WAKACYJNE MARZENIA WYCHOWANKÓW ŚWIETLICY SZKOLNEJ UKRYTE W BAŃKACH MYDLANYCH
 

 

 
NIESPODZIANKA DLA NASZYCH MAM
 

 

 
Zajęcia podsumowujące tydzień taneczny w naszej świetlicy
 
Nauczyliśmy się podstawowych kroków tanecznych do lasowiaka i polki. Ćwiczenia praktyczne zostały poprzedzone tematyczną pogadanką z uczniami w nawiązaniu do obchodzonego niedawno Międzynarodowego Dnia Tańca. Całe zajęcia prowadził zaproszony gość – p. Sebastian Rząd, absolwent naszej szkoły, dla którego taniec stał się pasją. Swoje zainteresowania taneczne rozwija już od 20 lat
Panu Sebastianowi serdecznie dziękujemy i mamy nadzieję, że kiedyś będzie jeszcze okazja by razem potańczyć
 

 

 

 

BALONOWE GNIOTKI – ZAJĘCIA KREATYWNE

 

 

Mniam– zajęcia kulinarne

 

 

Od nasionka do kwiatuszka…

 

 

 

WIOSNA....

 

 

APEL WIELKANOCNY

27 marca, z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych, w naszej szkole odbył się apel pod hasłem „Przez krzyż do chwały”. Wystąpili w nim uczniowie klasy V a oraz 2 uczennice klasy IV a, którzy w swoich recytacjach przypomnieli jakże ważne dla chrześcijan wydarzenia – historię śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Przybliżyli także widzom znaczenie staropolskich obyczajów wielkanocnych obecnych do dziś w naszych rodzinach. Świąteczny nastrój podkreśliły pieśni „Golgota” i „Nie zdejmę krzyża” w wykonaniu szkolnego chóru pod kierunkiem p. Doroty Bednarz oraz piosenki o tematyce wielkanocnej „Z jajkiem i zającem”, „Są takie święta”, „W ten świąteczny czas” w aranżacji wychowanków świetlicy przygotowanych przez p. Lucynę Kołpę. Podczas uroczystości „zajączek” wręczył symboliczne upominki dyrekcji szkoły.

Na zakończenie pan wicedyrektor Rafał Łach podziękował wykonawcom i złożył życzenia świąteczne nauczycielom, innym pracownikom szkoły, uczniom oraz ich rodzinom. Apel przygotowały p. Lucyna Kołpa i p. Barbara Tyrała – Klimczak, autorkami scenografii były p. Anna Pelczar – Śmietańska, p. Monika Książek i p. Lucyna Kołpa. Nad nagłośnieniem podczas uroczystości czuwał Gracjan Ziętala z klasy VIII a.

 

Wychowankowie świetlicy w Dziennym Domu Senior Plus – świąteczna wizyta
 
21.03.2024r. w pierwszym dniu wiosny, w bardzo słoneczny czwartek delegacja w składzie: rodzeństwo Helena i Szczepan Wieczorek oraz                                     Antonia i Kajetan Mączka wraz z wychowawcami świetlicy odwiedziła Dzienny Dom Senior Plus w Stalowej Woli.
Uczniowie złożyli życzenia oraz obdarowali wszystkich świątecznym zajączkiem z czekoladowymi jajeczkami. Zaś wychowawczynie
świetlicy p. Aneta Biszczak i p. Anna Furtak podziękowały za udział w akcji „230 kartek na 230-lecie szkoły” oraz zaprosiły panią kierownik i podopiecznych tego ośrodka na nadchodzący jubileusz naszej szkoły. Uwiecznieniem tego radosnego spotkania było wspólne zdjęcie oraz podziękowanie pensjonariuszy za pamięć, życzenia i upominki.
Już czekamy na kolejne, może w innej formie spotkanie
 

Wyjątkowy konkurs w PSP 9 – Zgadnij, kto to?

W tym szczególnym czasie, tuż przed inauguracją głównych uroczystości jubileuszowych, w naszej szkole odbył się kolejny konkurs pod hasłem:                                                   „Pasje pracowników PSP 9 – zgadnij, kto to ?”.

