WYSTAWA PRAC WIOSENNYCH

 

DZIEŃ MATKI♥

 

 

 

Jeden kwiat, a tyle radości i nabytych umiejętności…

Podsumowując tematykęostatniego tygodnia poświęconą naszej Matce Ziemi, wychowankowie świetlicy szkolnej zorganizowali bogatąwystawę prac
plastycznych pod hasłem „Dzień Kwiatka”.

Dodatkową formą uatrakcyjnienia stał się również wykonany w świetlicy przez wychowanków „Kwiatowy tor przeszkód”.

Dzięki powyższym działaniom widać, jak każde dziecko może rozwijać i doskonalić u nas umiejętności artystyczne i zwinnościowe. Nad całokształtem twórczych poczynań uczniów czuwają dumni z efektów swojej pracy wychowawcy świetlicy szkolnej.

 

 
Niech nadchodzące Święta Wielkiej Nocy przyniosą wszystkim same radosne i szczęśliwe dni 🐣
Niech ten czas będzie okresem spełnionych marzeń, wzajemnej życzliwości, okazją do spędzania wspaniałych chwil w gronie najbliższych.
Wesołych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości oraz Wesołego Alleluja !!!

NASZE PRACE-WIELKANOC 

 

 

ŚWIĄTECZNY APEL W WYKONANIU WYCHOWANKÓW ŚWIETLICY SZKOLNEJ

 

 

Odwiedzamy Pensjonariuszy Dziennego Domu Senior Plus w Stalowej Woli.

Z okazji Świąt Wielkiej Nocy 04.04.2023r. delegacja społeczności świetlicowej w składzie Zuzanna Tracz, Julka Cupiał ,Aleksandra Wieszczak pod opieką wychowawcy p. Anny Furtak odwiedziła pensjonariuszy Dziennego Domu Senior Plus w Stalowej Woli. Wychowankowie złożyli świąteczne życzenia oraz wręczyli własnoręcznie wykonane okazjonalne kartki.  Było to kolejne miłe spotkanie, które zakończyło się zaproszeniem podopiecznych tego ośrodka do naszej szkoły. Już czekamy na kolejne spotkanie! Serdecznie dziękujemy rodzicom powyższych uczniów za pomoc w organizacji tego wyjazdu.

 

“Świętujemy Dzień Kobiet”-wspólne zabawy….

 

 

Zajęcia czytelnicze “Zimowe wieczory w baśniowym świecie”.📔📒

 

 

 

NASZA WYSTAWA Z OKAZJI DNIA KOTA

 

 WALENTYNKOWE SERCA- ZAJĘCIA PLASTYCZNO -KULINARNE

WALENTYNKI W BIBLIOTECE I ŚWIETLICY SZKOLNEJ !!!

 

14 lutego obchodziliśmy Dzień Świętego Walentego, czyli Święto Zakochanych. Z  tej okazji świetlica i biblioteka szkolna przygotowały dla oddziału przedszkolnego oraz klas pierwszych zabawy związane z tym świętem. Dzieci poznały historię i zwyczaje walentynkowe. Nie zabrakło również pełnych humoru zabaw i konkurencji, np. „smaki miłości”, „taniec z gorącym sercem”, „rozbite serce”, „kto kogo kocha, kto kogo lubi”, „mam chusteczkę haftowaną”, „amorek”. Wszyscy bawili się wspaniale. Na koniec można było zrobić sobie zdjęcie w walentynkowej scenerii. Uczestnicy obdarowani zostali  słodkościami oczywiście w kształcie serca.

DZIEŃ PIZZY 

9 lutego nasza świetlica szkolna obchodziła kolejne nietypowe święto- Międzynarodowy Dzień Pizzy. Z tej okazji została wspólne wykonana gazetka tematyczna  oraz praca plastyczna  „Nasza pizza”- techniką mieszaną. Uczniowie zapoznani zostali również z historią powstawania pizzy oraz różnymi ciekawostkami z nią związanymi. Poznawali potrzebny produkty do przyrządzenia tego smakołyku, a także przepis do samodzielnego wykonania .  Ten interesujący dzień zakończył się degustacją pizzy🍕.                          Była bardzo pyszna😋!!

Wszyscy już nie mogą się doczekać kolejnego nietypowego dnia.

 

 

NASZE BAŁWANKI☃️⛄️

 
 
 
Szkolny konkurs pt. “HEJ KOLĘDA, KOLĘDA” już za nami🌲❤️
Serdecznie dziękujemy komisji konkursowej, wszystkim występującym oraz Milenie Maziarz z kl. 4b, która wystąpiła gościnnie 🥰 Było pięknie❤️
Gratulujemy zwycięzcom 🏆
I miejsce- Julia Cupiał kl. 1b
II miejsce – Zuzanna Hadała “0”
Hanna Łuc kl. 3a
III miejsce – Kamila Bielecka kl. 1a
Nikola Brzezińska kl. 1b
Wyróżnienia: Tymon Naja i Oliwier Styliński z kl. 1a, Fryderyk Skrzypek 2a, Hubert Szczęch 2a, Marcel Winiarski i Kamil Adamczyk z kl. 2b
 
 
 
 
 

 

 

 

Oryginalna konkursowa choinka w naszej świetlicy szkolnej

 

W tygodniu poprzedzającym święta Bożego Narodzenia wychowankowie świetlicy szkolnej poznawali podczas zajęć różne tradycje świąteczne z wybranych krajów europejskich. Z tej okazji przygotowano również gazetkę pomagającą w zdobyciu nowych informacji. Następnie został zorganizowany konkurs
tematyczny, w którym, po zapoznaniu się z regulaminem, wzięło udział 39 chętnych wychowanków. Za wszystkie poprawnie udzielone odpowiedzi na dzieci czekały słodkie nagrody ukryte w specjalnie wykonanej na tę okazję nietypowej choince. Ta forma  wspólnej zabawy rozbudziła
wśród uczniów wiele radości i zaciekawienia, a jednocześnie wzbogaciła wiedzę na temat tradycji świątecznych. Organizatorką tego przedsięwzięcia była p. Lucyna Kołpa.

