z Wielkanocą, które zabrały do domu jako świąteczny prezent dla rodziców.

Mali ogrodnicy z oddziału przedszkolnego

Nadeszła wiosna. Nasze przedszkolaki zamieniły się w małych ogrodników. Z pomocą pani wychowawczyni zasadziły cebulkę i zasiały rzeżuchę. Codzienna obserwacja pozwoliła im poznać cykl rozwoju roślin. Wykorzystując piękną pogodę, dzieci w pobliżu szkoły zasadziły także piękne, kolorowe bratki. Dzieciaki z wielkim zaangażowaniem wykonywały wszystkie czynności związane z sadzeniem roślinek. Praca ta przyniosła im wiele radości i satysfakcji.

Jesteśmy z Wami niebieskimi motylami

W kwietniu obchodzony jest Światowy Dzień Autyzmu. W tym dniu dzieci z naszego oddziału przedszkolnego zapoznały się z pojęciem: autyzm. Dowiedziały się o charakterystycznych cechach występujących u osób z tym zaburzeniem. Bardzo dużo uwagi poświęciliśmy pojęciu tolerancji, jak jest ważna wobec rówieśników, którzy nie zawsze rozumieją świat tak samo jak my. Symbolem tego dnia jest kolor niebieski. Dzieci wykonały piękne prace plastyczne-niebieskie motyle.

Wiosna, wiosna ach to ty….

Tradycyjnie jak co roku 21 marca 2022 roku dzieci z naszego oddziału przedszkolnego powitały wiosnę. W tym dniu przedszkolaki uczestniczyły w grach i zabawach związanych z rozpoczynająca się porą roku. Poznały stary zwyczaj topienia Marzanny i wykonały pracę plastyczną pt: ,,Krokusy – zwiastuny wiosny”. Największą atrakcją tego dnia było wyjście na spacer. Z Marzanną i kwiatami w dłoni dzieci wyruszyły na plac przed szkołą powitać wiosnę.

 
Reksio-przyjaciel na medal- zajęcia w Galerii im.A. Karpińskiego
 
W dniu 16 marca 2022 roku 2022 roku dzieci z oddziału przedszkolnego w Galerii im. Alfonsa Karpińskiego obejrzały wystawę pt: ,,Reksio – przyjaciel na medal”. Podczas zajęć dzieci mogły poznać nie tylko Reksia i jego przyjaciół, ale także zobaczyć, jak powstaje film animowany. Największym powodzeniem cieszył się seans z naszym bohaterem w roli głównej i warsztaty plastyczne, podczas których przedszkolaki wykonały medal dla najlepszego przyjaciela.
 
 
,,Śladami historii”- zajęcia w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli
 
2 marca 2022 roku dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedziły Muzeum Regionalne w Stalowej Woli. W ramach zajęć pt: ,,Śladami historii” nasze przedszkolaki poznały historię Rozwadowa. Dowiedziały się, do czego służył rynek i jak wyglądała dawna zabudowa naszego miasteczka, a także czym zajmowali się jego mieszkańcy. Zajęcia zakończyły warsztaty plastyczne, podczas których dzieci musiały wykazać się dużą precyzją i cierpliwością.
 
DZIEŃ KOBIET
 

Dzień Kobiet to wyjątkowe święto, ważne dla wszystkich kobiet i tych dużych, i tych małych. 8 marca świętowaliśmy Dzień Kobiet w naszym oddziale przedszkolnym. Radosna atmosfera panowała od samego rana. Dzieci dowiedziały się skąd wzięło się święto. W tym dniu chłopcy ze szczególnym zaangażowaniem starali się, aby dzień był miły i wyjątkowy. Koledzy złożyli dziewczynkom życzenia i wręczyli wykonane przez siebie laurki. Nasze małe kobietki zostały również obdarowane drobnymi upominkami. Na koniec czekał na wszystkich słodki poczęstunek. Uśmiechnięte buzie przedszkolaków świadczyły o miło spędzonym czasie.

W karnawale same bale….

26 stycznia dzieci z naszego oddziału przedszkolnego bawiły się na balu karnawałowym. W tym dniu przedszkolaki przyszły przebrane za ulubione postacie z bajek i filmów, a także przedstawicieli różnych zawodów. Na parkiecie wszyscy doskonale się bawili, a po zabawie na zmęczonych tancerzy czekał przygotowany przez rodziców poczęstunek.
 