Pomysłodawczynią i organizatorką konkursu była p. Lucyna Kołpa. Jego głównym celem było bliższe i dokładniejsze poznanie przez uczniów wszystkich pracowników szkoły, ich pasji, zainteresowań, powiedzeń, a także przypomnienie imion i nazwisk. Wiersze zostały napisane na podstawie przeprowadzonych wcześniej wywiadów z pracownikami. Każdy utwór poświęcony był konkretnemu pracownikowi. Autorką wierszy była również p. Lucyna Kołpa. Konkurs miał przede wszystkim formę zabawową  i przeznaczony był dla wszystkich chętnych uczniów z klas I-VIII oraz dzieci z oddziału przedszkolnego. Każdy chętny uczestnik na specjalnie przygotowanej kartce wpisywał numer wiersza oraz nazwisko i imię pracownika szkoły „ukrytego” w treści i wrzucał do pojemnika. Maksymalnie można było zdobyć 56 punktów. Łącznie w zmaganiach konkursowych wzięło udział 66 uczniów. Konkurs, który trwał 4 dni, wzbudził bardzo wiele pozytywnych emocji zarówno wśród starszych, jak i młodszych uczniów, doskonale wpłynął na rozwinięcie współpracy między nimi. Nie zabrakło również dociekliwych pytań i wnikliwych obserwacji prowadzonych w tym czasie przez uczniów. Po dokładnym     i rzetelnym przeliczeniu 193 oddanych kartek (w tym 6 niepodpisanych) okazało się, że uczniowie oddali 857 „głosów”.                      

Na ich podstawie zostali wyłonieni laureaci:

I miejsce: Lena Mączka VI a – 46 “głosów” – 46 pkt.

II miejsce: Natalia Tutak VI a – 44 “głosy” – 44 pkt.

III miejsce: Lena Gil VII b – 33 “głosy” – 33 pkt.

IV miejsce: Milena Głowala VII b – 31 “głosów” – 31 pkt.

V miejsce: Emilia Jeniec VII b – 30 “głosów” – 30 pkt.

Uroczyste wręczenie pamiątkowych dyplomów, pięknych książek oraz słodkich upominków odbyło się 14 marca 2024r.      w obecności dyrektora szkoły. Podczas konkursu okazało się również, że najbardziej rozpoznawalnym pracownikiem został p. Jarosław Jabłoński – I miejsce, na II miejscu była p. Renata Sokołowska, a na III miejscu znalazły się p. Maria i p. Natalia (szkolne kucharki) oraz p. Anna Głowińska. 

Wszystkie wiersze dostarczyły osobom czytającym wiele radości, pozytywnych wzruszeń i rozbudziły twórczą ciekawość. Ich teksty zostały dodatkowo zamieszczone w szkolnej kronice jubileuszowej z okazji 230-lecia naszej szkoły.
Serdecznie dziękujemy uczestnikom konkursu za wspólną miłą zabawę.

 

Świętujemy Dzień Kobiet
Jak co roku, 8 marca wszystkie panie małe i duże obchodziły swoje święto. Z tej okazji w świetlicy szkolnej odbyły się pod kierunkiem p. Anny Furtak różne zabawy i konkurencje. Dziewczynki mogły się zmierzyć między innymi z rozpoznawaniem atrybutów kobiecych oraz wiosennych kwiatów. Wcieliły się również w zawód kosmetyczki, malując damskie usta oraz wykazały się umiejętnościami kucharskimi, ubijając pianę z jajek. W każdym zadaniu ważne było, by wykonać je jak najszybciej. Sprawdziły się także w umiejętnościach sportowych, kręcąc hula-hop. To była fenomenalna zabawa, połączona z dużą dawką śmiechu i żartów. Wspaniały dzień! Nie obyło się bez wspólnych zdjęć w fotoramce.
Wszystkiego Najlepszego Dla Małych i Dużych Kobiet!!!

 

 

DZIEŃ KOTA W NASZEJ ŚWIETLICY‍⬛

 

WALENTYNKI

 

W naszej szkole to święto celebrowane jest każdego roku. Świetlica wraz  z biblioteką szkolną zaprosiły oddział przedszkolny  oraz klasy 1a i 1b na walentynkowe zabawy. Dzieci z przypiętymi serduszkami najpierw witały się  w parach w nietypowy zabawny sposób i zatańczyły z sercem w kole, by później dowiedzieć się o tradycji obchodzenia Święta Zakochanych. Dlaczego z walentynkami związane są czerwone i różowe serduszka.  A zabawy z serduszkami były głównym tematem różnych konkurencji, ze słodkimi jak miłość nagrodami. Było szukanie schowanych serduszek, taniec w parach na sercu wyciętym z gazety, rzucanie papierową kulką w serce, odnajdowanie swojej połówki serca. Oprócz tego – rozpoznawanie słodkich smaków, dopasowywanie bajkowych par, zabawa „Mam chusteczkę haftowaną”, słodkie serduszko dla każdego i pamiątkowe zdjęcie z brokatowymi serduszkami w tle. Sądząc po reakcjach małych uczestników, konkurencje i zabawy sprawiły im wiele radości.

