Jubileusz 230-lecia szkoły – gratulacje i życzenia

Jubileusz 230-lecia szkoły w mediach

O Jubileuszu 230-lecia szkoły w mediach:

oficjalny portal miasta Stalowa Wola

https://www.stalowawola.pl/230-lat-szkoly-podstawowej-nr-9-w-stalowej-woli-rozwadowie/

Radio Leliwa

https://leliwa.pl/stalowa-wola-jubileusz-230lecia-dziewiatki-i-marzenia-szkoly/

Telewizja Kablowa Stella

http://www.tvkstella.pl/news/fullnews.php?fn_id=10949

Echo Dnia

https://echodnia.eu/podkarpackie/szkola-podstawowa-nr-9-w-stalowej-woli-rozwadowie-ma-juz-230-lat-byla-wielka-uroczystosc-zobacz-zdjecia/ar/c1-18442107

Gość Niedzielny

https://sandomierz.gosc.pl/doc/8743090.Stalowa-Wola-230-lecie-PSP-nr-9

eKAI Katolicka Agencja Informacyjna

https://www.ekai.pl/stalowa-wola-jubileusz-230-lecia-publicznej-szkoly-podstawowej-nr-9-im-jana-kochanowskiego/

Polskie Radio Rzeszów

https://radio.rzeszow.pl/wydarzenie/jubileusz-230-lecia-publicznej-szkoly-podstawowej-nr-9-w-stalowej-woli/

 

 

Jubileusz 230-lecia szkoły – Msza Święta

Jubileusz 230-lecia szkoły – odsłonięcie tablicy pamiątkowej

Jubileusz 230-lecia szkoły – część oficjalna i artystyczna w MDK

Jubileusz 230-lecia szkoły – “Spotkanie pokoleń”

 

Konkurs jubileuszowy “Makieta mojej szkoły”

21 marca odbyło się rozstrzygnięcie jubileuszowego konkursu plastyczno -technicznego ,,Makieta mojej szkoły” z okazji 230 – lecia Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9. Organizatorkami były p. Katarzyna Bałdos i p. Elżbieta Korytkowska. Celem tego przedsięwzięcia było kształtowanie wyobraźni przestrzennej, utrwalenie pozytywnego wizerunku szkoły, postaw twórczych, kreatywności, innowacyjności, doskonalenie umiejętności manualnych i modelarskich. Wszystkie wyżej wymienione cechy w swoich pracach przekazało dwoje uczniów: Kamil Urbanik kl. 2a oraz Julia Gałka kl.6a. Prace charakteryzowały się niezwykłym kunsztem i starannością. Detale i wyobraźnia przestrzenna zachwyca wszystkich oglądających makiety. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.
Serdecznie gratulujemy.

Zgadnij, kto to? – Pasje pracowników PSP 9

W tym wyjątkowym czasie, tuż przed inauguracją głównych uroczystości jubileuszowych, w naszej szkole odbył się kolejny konkurs pod hasłem: „Pasje pracowników PSP 9 – zgadnij, kto to ?!”

Pomysłodawczynią i organizatorką konkursu była p. Lucyna Kołpa. Jego głównym celem było bliższe i dokładniejsze poznanie przez uczniów pracowników szkoły, ich pasji, zainteresowań, powiedzeń, a także przypomnienie imion i nazwisk.

Wiersze zostały napisane na podstawie przeprowadzonych wcześniej wywiadów ze wszystkimi pracownikami. Każdy wiersz poświęcony był konkretnemu pracownikowi. Autorką utworów była również p. Lucyna Kołpa. Konkurs miał przede wszystkim formę zabawową i przeznaczony był dla wszystkich chętnych uczniów z klas I-VIII oraz dzieci z oddziału przedszkolnego. Każdy uczestnik na specjalnie przygotowanej kartce wpisywał numer wiersza oraz nazwisko i imię pracownika szkoły „ukrytego” w treści i wrzucał do pojemnika. Maksymalnie można było zdobyć 56 punktów. Łącznie w konkursie wzięło udział 66 uczniów. Zmagania konkursowe, które trwały 4 dni, wzbudziły bardzo wiele pozytywnych emocji zarówno wśród starszych, jak i młodszych dzieci, doskonale wpłynęły na
rozwinięcie współpracy między nimi. Nie zabrakło również dociekliwych pytań i wnikliwych obserwacji prowadzonych w tym czasie przez uczniów. Po dokładnym i rzetelnym przeliczeniu 193 oddanych kartek (w tym 6 niepodpisanych) okazało się, że uczniowie oddali 857 „głosów”. Na ich podstawie zostali wyłonieni laureaci:

I miejsce: Lena Mączka VI a – 46 “głosów” – 46 pkt.

II miejsce: Natalia Tutak VI a – 44 “głosy” – 44 pkt.

III miejsce: Lena Gil VII b – 33 głosy – 33 pkt.

IV miejsce: Milena Głowala VIIb – 31 “głosów” – 31 pkt.

V miejsce: Emilia Jeniec VII b – 30 “głosów” – 30 pkt.

Uroczyste wręczenie przez wicedyrektora p. Rafała Łacha pamiątkowych dyplomów, pięknych książek oraz słodkich upominków odbyło się 14 marca 2024r. Podczas konkursu okazało się również, że najbardziej rozpoznawalnym pracownikiem został p. Jarosław Jabłoński – I miejsce, na II miejscu była p. Renata Sokołowska, a na III miejscu znalazły się p. Maria i p Natalia – szkolne kucharki oraz p. Anna Głowińska.

Wszystkie wiersze dostarczyły osobom czytającym wiele radości, pozytywnych wzruszeń i rozbudziły twórczą ciekawość. Ich teksty zostały dodatkowo zamieszczone w kronice jubileuszowej z okazji 230-lecia naszej szkoły.

“Są miejsca, czasy i ludzie,
których się nie zapomina.

Każdy jubileusz skłania do refleksji nad mijającym czasem. Przywołuje wspomnienia, w naszych głowach pojawiają się obrazy z najpiękniejszych momentów. Pozwala także docenić osiągnięcia   i zastanowić się nad poprawą tego, co może nie zawsze było tak, jakbyśmy chcieli.

Z pięknej okazji 230-lecia istnienia PSP9 została zorganizowana akcja „230 kartek na 230-lecie szkoły”.  Jej celem było zebranie 230 „urodzinowych” kartek dla naszej Jubilatki. Akcja miała skalę ogólnopolską. Rozpropagowana została przez organizatorów między innymi w mediach społecznościowych, dzięki czemu dotarła do bardzo dużej liczby odbiorców. Kartki przysyłano nie tylko z każdego zakątka Polski, ale również spoza granic naszego kraju. Otrzymaliśmy je zarówno od osób prywatnych, m. in. absolwentów i emerytowanych nauczycieli, jak również szkół, przedszkoli i innych placówek oświatowo – wychowawczych oraz instytucji opiekuńczych dla osób starszych. Piękne życzenia wzruszyły nasze serca. Jesteśmy ogromnie wdzięczni za tak duży odzew. Liczba kartek jaka do nas dotarła przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Mamy nadzieję, że życzenia w nich zawarte się spełnią.

Pomysłodawczyniami i organizatorkami przedsięwzięcia były p. Monika Książek, p. Anna Pelczar – Śmietańska i p. Paulina Glica, a pomagała im p. Krystyna Lesiczka.