 

 

 

I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie……

19 grudnia reprezentacja wychowanków  naszej świetlicy w składzie : Julia Cupiał, Nikola Brzezińska, Millena Madej, Hanna Rodziewicz, Liliana Stróż , Zuzanna Tracz, Natalia Kozdronkiewicz wzięły udział w Międzyszkolnym Konkursie Śpiewania Kolęd i Pastorałek  Dla Stalowowolskich Grup Świetlicowych. Konkurs ten odbył się w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 w Stalowej Woli . Nasza grupa świetlicowa pięknie zaśpiewała okazjonalną piosenkę pod tytułem „Pachnie świętami”, zdobywając I miejsce. Występ ten odbył się  w wyjątkowej scenerii i był wzbogacony świątecznymi strojami. Wszyscy cieszymy się z sukcesu naszej delegacji. Zdobyte nagrody już sprawiają wszystkim wychowankom wiele radości. Do konkursu uczniowie zostali przygotowani przez  p. A. Biszczak i  p. A. Furtak .

 

 

Międzynarodowy Dzień Herbaty

W naszej świetlicy 15.12.2022r. świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Herbaty. Uczniowie w ramach tych obchodów zostali zapoznani z walorami zdrowotnymi, pochodzeniem i rodzajami tego trunku. Ponadto oglądali film edukacyjny na temat tradycji picia herbaty w innych krajach. Ten dzień zakończył się degustacją różnego rodzaju herbat, która umilona była smakowitymi  ciasteczkami.  Te niebanalne zajęcia zostały przyjęte przez uczniów z wielkim entuzjazmem. Wszyscy czekamy  na kolejny ciekawy, nietypowy dzień.

Organizatorami tego wydarzenia byli p. L. Kołpa i p.M. Turek

 

 

 

Świąteczna Wizyta

 

„Człowiek potrzebuje człowieka,

     żeby być człowiekiem”

Johannes Robert Becher

 

 

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia 15 grudnia2022r.  wychowawcy świetlicy wraz z delegacją uczniów: Kamilem Adamczykiem oraz Karoliną Kobylarz odwiedzili podopiecznych Dziennego Domu Senior Plus w Stalowej Woli. W trakcie spotkania wychowankowie w imieniu dyrekcji  i wszystkich uczniów uczęszczających do świetlicy złożyli świąteczne życzenia oraz obdarowali pensjonariuszy drobnymi upominkami- ozdobami choinkowymi własnoręcznie wykonanymi  przez dzieci. Choć było to krótkie spotkanie, to nie obyło się bez wzruszeń oraz słów wyrażających nadzieję na  zacieśnienie współpracy. Na zakończenie p. kierownik ośrodka serdecznie podziękowała za pamięć i podarunki, wręczając naszym uczniom słodkości, okazjonalną kartkę z życzeniami oraz świątecznego krasnala.

Już czekamy na kolejne i na pewno dłuższe spotkanie .

Organizatorami tej akcji była p. Anna Furtak i p. A. Biszczak

 

 

 

ZIMOWE ZABAWY❄️⛄️🌬

 

U NAS JUŻ ZIMOWO-ŚWIĄTECZNY KLIMAT🎄❄️☃️

 

 

U NAS TEŻ BYŁ MIKOŁAJ!!😁🎅

 

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada to Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji biblioteka szkolna wspólnie ze świetlicą zorganizowały urodziny misia. Były zabawy, konkursy i pogadanki o ulubieńcach wszystkich dzieci. Podczas urodzinowej imprezy pani dyrektor Lucyna Żminda wręczyła dyplomy i nagrody konkursu plastycznego „ Sowa w bibliotece”. Dzieci uczestniczące w urodzinach otrzymywały misiowe czapeczki i naklejki związane z tym świętem. Uwieńczeniem był torcik pierniczkowy  i wspólne „Sto lat dla naszych Misiów”.

Wystawa prac wychowanków świetlicy szkolnej z okazji Międzynarodowego Dnia Jeża 🦔 obchodzonego 10 listopada 🙂

 

 

Kochamy Polskę z całych sił❤️

Znajomość symboli narodowych wśród najmłodszych uczniów…

🇵🇱

Z okazji Święta Niepodległości został zorganizowany konkurs plastyczny pod hasłem „Polskie symbole narodowe”. Uczniowie klas I –III podczas zajęć wykonali bardzo ciekawe i interesujące prace konkursowe, zaprezentowane na poniższych fotografiach. Efekty działalności uczniów można również podziwiać na holu naszej szkoły. Prace te zostały ocenione przez zgromadzone jury w składzie:

p.Agnieszka Słapczyńska- Stefaniak

p.Anna Rybak

p.Małgorzata Szczoczarz

p.Anna Malinowska

 Rozstrzygnięcie tego konkursu odbyło się 10 listopada 2022r. w świetlicy szkolnej. Całą uroczystość uświetniła obecność dyrektora p. Rafała Łacha, który to pogratulował wszystkim uczestnikom wręczając im dyplomy i wyróżnienia oraz nagrody.