Zajęcia prowadziły: p. Anna Furtak i p. Maria Chodukowska.

 

Jubileuszowe wiersze

W związku z trwającym w naszej szkole Rokiem Jubileuszowym panie Lucyna Kołpa i Barbara Tyrała -Klimczak zorganizowały tym razem
Szkolny Konkurs Poetycki „Moja szkoła” dla klas II -VIII. Wzięło w nim udział 15 uczniów, którzy napisali ciekawe, piękne i ujmujące wiersze. Zostały one ocenione przez jury w składzie: p. Maria Chodukowska, p. Paulina Glica i p. Anna Malinowska. Komisja z wielkim
zainteresowaniem zapoznała się z treścią utworów i przyznała  następujące lokaty:

I miejsce– Igor Kurzac VII a,
Mikołaj Kurzac III a

II miejsce – Karolina Krawczyk VI a

III miejsce Kamil Adamczyk III b,
Patryk Rychlak V a

Wyróżnienie: Jakub Dziura IV a,
Sebastian Garbacz IV a, Nikola Kabat IV a, Millena Madej II b, Lena Mączka VI a, Szymon Serafini IV a, Natalia Tutak VI a, Marcel Winiarskki III b, Michalina Zarzeczna IV a, Karina Ziobro II a.

Wszystkie wiersze wzbudziły wśród oceniających zachwyt i uznanie dla młodych autorów.

25 stycznia odbyło się podsumowanie zmagań konkursowych, podczas którego wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i słodkie upominki z rąk pana wicedyrektora Rafała Łacha. W ramach niespodzianki pan wicedyrektor wręczył nagrody zdobywcom I – III miejsca i nagrody pocieszenia uczniom wyróżnionym. Pogratulował młodym poetom i wyraził nadzieję, iż będą oni rozwijali swój talent. Pani Lucyna Kołpa poinformowała, że zgodnie z założeniami regulaminu konkursu, laureaci I-III miejsca otrzymają cząstkową ocenę celującą z języka polskiego, natomiast uczniowie wyróżnieni – ocenę bardzo dobrą.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a ich utwory będą zaprezentowane w ramach Jubileuszu 230-lecia PSP nr 9.

 

 

Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

W naszej świetlicy nadal panuje świąteczna atmosfera. W zimowy poranek 10 stycznia 18 uczniów klas I-III wzięło udział w Szkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek “Hej Kolęda, Kolęda”. Popłynęły melodie staropolskich i współczesnych kolęd, pastorałek oraz piosenek świątecznych. Wystąpiły zespoły, duety, a także artyści solo, niektórzy akompaniowali sobie na gitarze. Uroczysty nastrój podkreślały rekwizyty i stroje młodych wykonawców, jak również scenografia będąca dziełem p. Anety Biszczak
Organizatorkami zmagań konkursowych były: p. Aneta Biszczak, p. Anna Furtak i p. Lucyna Kołpa.

Jury w składzie: p. Dorota Bednarz, p. Paulina Glica, p. Adam Bednarczyk i p. Krzysztof Skoczyński – nauczyciel gry na gitarze w  Rozwadowskim Domu Kultury “Sokół”, przyznało:

I miejsce

duet z klasy I a: Adrianna Kurzac i Wiktoria Tutak
zespół z klasy II b: Hanna Błażejowska, Julia Cupiał i Natalia Kozdronkiewicz

II miejsce

Zuzanna Hadała kl. I b
Marcel Winiarski kl. III b

III miejsce

Kamila Bielecka kl. II a
Fryderyk Skrzypek kl. III a

wyróżnienia:Aleksandra Gałandziej kl. II a, Jagoda Myszka kl. III b, Marcelina Strużyńska kl. I a, Hubert Szczęch kl. III a, Hanna Wryk kl. II a, zespół z kl. III b: Amelia Garanty, Zofia Herdzik, Antonia Mączka i Antoni Tracz.

Rozdanie dyplomów, nagród i upominków odbyło się 17 stycznia. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na drodze rozwoju talentu wokalnego!