Święty Mikołaj
 
„6 grudnia – jak dobrze wiecie,
Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie
i każde dziecko prezent dostanie.
A kiedy rozda już prezenty,
wraca do nieba uśmiechnięty”.

6 grudnia to dzień długo wyczekiwany przez wszystkie dzieci-Mikołajki. W tym dniu nasz oddział przedszkolny odwiedził bardzo miły gość. Miał czerwony strój i długą białą brodę, to oczywiście Mikołaj.  Zanim jednak zapukał do drzwi naszej klasy, dzieci poznały legendę o Świętym Mikołaju, opowiadały o jakich prezentach marzą. Kiedy Mikołaj już u nas zagościł, przedszkolaki ciepło go przywitały. Rozdał wszystkim dzieciom prezenty, a one w podziękowaniu zaśpiewały dla niego piosenkę i poczęstowały pierniczkami. Spotkanie przebiegło w ciepłej, wesołej atmosferze, a dzieciom przez cały dzień dopisywał wyśmienity humor.
Święty Mikołaju, dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok!!!
 

 

 

“Życzliwa Dziewiątka”

“Życzliwa Dziewiątka” – pod takim hasłem w tym tygodniu nasza szkoła obchodzi Tydzień Życzliwości. W oddziale przedszkolnym również celebrujemy to wydarzenie. Dzieci dowiedziały się, co to jest życzliwość, koleżeństwo, uprzejmość wobec siebie nawzajem, a także wobec dorosłych. Rozmawialiśmy o tym, w jaki sposób możemy wyrazić życzliwość wobec innych. Podczas poniedziałkowych zajęć dzieci otrzymały “Ordery Życzliwości”.

 

 

Dzień Niepodległości

W dniu 10 listopada dzieci z naszego oddziału przedszkolnego obchodziły Święto Niepodległości. Z tej okazji przedszkolaki przyszły do szkoły odświętnie ubrane, podczas zajęć utrwaliły wiadomości na temat symboli narodowych, wykonały biało-czerwone flagi, a także pracę plastyczną Orzeł Biały. O godzinie 11:11 razem ze wszystkimi uczniami PSP nr 9 uroczyście odśpiewały hymn. Celem tej uroczystości było kształtowanie postawy miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji. W ten sposób dzieci uczą się właściwych postaw i patriotyzmu.

1 listopada – Wszystkich Świętych

Wszystkich Świętych jest jednym z ważniejszych polskich świąt. W naszym oddziale przedszkolnym dzieci poznały znaczenie, sens i tradycje związane z tym dniem. Rozmawialiśmy o święcie obchodzonym 1 listopada, ale także o Dniu Zadusznym przypadającym 2 listopada. Nasi najmłodsi dowiedzieli się, jak ważne są pamięć i szacunek dla zmarłych, odwiedzenie grobów bliskich nam osób czy zapalenie znicza. Podsumowaniem rozważań o Wszystkich Świętych był spacer na pobliski rozwadowski cmentarz.

Prace plastyczne

Twórczość plastyczna odgrywa bardzo ważną rolę w rozwoju dziecka i jest jedną z ważniejszych form działalności w wieku przedszkolnym. Dzięki niej dziecko pobudza swoją wyobraźnię, kreatywność, ale również wyraża myśli i emocje. Jest źródłem dobrej zabawy, zadowolenia, radości. Poprzez wykonywanie prac plastycznych najmłodsi kształtują swoje poczucie estetyki, ładu, cierpliwości, rozbudzają zaciekawienie czy też wrażliwość. Prezentujemy kilka prac naszych przedszkolaków.

 
 
OWOCOWE SZASZŁYKI
Sezon na pyszne owoce trwa. Nie zapominamy o tym także i my. Wszystkie dzieci już wiedzą, że owoce są nie tylko bardzo smaczne, ale przede wszystkim zdrowe. Postanowiliśmy w naszej grupie zrobić pyszne, kolorowe szaszłyki owocowe. Dobrze się do tego przygotowaliśmy: umyliśmy owoce, przybory kuchenne, a także ręce. Dzieciaki z pomocą pań pokroiły składniki, a następnie nadziewały je na patyczki. Po przygotowaniu wszystkich pyszności nadszedł czas pałaszowania. Ach, co to była za uczta!