Wśród laureatów konkursu znaleźli się:

I MIEJSCE

MARCEL WINIARSKI

ALEKSANDRA MOSKAL

KAMIL ADAMCZYK

 

II MIEJSCE

KORNELIA ZIĘTALA

WERONIKA HADAŁA

 

III MIEJSCE

ALICJA BURDZY

JAKUB GAZDA

 

WYRÓŻNIENIE;

OLIWIER ŚNIOCH

ANTONINA JAROSZ

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i zapraszamy uczniów do uczestnictwa w kolejnych szkolnych konkursach.

                                                                                                                                                                                Życzymy dalszych sukcesów!!!

Konkurs zorganizowała p. L. Kołpa i p. A. Furtak

 

 

LISTOPADOWA ZADUMA

 

 

💦🍂🍁“Jesień jest piękna i kolorowa,

jesień to pora październikowa…..”🍁🍂💦

 

 

 

 

KOTKI I KOTY- MAŁE I DUŻE

                                                          DO ŚWIETLICY PRZYSZŁA JESIEŃ ☔️🍂🍁

DZIEŃ CHŁOPAKA

 

29 września świętowaliśmy Dzień Chłopaka w naszej świetlicy.  W tym dniu chłopcy brali udział w wielu ciekawych i zaskakujących konkurencjach,  w trakcie których musieli się wykazać między innymi  znajomością podstawowych męskich artykułów, marek samochodowych, a także zwinnością i szybkością. Odwagę dowiedli podczas zabawy „Kwaśny uśmiech”, w czasie której zajadali z uśmiechem duży kawał cytryny. Na zakończenie wszyscy zarówno chłopcy jak i dziewczęta wzięli udział w zabawie „Balonowe wyzwanie”.  Był to czas  pełen wielu emocji . Solenizanci otrzymali dyplom „Super Chłopaka” i słodki upominek oraz wykonali wspólne pamiątkowe zdjęcie.

 

 

Wychowankowie świetlicy uczcili Dzień Przedszkolaka w naszym oddziale przedszkolnym.

Z okazji Dnia Przedszkolaka wychowankowie świetlicy przygotowali miłą niespodziankę, której celem było powitanie oraz wprowadzenie do szybkiej adaptacji w naszej szkole nowych przedszkolaków. W ramach tej akcji wychowankowie przygotowali krótką część artystyczną oraz obdarowali milusińskich własnoręcznie wykonanymi sówkami, które to zawierały słodki upominek. Na zakończenie tego spotkania wszyscy uczestnicy wykonali wspólne pamiątkowe zdjęcie. Ponadto uczniowie zaprosili przedszkolaków do odwiedzin świetlicy i wspólnej zabawy.

Już nie możemy się doczekać kolejnego spotkania!

 

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

 

 

ROK SZKOLNY 2021/2022

 

Konkurs „Ozdobna zakładka do książki”

Nasza świetlica szkolna zorganizowała na przełomie maja i czerwca Szkolny Konkurs Plastyczny „Ozdobna zakładka do książki”. Wzięło w nim udział 13 uczniów klas I – III. Komisja w składzie:  Katarzyna  Bałdos i p. Agnieszka Słapczyńska – Stefaniak przyznała:

I miejsce – Aniela Błażejewska klasa III b

II miejsce – Bruno Wicik klasa I a

III miejsce – Kamil Adamczyk klasa I b

Wyróżnienie: Aleksandra Florek – klasa I a

                         Alicja Burdzy – klasa I a

                         Bartłomiej Florek – klasa III a

Nagrody pocieszenia: Jakub Gazda klasa I a, Michał Gazda klasa II b, Karina Gorczyca klasa II b, Julia Gunia klasa II b, Nikola Kabat klasa II a, Milena Maziarz klasa III b, Zuzanna Zawół klasa III a.

Wszyscy uczestnicy otrzymali 9 maja dyplomy i upominki. Gratulujemy!

                                                                                                               

🍨🍦Lody, lody dla ochłody!!! -wspólne wyjście do cukierni Jugo😋

 
19,20 05.2022r. wychowankowie wraz z wychowawcami wybrali się docukierni Jugo w Stalowej Woli. Tam jedli pyszne lody i spędzili czas na relaksie i rozmowie. Była to okazja  do nauki prawidłowego zachowania w miejscach publicznych, do nabycia umiejętności społecznych oraz integracji społeczności świetlicowej. Dzieci były zadowolone ze wspólnie spędzonych miłych chwil.
 
 

U NAS TEŻ ZAKWITŁY JUŻ DRZEWA

 

Wielkanocne Prace Plastyczne naszych Wychowanków

 

 

 

Wychowankowie świetlicy w kinie

Dnia 30 marca w godzinach popołudniowych chętni wychowankowie świetlicy z klas I a, II a, III a, III b i IV a wraz z opiekunami p. Anną Furtak i p. Barbarą Tyrałą – Klimczak oraz uczniowie klasy I b w wychowawczynią p. Bożeną Kiliańską wybrali się do kina Helios w Stalowej Woli. Obejrzeli pełen przygód i radosnej muzyki film animowany „Sing 2”. Dobre humory małych kinomanów świadczą o tym, że są bardzo zadowoleni z ciekawego seansu filmowego.