 

 

 

 

Świąteczne Prace 

 

 
 
Świąteczne odwiedziny u pensjonariuszy
13 grudnia po raz kolejny delegacja świetlicy szkolnej  z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia odwiedziła pensjonariuszy Dziennego Domu Senior Plus w Stalowej Woli. Rodzeństwo Helena i Szczepan Wieczorek w imieniu dyrekcji oraz uczniów złożyli życzenia i wręczyli upominki wykonane przez wychowanków naszej świetlicy, w postaci  bombek i świątecznego makowca. Nie zabrakło też międzypokoleniowych rozmów z zaprzyjaźnionymi uczestnikami. Mamy nadzieje, że ten gest z naszej strony  sprawił  wszystkim  wiele radości i wzruszeń. Na podsumowanie świątecznej  wizyty pani kierownik ośrodka  przekazała wychowankom i nauczycielom  podziękowania  oraz okolicznościowe  upominki. Organizatorkami tego przedsięwzięcia były p. Anna Furtak i p. Aneta Biszczak.
 
 
 
 
Śladami Jana Kochanowskiego – konkurs wiedzy
Na przełomie listopada i grudnia odbył się konkurs o Janie Kochanowskim – patronie naszej szkoły. Został on zorganizowany z okazji nadchodzącej rocznicy230 – lecia naszej szkoły i przeznaczony był dla wszystkich chętnych wychowanków świetlicy szkolnej. Konkurs został poprzedzony opracowaniem gazetki, tematycznymi zajęciami oraz wspólnie wykonaną grą edukacyjną „Życie Jana Kochanowskiego”.
Te działania miały na celu przybliżenie uczniom postaci poety, a jednocześnie przygotowanie ich do konkursowej rywalizacji, w której wzięło udział 27 uczniów.
Laureatami zostali:
I miejsce:
Lena Banach – II a,
Hanna Błażejowska – II b,
Antoni Paleń – II b
Karina Ślepecka – II a
II miejsce:
Lena Jur – II a,
Julia Pawlak- II b,
Hubert Szczęch – III a
Hanna Wryk – II a,
Karina Ziobro – II a
III miejsce:
Kamil Adamczyk – III b,
Aleksandra Gałandziej – II a,
Zofia Herdzik – III b,
Liliana Stróż – II b,
Marcelina Strużyńska – I a,
Oliwier Styliński – II a,
Felicja Wołoszyn- II a
Wyróżnienie otrzymali:
Antoni Cudziło – III a,
Karol Kuziora – I b,
Hanna Rodziewicz- II b,
Wiktoria Szklener – I b
Zuzanna Tracz – II b.
Podczas trwania zmagań konkursowych uczniowie zaprezentowali bardzo wysoki poziom wiedzy oraz dużo osobistego zaangażowania. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, upominki oraz nagrody pocieszenia. Gratulacje.!! Organizatorem konkursu była p. Lucyna Kołpa.
 
 
 
 
BYŁ! BYŁ! Nie zapomniał o nas!
Dziękujemy Mikołaju!
 
 
 
W OCZEKIWANIU NA MIKOŁAJA
 
 
 
Zapraszamy do udziału w akcji charytatywnej ♥️
Od 27.11.2023r. w naszej świetlicy można zakupić opłatek z siankiem na stół wigilijny Minimalna cena zakupu to 10 zł.
Zebrane pieniądze przeznaczymy na pomoc choremu Dawidkowi z Przeworska♥️
Pomagamy♥️♥️♥️

 

Andrzejki w bibliotece i świetlicy szkolnej

29 listopada w naszej szkole odbyły się andrzejki dla oddziału przedszkolnego i klas I – III, zorganizowane przez świetlicę i bibliotekę. W świetlicy dzieci brały udział w zabawach i konkursach z nagrodami. Dużo radości sprawił wszystkim taniec przebieraniec oraz ciasteczka z wróżbą.  W bibliotece dowiedziały się o  tradycjach i zwyczajach andrzejkowych.  Czytelnia została udekorowana lampionami, balonami, serpentynami  i dekoracjami z papieru, co sprawiało, że wyglądała tajemniczo i zachęcała  do zabawy.  Później uczniowie bawili się we wróżby, były to  m. in. mowa kwiatów, koło podróży, imiona, serduszka, wróżby z kart i cyfr i inne. Cała impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów i nauczycieli. Był to dzień wspaniałej zabawy.