 

Wystawa prac naszych wychowanków

“Najważniejsza kobieta w moim życiu”

 

 

 

DZIEŃ KOBIET

7 i 8 marca w naszej świetlicy odbyły się obchody Dnia Kobiet. Wychowankowie uczestniczyli  w różnych zabawach związanych z osobą kobiety. Dziewczynki mogły się sprawdzić w nawlekaniu korali, rozpoznawaniu produktów typowo kobiecych, czy czynnościach Kopciuszka, takich jak: oddzielanie guzików od puzzli  oraz  utrzymywaniu równowagi.    Na podsumowanie obchodów uczennice otrzymały dyplomy Wspaniałej Dziewczynki oraz słodkie upominki. Nie zabrakło również wspólnego zdjęcia na pamiątkę wspaniałej i pełnej uśmiechu zabawy.

Organizatorem tego wydarzenia była p. Anna Furtak

 

Zima w obiektywie

Na przełomie stycznia i lutego został zorganizowany Szkolny Konkurs Fotograficzny „Zimowy pejzaż”, który przeznaczony był dla uczniów klas I-III. Celem tego konkursu było rozbudzenie w dzieciach zainteresowania pięknem przyrody, kształcenie wrażliwości artystycznej, a także rozwijanie umiejętności posługiwania się sprzętem fotograficznym. Mimo, że pogoda nie była przychylna, wręcz kapryśna, to uczniowie poradzili sobie z tym zadaniem wspaniale. Wszystkie prace konkursowe przedstawiały niezwykłość tej pory roku oraz ujęte zostały w ciekawych aranżacjach fotograficznych. Komisja w składzie p. Agnieszka Słapczyńska – Stefaniak oraz      p. Katarzyna Bałdos wyłoniła następujących laureatów:

I miejsce-Mikołaj Kurzac kl. I a

II miejsce – Szymon Głowala kl. III b

III miejsce– Kamil Adamczyk kl. I b

                                                                                                                                  Nagrodzonym gratulujemy!!!!

 

 

Pomoc dla Przytuliska

Po raz kolejny świetlica szkolna zorganizowała akcję „Psiakom na pomoc” dla pupili ze stalowowolskiego schroniska „Psia Przystań”.  W ramach szkolnej zbiórki uczniowie, głownie z klas I-IV,  przynosili miski, koce, legowiska, obroże, karmę oraz zabawki dla psów. Przedsięwzięcie to trwało 2 tygodnie. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom – uczniom, rodzicom i nauczycielom, którzy wsparli tak szczytny cel.

 

 

Wizyta w Dziennym Domu Senior Plus z okazji Dnia Babci i Dziadka

 
Dzień Babci i Dziadka to czas szczególnej pamięci o osobach starszych. Z tej okazji wychowankowie świetlicy szkolnej wykonali okolicznościowe laurki z życzeniami. Razem z dziećmi z oddziału przedszkolnego przygotowali występy artystyczne, które wspólnie z wychowawczyniami świetlicy nagrali w formie filmu. 24 stycznia delegacja w składzie p. Anna Furtak i p. Barbara Tyrała – Klimczak przekazała na ręce pani kierownik Dziennego Domu Senior Plus upominki dla pensjonariuszy tej placówki. Wizyta wpisuje się we współpracę naszej szkoły z tą instytucją, co stało się już tradycją PSP 9.
 


                                                   

 

PAMIĘTAMY O NASZYCH BABCIACH I DZIADKACH!❤️❤️❤️

 

 

 

„Szanujcie, kochajcie i wspomagajcie starszych ludzi,

gdyż oni byli tacy jak my, a my będziemy tacy jak oni.”

 

W przedświątecznym czasie wychowankowie świetlicy starają się w szczególności pamiętać o seniorach z naszej okolicy. Wspólnie wykonali dla nich świąteczną kartkę z życzeniami, choinkę z makaronu oraz przygotowali wraz z wychowawczyniami świetlicy paczkę. 20 grudnia delegacja w składzie p. Anna Furtak i p. Aneta Biszczak przekazała na ręce pani kierownik Dziennego Domu Senior Plus świąteczne upominki dla pensjonariuszy tego ośrodka, kontynuując tym samym wieloletnią współpracę.

Mamy nadzieję, że już niedługo będziemy mogli wszyscy spotkać się i wspólnie spędzić kreatywnie czas, jak to miało miejsce w ubiegłych latach.

 

 

 

 

 

🌲🎅Nasze Świąteczne Prace🎅🌲

 

W dniu 15 grudnia został rozstrzygnięty Szkolny Konkurs Plastyczny ,,Kartka świąteczna”, którego organizatorkami były wychowawczynie świetlicy oraz p. Katarzyna Bałdos. Jego celem było przede wszystkim rozwijanie wrażliwości artystycznej oraz kształtowanie postaw szacunku wobec bliźnich i tradycji. Tematyka prac obejmowała bożonarodzeniowe zwyczaje oraz motywy tradycyjne. 

Konkurs został skierowany do wszystkich uczniów szkoły i cieszył się dużym zainteresowaniem.
Dostarczone prace są bardzo piękne, da się zauważyć trud, wysiłek i zaangażowanie uczniów w wykonywaną pracę, lecz na szczególną uwagę według jury zasługują: 

I miejsce: Nadia Bednarska kl. VII a

               Małgorzata Chamera kl.V b

               Gabriel Naja kl. III a

II miejsce: Dominika Butryn kl.VII a

                 Wiktoria Dąbrowska kl.VII c

                  Krzysztof Sokołowski kl.V

                  Szymon Głowala kl.III b

                Oliwia Nowak  kl.VII b

                 Szymon Serafini kl.II a

Wyróżnienia: Oliwia Dąbrowska kl. VII c, Blanka Gierak kl. V b, Bernadetta Krawiec  kl.VII a, Kacper Siwierski kl. IV a.

17 grudnia z rąk pani dyrektor Lucyny Żmindy laureaci otrzymali dyplomy i nagrody. Wykonane przez nich kartki zostaną wręczone emerytowanym nauczycielom naszej szkoły.

Wszystkim uczniom, którzy uczestniczyli w zmaganiach konkursowych, serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

 

 

 

Tradycją naszej szkoły stał się Konkurs Kolęd i Pastorałek „Hej, kolęda” organizowany przez wychowawców świetlicy szkolnej.W bieżącym roku odbył się 15 grudnia, wzięło w nim udział 28 uczniów klas „0” – IV. W ich repertuarze znalazły się zarówno tradycyji pastorałki, jak i piosenki o tematyce bożonarodzeniowej.Niektórzy młodzi wykonawcy akompaniowali sobie na instrumentach muzycznych. Walory artystyczne występów oceniała komisja w składzie: p. Dorota Bednarz, p. Cecylia Błażejowska, p.Jadwiga Mroczek i p. Agnieszka Słapczyńska – Stefaniak. Jurorzy zwracali uwagę na opanowanie pamięciowe tekstu i melodii, dobór repertuaru do możliwości wykonania, ogólny wyraz artystyczny i dodatkowe atuty prezentacji.

Nastrojowe dźwięki kolęd, okolicznościowa scenografia i piękne ubiory wprowadziły uczestników i widzów w świąteczną atmosferę.

Podsumowanie zmagań konkursowych nastąpiło 17 grudnia. Laureaci wyłonieni przez jury otrzymali dyplomy i nagrody z rąk pani dyrektor Lucyny Żmindy.

 I miejsce Natalia Tutak klasa IVa

II miejsce zespół z klasy IIIa: Mikołaj Dunal, Bartłomiej Florek, Szczepan Machaj, Martyna Piróg, Patryk Rychlak, Maja Sokołowska, Dominik Wójtowicz i Zuzanna Zawół

II miejsce duet z klasy IVa: Ksenia Wicik i Marianna Skitał

III miejsce Fryderyk Skrzypek klasa Ia

                   Jagoda Myszka klasa Ib

Wyróżnienia: duet z klasy IIIb: Lena Haber i Dawid Osiewicz

                        duet z klasy IIIb: Milena Maziarz i Jakub Chmielowiec

                        zespół z klasy IIb: Hubert Bucior, Karina Gorczyca, Dominik Sobczyk i EmiWiśniewska

Wszystkim uczestnikom gratulujemy, dziękujemy za udział i zapraszamy za rok!

                                                                             

 

 

🤶🎅 ODWIEDZINY MIKOŁAJA I JEGO POMOCNIKÓW🤶🎅

 

 

 

MIKOŁAJKOWY ZAWRÓT GŁOWY

 

 

ŚWIETLICA SZKOLNA ZAPRASZA DO UDZIAŁU W KONKURSIE   KOLĘD I PASTORAŁEK DLA KLAS I-VIII             

ORAZ DZIECI Z ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO

  1. PT.  HEJ KOLĘDA, KLĘDA…..!”

CELE:

-kultywowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia

-rozbudzenie zainteresowań muzycznych

-prezentacja umiejętności artystycznych

 

 

WARUNKI UCZESTNICTWA W KONKURSIE:

  • zgłoszenia przyjmowane są (wraz z płytą) w świetlicy szkolnej do dnia 10.12.2021r.
  • każdą klasę może reprezentować dowolna liczba uczestników
  • uczestnicy konkursu zobowiązani są do wykonania jednej kolędy, pastorałki lub piosenki o tematyce świątecznej z podkładem muzycznym na płycie CD
  • płyta CD powinna być opisana (tytuł utworu, autor, imię i nazwisko uczestnika)
  • uczestnicy konkursu mogą wzbogacić swój występ o choreografię, instrumenty muzyczne, kostium, rekwizyty itp.
  • w przypadku gdy uczestnik jest na kwarantannie może przysłać nagranie występu na mail – swietlica-biblioteka.psp9@wp.pl

KONKURS ODBĘDZIE SIĘ 15.12.2021 ROKU

NAD PRAWIDŁOWYM PRZEBIEGIEM ZMAGAŃ KONKURSOWYCH

 CZUWAĆ BĘDZIE KOMISJA SKŁADAJĄCA SIĘ

Z NAUCZYCIELI UCZĄCYCH W NASZEJ SZKOLE.

DLA WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW PRZEWIDZIANE SĄ

 PAMIĄTKOWE DYPLOMY I NAGRODY.