 

 

 

 

Świętujemy Urodziny Pluszowego Misia

 

Już ponad 120 lat dzieciom towarzyszy pluszowy miś, jedna  z najbardziej lubianych zabawek. To maskotka, którą można przytulić, przy której można zasnąć, powiedzieć do uszka swoje tajemnice. Jest bohaterem dziecięcych zabaw, książek, filmów i gier dla najmłodszych. Doskonałą okazją do wspólnej zabawy z misiem jest obchodzony 25 listopada Dzień Pluszowego Misia. Nasza Świetlica i Biblioteka przygotowały dla oddziału przedszkolnego i klas pierwszych różne atrakcje. Misiowi goście po zapoznaniu się z krótką historią zabawki, bawili się przy piosenkach „Łapka”, „Stary Niedźwiedź” i tańcu z różnymi zadaniami. Układali misiowe puzzle i rozwiązywali zagadki. Wykazali się dużą sprawnością przy przenoszeniu do pudełka zapałek z założoną na rękę dużą rękawicą, przyciąganiem garnka miodu i łowieniem wędką „małego conieco”. Duże emocje towarzyszyły zjadaniu miodu z talerzyków i odgadywaniu z zawiązanymi oczami misiowych smaczków. Obchody Dnia Pluszowego Misia uwieńczyło wręczenie przez Dyrektora  dyplomów Misiowego Przyjaciela. Po zabawie dzieci złożyły misiom życzenia i pozowały do wspólnego zdjęcia. Jak na prawdziwe przyjęcie Po przystało nie zabrakło urodzinowego tortu ze świeczką i słodkiego poczęstunku. Dziękujemy za wspólną zabawę.

 
 
 
A może zostanę kucharzem? Wspólne gotowanie w ramach zajęć tematycznych Poznajemy Zawody
Zapiekanka warzywna️
Korzystaliśmy z przepisu
 

 

JESIEŃ

 

SPOSÓB NA JESIENNĄ NUDĘ -zabawa ciastoliną

 

 

Szkolny Konkurs „Cztery Pory Roku- Jesień”

 

Jesień to niezwykle barwna pora roku, to czas, kiedy przyroda pokazuje swoje kolorowe oblicze, a ciepłe i słoneczne dni zachęcają do spacerów. By na dłużej zatrzymać te piękne widoki świetlica szkolna przygotowała dla dzieci konkurs plastyczny „Cztery Pory Roku – Jesień”. Jego celem było uwrażliwienie na piękno jesiennej przyrody oraz stworzenie możliwości rozwijania talentu plastycznego. Na konkurs wpłynęło 26 prac, które to oceniała komisja w składzie: p. Barbara Tyrała- Klimczak , p. Daria Granek oraz p. Anna Malinowska. Prace były oceniane w dwóch kategoriach: oddział przedszkolny i klasy I oraz klasy II-III. W szczególności pod uwagę była brana: pomysłowość, oryginalność oraz samodzielność.

Oto wyniki konkursu:

KATEGORIA I

I miejsce– Wiktoria Tutak- kl. Ia

II miejsce– Antoni Sokołowki- oddział przedszkolny

                   Zuzanna Herbert – kl. I a

III miejsce– Adrianna Kurzac -kl. I a

Wyróżnienie: Gabriela Czajkowska – oddział przedszkolny, Zuzanna Hadała kl. I b, Marcelina Strużyńska kl. I a, Tobiasz Błażejewski kl. I a

 

KATEGORIA II

I miejsce– Hanna Wryk kl. II a

II miejsce-Milena Miszta kl. II a

                  Aleksandra Gałandziej kl. II a

III miejsce -Aleksandra Florek kl. III a , Julia Pawlak kl. 2b

Wyróżnienie: Lena Jur kl. II a, Kamil Adamczyk kl. III b, Hanna Błażejowska kl. II b, Alexandra Wieszczak kl. II b, Mikołaj Kurzac kl. III a, Liliana Stróż kl. II b,  Natalia Gierak kl. II a, Millena Madej kl. II b, Zofia Herdzik kl. III b , Wiktor Gleń kl. III a, Kornel Siwierski kl. II b, Ewelina Dmukh kl. 3 b .

 

W piątek 13 października odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu, w którym wziął udział pan wicedyrektor  Rafał Łach. Każdy uczestnik  otrzymał pamiątkowy dyplom oraz nagrodę rzeczową. Wszystkim laureatom gratulujemy!!!

Organizatorkami konkursu były p. Anna Furtak i p. Anna Pelczar – Śmietańska.

 

Jak co roku świętowaliśmy Dzień Chłopaka. Było wiele zabaw i konkurencji, które sprawiły dzieciom dużo radości oraz satysfakcji z wygranej. Na zakończenie wszyscy chłopcy otrzymali medale Super Chłopaka i słodki upominek. Nie obyło się bez wspólnego pamiątkowego zdjęcia. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

JESIENNE PRACE

 

 

WAKACJE- NASZE WSPOMNIENIA 🙂

 

Rok szkolny 2023/2024

 
 

ZBLIŻA SIĘ WYJĄTKOWY DZIEŃDZIEŃ OJCA . MY RÓWNIEŻ PAMIĘTAMY!!

 
 

 

“NIECH ŻYJĄ WAKACJE….”