 

WSPÓLNE WRÓŻBY I ZABAWY ANDRZEJKOWE

 

NASZE PRACE – MISIOWY ŚWIAT

 

25 listopada to Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji biblioteka szkolna wspólnie ze świetlicą zorganizowały urodziny misia. Były zabawy, konkursy i pogadanki o ulubieńcach wszystkich dzieci. Święto misia rozpoczęło się już kilka tygodni wcześniej od ogłoszenia konkursu plastycznego „Misiowe zakładki do książki” oraz fotograficznego „Zmisiowani są wśród nas”. Podczas urodzinowej imprezy pani dyrektor Lucyna Żminda wręczyła wszystkim biorącym udział w konkursach dyplomy i nagrody. Dzieci uczestniczące w urodzinach otrzymywały misiowe czapeczki i naklejki związane z tym świętem. Uwieńczeniem był torcik miodowo-ciasteczkowy i wspólne „Sto lat dla naszych Misiów”. Pomysłodawczyniami urodzin były pani Anna Furtak i pani AgnieszkaSłapczyńska – Stefaniak. Dodatkową atrakcją była fotobudka. Cała impreza, jak przystało na misiowe urodziny, odbyła się w hucznej i wesołej atmosferze, a wszyscy wspaniale się bawili.

Pani Jesień zagościła w „dziewiątce”

 Jesień na dobre zagościła w świetlicy szkolnej – w pracach plastycznych, czytanych utworach literackich  oraz śpiewanych  piosenkach.  Zwieńczeniem tych działań był konkurs plastyczny  „Pani Jesień” dla uczniów klas I-III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego, który odbył się na przełomie października i listopada. Wpłynęły 43 prace konkursowe wykonane ciekawymi technikami plastycznymi. Prace te zostały zrobione na lekcjach plastyki bądź w trakcie zajęć dodatkowych.

  Jury w składzie: p. Anna Kawalec, p. Jadwiga Mroczek oraz p. Agnieszka Słapczyńska – Stefaniak przyznało następujące miejsca:

I miejsce:  Antonia Waśko, Aniela Błażejewska i Natalia Sałach z klasy III b

II miejsce:Roksana Puzio i Dawid Osiewicz z klasy III b

Filip Jagielski i Patryk Rychlak  z klasy III  a

III miejsce:Maja Sokołowska, Mikołaj Dunal, Gabriel Naja z klasy III a

oraz Szymon Głowala z klasy III b

Wyróżnienie otrzymali: Natalia Kozdronkiewicz, Karol Karbarz, Nikola Kabat, Jakub Chmielowiec, Maja Laskowska, Michalina Zarzeczna oraz  Wiktor Pawlak.

4 listopada odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród dla laureatów. Wszyscy uczestnicy konkursu z rąk pani dyrektor Lucyny Żmindy otrzymali nagrody, dyplomy oraz słodycze. Piękne prace konursowe zostały zaprezentowane na wystawie szkolnej.  Konkurs został zorganizowany przez p. Annę Furtak i p. Lucynę Kołpę.

Wszystkim gratulujemy i dziękujemy za udział.

Świetlica wraz z  biblioteką szkolną  ogłasza konkurs plastyczny pt: „Misiowe zakładki do książek”.  

Konkurs przeznaczony jest dla klas O-III. Warunkiem uczestnictwa jest złożenie prac do 22 listopada w świetlicy szkolnej.

Praca konkursowa może być wykonana dowolną techniką plastyczną. Cenione będą pomysłowość i oryginalność. Praca powinna być podpisana.

Bardzo prosimy o samodzielne wykonywanie prac przez dzieci.

  Zapraszamy!!!!

 

 

Konkurs fotograficzny z okazji
   Świat
owego Dnia Pluszowego Misia – Zmisiowani są wśród nas” dla klas 0-8
czas trwania konkursu: do 22 listopada.

Zapraszamy uczniów do wykonania zdjęć swoich ulubionych pluszowych Misiów. Na zdjęciu może być oczywiście więcej niż jeden Miś, a jeśli ukochana przytulanka nie jest „niedźwiedziem”, a innym zwierzakiem, też można przysłać jej zdjęcie. Na zdjęciu może być również właściciel misia. Po wykonaniu fotografii trzeba przesłać zdjęcie, jako załącznik na adres mailowy  swietlica-biblioteka.psp9@wp.pl, oraz wydrukować i oddać do 21 listopada do biblioteki, bądź świetlicy szkolnej.

Pamiętajcie, aby w treści maila napisać, kto przesyła zdjęcie – imię, nazwisko i klasa. Z nadesłanych zdjęć wybierzemy najlepsze i najbardziej kreatywne, stworzymy również  galerię na stronie szkoły, oraz wystawę na holu szkolny.     

Zapraszamy do zabawy.

                                                                                                          Organizatorem konkursu jest biblioteka i świetlica szkolna.

 

 

JESIEŃ W ŚWIETLICY

 
 
 
ZAPRASZAMY  WSZYSTKICH  CHĘTNYCH   UCZNIÓW  Z  KLAS  I – I

ORAZ DZIECI Z ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO

DO UDZIAŁU W KONKURSIE PLASTYCZNYM
POD HASŁEM: PANI  JESIEŃ

Prace na konkurs należy wykonać podczas lekcji lub zajęć dodatkowych stosując dowolną technikę plastyczną. Format pracy: A – 4. Temat konkursu prezentujemy na płaszczyźnie. Najciekawsze prace zostaną wyeksponowane na wystawie szkolnej, a zwycięzcy zostaną wyróżnieni. Termin składania prac przez wychowawców do 15 października 2021r. u p. Anny Furtak i p. Lucyny Kołpy                                     

 

                                                                                                               ZAPRASZAMY  

 

                                                                 

                                                                          NASZE JESIENNE PRACE

 

 

 

W dniu 30 września z okazji święta naszych małych mężczyzn odbyły się  w świetlicy konkursy i zabawy pod hasłem
 ŚWIĘTUJEMY DZIEŃ CHŁOPAKA . Wychowankowie brali udział w przeróżnych konkurencjach miedzy innymi “Znawca aut”, “Niewidomy rysuję”, “Zajadamy cytrynę i pączki”. Zabawy te potwierdziły, że w naszej szkole są sami sprytni i odważni chłopcy. Na zakończenie wychowankowie otrzymali dyplom Super Chłopaka, ale największą nagrodą była świetna zabawa i wyjątkowa atmosfera. Dziewczynki również stanęły na wysokości zadania i dbały, aby ten dzień był najmilszy. To był naprawdę udany dzień. 
 Dzisiaj wspólnie z funkcjonariuszami Policji👮‍♀️🚓 utrwalaliśmy zasady ruchu drogowego

oraz ćwiczyliśmy bezpieczne przechodzenie po pasach na pobliskim skrzyżowaniu 👍.
😘😘Dziękujemy policjantom za spotkanie😘😘
 

 

28.09.2021r.

 
W dniu 27.09.2021r. w godzinach popołudniowych wychowankowie świetlicy wraz z opiekunami p. A. Furtak i p. B. Tyrała – Klimczak   wybrali się do kina Helios w Stalowej Woli. Tym razem na seans filmu animowanego “Rodzinka rządzi”.
Film bardzo się podobał😍🤓.Planowana jest kolejna wizyta w kinie😉👍🎬

 

 

 

Witaj Świetlico!!!

 

 

………………………………………………………………………………………………………………………………………..

 

ROK SZKOLNY 2020/2021

Pamiętamy o tacie- 23 czerwca Dzień Ojca

 

Na zakończenie zajęć w ramach innowacji pedagogicznej „Grunt to dobre wychowywanie” odbył się 16.05.2021r. świetlicowy konkurs „Mistrz Savoir-Vivre’u”.  Do konkursu przystąpiło 33 wychowanków, bardzo dobrze przygotowanych, dlatego walka była wyrównana. Uczestnicy wykazali się znajomością zasad savoir- vivre’u, umiejętnościami kulturalnego zachowania  i praktycznym zastosowaniem wiedzy. Konkurs sprawił uczniom wiele radości i dał ogromną satysfakcję, nauczył zdrowej rywalizacji i przede wszystkim uświadomił, jak ważna jest to dziedzina życia.

 

I miejsce

Maja Laskowska

Hubert Bucior

Lena Jeniec

 

II miejsce

Antonia Waśko

Aleksander Maciuch

Natalia Tutak

III miejsce

Olga Sałagan

Michał Gazda

 

Wyróżnienia: Roksana Puzio, Bartłomiej Florek, Lena Mączka, Antonina Zarzeczna, Lena Haber

 

                                                                                                                            Wszystkim uczestnikom i laureatom gratulujemy!!!

 

Z nami kolejne warsztaty w ramach programu innowacyjnego “Grunt to dobre wychowanie”.Tym razem uczyliśmy się jak spakować walizkę i przygotować się do wyjazdu🧳🎒🚌🚂

 

 

Rozstrzygnięcie wyjątkowego konkursu „Kwiaty dla Mamy”

    Z okazji Dnia Matki został zorganizowany szkolny konkurs plastyczny dla chętnych uczniów z klas I- III. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Wpłynęło 28 prac konkursowych. Prace wykonane były różnymi technikami plastycznymi, co stanowiło dla jury nie lada wyzwanie w ich ocenianiu. Jury w składzie: p. Beata Kudelska, p. Agnieszka Słapczyńska-  Stefaniak i ks. Piotr Grabowski wyłoniło następujących laureatów:

 

I MIEJSCE

Ksenia Wicik kl. III a

Natalia Tutak kl. III a

Aleksandra Grąz kl. I a

Alan Stręciwilk kl. I a

II MIEJSCE

Martyna Winiarska kl. III a

Julia Gałka kl. III a

Natalia Sałach kl. II b

Nikola Kabat kl. Ia

III MIEJSCE

Szymon Głowala kl. II b

Bartłomiej Florek kl. II a

Julia Laba kl. II a

Aniela Błażejewska kl. II b

WYRÓŻNIENIE:

Izabela Florek kl. III a,  Oliwia Michalczyk kl. I b, Lena Mączka kl. III a, Stanisław Skruch kl. I a, Natan Czuba kl. I a

 

Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 28 maja w świetlicy szkolnej. Dyplomy i nagrody laureaci otrzymali z rąk pani dyrektor Małgorzaty Moskal i organizatorek konkursu p. Anny Furtak i p. Lucyny Kołpy.

        Prace laureatów tworzą piękną wystawę na korytarzu, która podziwiana jest przez całą społeczność szkolną. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

                                            Wychowankowie świetlicy szkolnej świętują Dzień Mamy

 

 

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CHĘTNYCH UCZNIÓW Z KLAS I – III DO WZIĘCIA UDZIAŁU  KONKURSIE PLASTYCZNYM POD HASŁEM: „Kwiaty dla Mamy ”

 

Prace plastyczne należy wykonać SAMODZIELNIE, na płaszczyźnie, wykorzystując ciekawe techniki plastyczne. Liczy się pomysłowość, kolorystyka, wkład pracy ucznia i ogólne wrażenie estetyczne. Format pracy nie większy niż A – 4. Wszystkie prace konkursowe  zostaną wyeksponowane na wystawie szkolnej, a laureaci zostaną nagrodzeni.