 
 
Witajcie
13.06.2023r. we wtorek uczestniczyliśmy w uroczystym rozdaniu nagród za udział w konkursie ekologicznym zorganizowanym z okazji 70 rocznicy powstania Miejskiego Zakładu Komunalnego w Stalowej Woli. Polegał na stworzeniu filmu promującego działalność MZK. Już wkrótce będziecie mogli zobaczyć nasze dzieło Uroczystość podsumowująca konkurs odbyła się w Spółdzielczym Domu Kultury i była uatrakcyjniona wesołym przedstawieniem o tematyce ekologicznej
 
 
 
https://www.youtube.com/watch?v=ZN6aFh6EMs4
 
 
 
 
Mamy to!!!! Pierwsze miejsce w konkursie ekologicznym z okazji 70 rocznicy powstania MZK w Stalowej Woli

 

WYSTAWA PRAC WIOSENNYCH

 

DZIEŃ MATKI♥

 

 

 

Jeden kwiat, a tyle radości i nabytych umiejętności…

Podsumowując tematykęostatniego tygodnia poświęconą naszej Matce Ziemi, wychowankowie świetlicy szkolnej zorganizowali bogatąwystawę prac
plastycznych pod hasłem „Dzień Kwiatka”.

Dodatkową formą uatrakcyjnienia stał się również wykonany w świetlicy przez wychowanków „Kwiatowy tor przeszkód”.

Dzięki powyższym działaniom widać, jak każde dziecko może rozwijać i doskonalić u nas umiejętności artystyczne i zwinnościowe. Nad całokształtem twórczych poczynań uczniów czuwają dumni z efektów swojej pracy wychowawcy świetlicy szkolnej.

 

 
Niech nadchodzące Święta Wielkiej Nocy przyniosą wszystkim same radosne i szczęśliwe dni
Niech ten czas będzie okresem spełnionych marzeń, wzajemnej życzliwości, okazją do spędzania wspaniałych chwil w gronie najbliższych.
Wesołych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości oraz Wesołego Alleluja !!!

NASZE PRACE-WIELKANOC 

 

 

ŚWIĄTECZNY APEL W WYKONANIU WYCHOWANKÓW ŚWIETLICY SZKOLNEJ

 

 

Odwiedzamy Pensjonariuszy Dziennego Domu Senior Plus w Stalowej Woli.

Z okazji Świąt Wielkiej Nocy 04.04.2023r. delegacja społeczności świetlicowej w składzie Zuzanna Tracz, Julka Cupiał ,Aleksandra Wieszczak pod opieką wychowawcy p. Anny Furtak odwiedziła pensjonariuszy Dziennego Domu Senior Plus w Stalowej Woli. Wychowankowie złożyli świąteczne życzenia oraz wręczyli własnoręcznie wykonane okazjonalne kartki.  Było to kolejne miłe spotkanie, które zakończyło się zaproszeniem podopiecznych tego ośrodka do naszej szkoły. Już czekamy na kolejne spotkanie! Serdecznie dziękujemy rodzicom powyższych uczniów za pomoc w organizacji tego wyjazdu.

 

“Świętujemy Dzień Kobiet”-wspólne zabawy….

 

 

Zajęcia czytelnicze “Zimowe wieczory w baśniowym świecie”.

 

 

 

NASZA WYSTAWA Z OKAZJI DNIA KOTA

 

 WALENTYNKOWE SERCA- ZAJĘCIA PLASTYCZNO -KULINARNE

WALENTYNKI W BIBLIOTECE I ŚWIETLICY SZKOLNEJ !!!

 

14 lutego obchodziliśmy Dzień Świętego Walentego, czyli Święto Zakochanych. Z  tej okazji świetlica i biblioteka szkolna przygotowały dla oddziału przedszkolnego oraz klas pierwszych zabawy związane z tym świętem. Dzieci poznały historię i zwyczaje walentynkowe. Nie zabrakło również pełnych humoru zabaw i konkurencji, np. „smaki miłości”, „taniec z gorącym sercem”, „rozbite serce”, „kto kogo kocha, kto kogo lubi”, „mam chusteczkę haftowaną”, „amorek”. Wszyscy bawili się wspaniale. Na koniec można było zrobić sobie zdjęcie w walentynkowej scenerii. Uczestnicy obdarowani zostali  słodkościami oczywiście w kształcie serca.