Termin składania prac do 19 maja 2021 r.
do p. Anny Furtak i p. Lucyny Kołpy

 

Z A P R A S Z A M Y  

 

 

 

 
 
 
“WARSZTATY “RADZIMY SOBIE Z AGRESJĄ SŁOWNĄ”
(w ramach innowacji pedagogicznej “Grunt to dobre wychowanie”)
 
Cykl zajęć “Kultura słowa” -Uczymy się kulturalnie rozmawiać przez telefon👍📱📞

 

Utrwalamy zwroty grzecznościowe😍😍😍 podczas zabawy “Ścieżka śladów” w ramach cyklu zajęć “Kultura słowa” -innowacja pedagogiczna “Grunt to dobre wychowanie”

W połowie kwietnia z okazji Światowego Dnia Ziemi odbył się Szkolny Konkurs Plastyczny „Szanujmy Matkę Ziemię”  dla uczniów klas klas I-III. Jego głównymi celami było rozbudzenie  u najmłodszych zainteresowań problematyką ekologiczną, rozwijanie wyobraźni  i wrażliwości oraz doskonalenie posługiwania się różnym technikami plastycznymi. Konkurs ten  miał charakter hybrydowy – dzieci uczące się zdalnie przesłały prace, natomiast rozstrzygnięcie konkursu odbyło się w sali świetlicy szkolnej (stacjonarnie).

Uczniów oceniała komisja w składzie: p. Aneta Biszczak, p. Małgorzata Kochan, p. Lucyna Kołpa.  

Gratulujemy wszystkim uczestnikom!!! Nagrodzeni zostali:

I miejsce

Wiktor Pawlak kl. I b

Bartłomiej Dziubak kl. I b

 

II miejsce

Julia Laba kl. II a

Sebastian Garbacz kl. I a

 

III miejsce

Lena  Haber kl. II b

Milena Maziarz kl. II b

 

 
ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI – największe ekologiczne święto świata ❤️💚💙
Zapraszamy do obejrzenia filmu
(praca zdalna-23.04.2021r.)
 
🌿🌳🌷🌸🌼Wiosenny ogródek w oknie🌿🌳🌷🌸🌼
Nic tak nie pozwala poczuć, że wiosna jest już z nami, jak obserwacja budzącej się do życia przyrody.
Dlatego zachęcamy Was do stworzenia w oknie miniogródka🌷🌺
(praca zdalna-22.04.2021r.)

 

 

Słodkości mogą być zdrowe 😉

Wypróbujcie przepisu na smaczne ciasteczka owsiane z dodatkami😋

(praca zdalna-21.04.2021r.)

 

 
 
„Na Ziemi, na Ziemi, to każdy z nas wie,

jest miejsce, jest miejsce gdzie dobrze mu jest.
Zwierzęta kochają i łąkę i las, a ryby swą rzekę jak nikt.
Ptaki drzewa tu mają, by wracać do gniazd,

a kwiaty w ogrodach swój świt” (…)
W tygodniu poświęconym Matce Ziemi zapraszamy chętnych wychowanków do wykonania żabki – już Wam znanej.
 
Dodatkowo zachęcamy do nauki krótkiej i przyjemnej piosenki „Żabie tango” opracowanej przez Centrum Edukacyjne NFM.
 
(praca zdalna-20.04.2021r.)

 

 

ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI – 22 KWIETNIA (gazetka tematyczna)🌿🌞🌎🌍🌏

(praca zdalna-19.04.2021r.)
 

NASZE WIOSENNE PRACE 🌷

 
(praca zdalna-16.04.2021r.)

 

Bociany już przyleciały🙂🙃!!!! Widzimy ich na łące coraz więcej, dziobiących w ziemi🌱🌱, kroczących po trawie🌱🌱

Spróbujmy wykonać je według wzoru. 😉Są bardzo podobne…

(praca zdalna-15.04.2021r.)
 
 
Dziś będzie smacznie, zdrowo i kolorowo 😋
Zapraszamy do wypróbowania przepisów na pasty jajeczne 🍞🥚🌶️🧅
PAMIĘTAJCIE, ŻE W KUCHNI MOŻECIE PRACOWAĆ TYLKO POD OKIEM KOGOŚ DOROSŁEGO😉
 
(praca zdalna-14.04.2021r.)
 
 
Wiosna – cieplejszy wieje wiatr,
Wiosna – znów nam ubyło lat,
Wiosna, wiosna w koło, rozkwitły bzy.
Śpiewa skowronek nad nami,
Drzewa strzeliły pąkami,
Wszystko kwitnie w koło, i ja, i Ty (…)
🌿Niech ten radosny fragment piosenki zespołu Skaldowie zachęci dodatkowo uczniów do wykonania wiosennego drzewa jabłoni. 🌺🌺🌺 Zapraszamy 🙂🌿🌷🌷
(praca zdalna-13.04.2021r.)

 

 

“Gdy wokoło kwitnie świat…”

(praca zdalna-12.04.2021r.)

 

 
Wszystkim pracownikom służby zdrowia, a w szczególności Rodzicom uczniów PSP 9 ❤️
z okazji Dnia Pracownika Służby Zdrowia 🚑👩‍🔬👩‍⚕️
składamy najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym 💐🌹🌺🌻
Dziękujemy Państwu ❤️❤️❤️ za troskę, trud, poświęcenie i odpowiedzialność, jaką każdego dnia wykazujecie na rzecz chorych, szczególnie w czasie trwającej pandemii.
Do życzeń dołączamy laurki od uczniów.💚💙❤️
                                                                                                             
                                                                                                                         Wychowankowie i wychowawcy świetlicy szkolnej.