DZIEŃ PIZZY 

9 lutego nasza świetlica szkolna obchodziła kolejne nietypowe święto- Międzynarodowy Dzień Pizzy. Z tej okazji została wspólne wykonana gazetka tematyczna  oraz praca plastyczna  „Nasza pizza”- techniką mieszaną. Uczniowie zapoznani zostali również z historią powstawania pizzy oraz różnymi ciekawostkami z nią związanymi. Poznawali potrzebny produkty do przyrządzenia tego smakołyku, a także przepis do samodzielnego wykonania .  Ten interesujący dzień zakończył się degustacją pizzy.                          Była bardzo pyszna!!

Wszyscy już nie mogą się doczekać kolejnego nietypowego dnia.

 

 

NASZE BAŁWANKI☃️⛄️

 
 
 
Szkolny konkurs pt. “HEJ KOLĘDA, KOLĘDA” już za nami❤️
Serdecznie dziękujemy komisji konkursowej, wszystkim występującym oraz Milenie Maziarz z kl. 4b, która wystąpiła gościnnie Było pięknie❤️
Gratulujemy zwycięzcom
I miejsce- Julia Cupiał kl. 1b
II miejsce – Zuzanna Hadała “0”
Hanna Łuc kl. 3a
III miejsce – Kamila Bielecka kl. 1a
Nikola Brzezińska kl. 1b
Wyróżnienia: Tymon Naja i Oliwier Styliński z kl. 1a, Fryderyk Skrzypek 2a, Hubert Szczęch 2a, Marcel Winiarski i Kamil Adamczyk z kl. 2b
 
 
 
 
 

 

 

 

Oryginalna konkursowa choinka w naszej świetlicy szkolnej

 

W tygodniu poprzedzającym święta Bożego Narodzenia wychowankowie świetlicy szkolnej poznawali podczas zajęć różne tradycje świąteczne z wybranych krajów europejskich. Z tej okazji przygotowano również gazetkę pomagającą w zdobyciu nowych informacji. Następnie został zorganizowany konkurs
tematyczny, w którym, po zapoznaniu się z regulaminem, wzięło udział 39 chętnych wychowanków. Za wszystkie poprawnie udzielone odpowiedzi na dzieci czekały słodkie nagrody ukryte w specjalnie wykonanej na tę okazję nietypowej choince. Ta forma  wspólnej zabawy rozbudziła
wśród uczniów wiele radości i zaciekawienia, a jednocześnie wzbogaciła wiedzę na temat tradycji świątecznych. Organizatorką tego przedsięwzięcia była p. Lucyna Kołpa.

 

 

 

I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie……

19 grudnia reprezentacja wychowanków  naszej świetlicy w składzie : Julia Cupiał, Nikola Brzezińska, Millena Madej, Hanna Rodziewicz, Liliana Stróż , Zuzanna Tracz, Natalia Kozdronkiewicz wzięły udział w Międzyszkolnym Konkursie Śpiewania Kolęd i Pastorałek  Dla Stalowowolskich Grup Świetlicowych. Konkurs ten odbył się w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 w Stalowej Woli . Nasza grupa świetlicowa pięknie zaśpiewała okazjonalną piosenkę pod tytułem „Pachnie świętami”, zdobywając I miejsce. Występ ten odbył się  w wyjątkowej scenerii i był wzbogacony świątecznymi strojami. Wszyscy cieszymy się z sukcesu naszej delegacji. Zdobyte nagrody już sprawiają wszystkim wychowankom wiele radości. Do konkursu uczniowie zostali przygotowani przez  p. A. Biszczak i  p. A. Furtak .

 

 

Międzynarodowy Dzień Herbaty

W naszej świetlicy 15.12.2022r. świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Herbaty. Uczniowie w ramach tych obchodów zostali zapoznani z walorami zdrowotnymi, pochodzeniem i rodzajami tego trunku. Ponadto oglądali film edukacyjny na temat tradycji picia herbaty w innych krajach. Ten dzień zakończył się degustacją różnego rodzaju herbat, która umilona była smakowitymi  ciasteczkami.  Te niebanalne zajęcia zostały przyjęte przez uczniów z wielkim entuzjazmem. Wszyscy czekamy  na kolejny ciekawy, nietypowy dzień.

Organizatorami tego wydarzenia byli p. L. Kołpa i p.M. Turek

 

 

 

Świąteczna Wizyta

 

„Człowiek potrzebuje człowieka,

     żeby być człowiekiem”

Johannes Robert Becher

 

 

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia 15 grudnia2022r.  wychowawcy świetlicy wraz z delegacją uczniów: Kamilem Adamczykiem oraz Karoliną Kobylarz odwiedzili podopiecznych Dziennego Domu Senior Plus w Stalowej Woli. W trakcie spotkania wychowankowie w imieniu dyrekcji  i wszystkich uczniów uczęszczających do świetlicy złożyli świąteczne życzenia oraz obdarowali pensjonariuszy drobnymi upominkami- ozdobami choinkowymi własnoręcznie wykonanymi  przez dzieci. Choć było to krótkie spotkanie, to nie obyło się bez wzruszeń oraz słów wyrażających nadzieję na  zacieśnienie współpracy. Na zakończenie p. kierownik ośrodka serdecznie podziękowała za pamięć i podarunki, wręczając naszym uczniom słodkości, okazjonalną kartkę z życzeniami oraz świątecznego krasnala.

Już czekamy na kolejne i na pewno dłuższe spotkanie .

Organizatorami tej akcji była p. Anna Furtak i p. A. Biszczak

 

 

 

ZIMOWE ZABAWY❄️⛄️

 

U NAS JUŻ ZIMOWO-ŚWIĄTECZNY KLIMAT❄️☃️

 

 

U NAS TEŻ BYŁ MIKOŁAJ!!

 

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada to Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji biblioteka szkolna wspólnie ze świetlicą zorganizowały urodziny misia. Były zabawy, konkursy i pogadanki o ulubieńcach wszystkich dzieci. Podczas urodzinowej imprezy pani dyrektor Lucyna Żminda wręczyła dyplomy i nagrody konkursu plastycznego „ Sowa w bibliotece”. Dzieci uczestniczące w urodzinach otrzymywały misiowe czapeczki i naklejki związane z tym świętem. Uwieńczeniem był torcik pierniczkowy  i wspólne „Sto lat dla naszych Misiów”.

Wystawa prac wychowanków świetlicy szkolnej z okazji Międzynarodowego Dnia Jeża obchodzonego 10 listopada

 

 

Kochamy Polskę z całych sił❤️

Znajomość symboli narodowych wśród najmłodszych uczniów…

Z okazji Święta Niepodległości został zorganizowany konkurs plastyczny pod hasłem „Polskie symbole narodowe”. Uczniowie klas I –III podczas zajęć wykonali bardzo ciekawe i interesujące prace konkursowe, zaprezentowane na poniższych fotografiach. Efekty działalności uczniów można również podziwiać na holu naszej szkoły. Prace te zostały ocenione przez zgromadzone jury w składzie:

p.Agnieszka Słapczyńska- Stefaniak

p.Anna Rybak

p.Małgorzata Szczoczarz

p.Anna Malinowska

 Rozstrzygnięcie tego konkursu odbyło się 10 listopada 2022r. w świetlicy szkolnej. Całą uroczystość uświetniła obecność dyrektora p. Rafała Łacha, który to pogratulował wszystkim uczestnikom wręczając im dyplomy i wyróżnienia oraz nagrody.

Wśród laureatów konkursu znaleźli się:

I MIEJSCE

MARCEL WINIARSKI

ALEKSANDRA MOSKAL

KAMIL ADAMCZYK

 

II MIEJSCE

KORNELIA ZIĘTALA

WERONIKA HADAŁA

 

III MIEJSCE

ALICJA BURDZY

JAKUB GAZDA

 

WYRÓŻNIENIE;

OLIWIER ŚNIOCH

ANTONINA JAROSZ

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i zapraszamy uczniów do uczestnictwa w kolejnych szkolnych konkursach.

                                                                                                                                                                                Życzymy dalszych sukcesów!!!

Konkurs zorganizowała p. L. Kołpa i p. A. Furtak

 

 

LISTOPADOWA ZADUMA

 

 

“Jesień jest piękna i kolorowa,

jesień to pora październikowa…..”

 

 

 

 

KOTKI I KOTY- MAŁE I DUŻE

                                                          DO ŚWIETLICY PRZYSZŁA JESIEŃ ☔️

DZIEŃ CHŁOPAKA

 

29 września świętowaliśmy Dzień Chłopaka w naszej świetlicy.  W tym dniu chłopcy brali udział w wielu ciekawych i zaskakujących konkurencjach,  w trakcie których musieli się wykazać między innymi  znajomością podstawowych męskich artykułów, marek samochodowych, a także zwinnością i szybkością. Odwagę dowiedli podczas zabawy „Kwaśny uśmiech”, w czasie której zajadali z uśmiechem duży kawał cytryny. Na zakończenie wszyscy zarówno chłopcy jak i dziewczęta wzięli udział w zabawie „Balonowe wyzwanie”.  Był to czas  pełen wielu emocji . Solenizanci otrzymali dyplom „Super Chłopaka” i słodki upominek oraz wykonali wspólne pamiątkowe zdjęcie.