Jubileuszowe wiersze

W związku z trwającym w naszej szkole Rokiem Jubileuszowym panie Lucyna Kołpa i Barbara Tyrała -Klimczak zorganizowały tym razem Szkolny Konkurs Poetycki „Moja szkoła” dla klas II -VIII. Wzięło w nim udział 15 uczniów, którzy napisali ciekawe, piękne i ujmujące wiersze. Zostały one ocenione przez jury w składzie: p. Maria Chodukowska, p. Paulina Glica i p. Anna Malinowska. Komisja z wielkim zainteresowaniem zapoznała się  z treścią utworów i przyznała następujące lokaty: 
I miejsce – Igor Kurzac VII a,
Mikołaj Kurzac III a

II miejsce – Karolina Krawczyk VI a

III miejsce – Kamil Adamczyk III b,
Patryk Rychlak V a

Wyróżnienie: Jakub Dziura IV a, Sebastian Garbacz IV a, Nikola Kabat IV a, Millena Madej II b, Lena Mączka VI a, Szymon Serafini IV a, Natalia Tutak VI a, Marcel Winiarskki III b, Michalina Zarzeczna IV a, Karina Ziobro II a.

Wszystkie wiersze wzbudziły wśród oceniających zachwyt i uznanie dla młodych autorów.

25 stycznia odbyło się podsumowanie zmagań konkursowych, podczas którego wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i słodkie upominki z rąk pana wicedyrektora Rafała Łacha. W ramach niespodzianki pan wicedyrektor wręczył nagrody zdobywcom I – III miejsca i nagrody pocieszenia uczniom wyróżnionym. Pogratulował młodym poetom i wyraził nadzieję, iż będą oni rozwijali swój talent. Pani Lucyna Kołpa poinformowała, że zgodnie z założeniami regulaminu konkursu, laureaci I-III miejsca otrzymają cząstkową ocenę celującą z języka polskiego, natomiast uczniowie wyróżnieni – ocenę bardzo dobrą.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a ich utwory będą zaprezentowane w ramach Jubileuszu 230-lecia PSP nr 9.

 

 

Śladami Jana Kochanowskiego – konkurs wiedzy

Na przełomie listopada i grudnia odbył się konkurs o Janie Kochanowskim – patronie naszej szkoły. Został zorganizowany z okazji nadchodzącej rocznicy 230 – lecia naszej szkoły i przeznaczony był dla wszystkich chętnych wychowanków świetlicy szkolnej.

Konkurs został poprzedzony opracowaniem gazetki, tematycznymi zajęciami oraz wspólnie wykonaną grą edukacyjną „Życie Jana Kochanowskiego”.

Te działania miały na celu przybliżenie uczniom postaci poety, a jednocześnie przygotowanie ich do konkursowej rywalizacji, w której wzięło udział 27 uczniów.

Laureatami zostali:

I miejsce:

Lena Banach – II a, Hanna Błażejowska – II b, Antoni Paleń – II b, Karina Ślepecka – II a

II miejsce:

Lena Jur – II a, Julia Pawlak- II b, Hubert Szczęch – III a, Hanna Wryk – II a, Karina Ziobro – II a

III miejsce:

Kamil Adamczyk – III b, Aleksandra Gałandziej – II a, Zofia Herdzik – III b, Liliana Stróż – II b, Marcelina Strużyńska – I a, Oliwier Styliński – II a, Felicja Wołoszyn- II a

Wyróżnienie otrzymali:

Antoni Cudziło – III a, Karol Kuziora – I b, Hanna Rodziewicz- II b, Wiktoria Szklener – I b, Zuzanna Tracz – II b.

Podczas trwania zmagań konkursowych uczniowie zaprezentowali bardzo wysoki poziom wiedzy oraz dużo osobistego zaangażowania, co bardzo ucieszyło organizatorkę p. Lucynę Kołpę.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, upominki oraz nagrody pocieszenia.

 

230 kartek na 230-lecie szkoły

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 9 im. Jana Kochanowskiego w Stalowej Woli obchodzi w bieżącym roku szkolnym 230. rocznicę swojego istnienia. Jest jedną z najstarszych szkół nie tylko w województwie podkarpackim, ale też w Polsce. Główne uroczystości jubileuszowe odbędą się 06.04.2024 r. Szkoła już rozpoczęła przygotowania do tego ważnego wydarzenia. Jednym z działań jest akcja przesyłania Szkole Jubilatce kartek z życzeniami, chcemy ich zebrać 230.

Zwracamy się do nauczycieli szkół i przedszkoli, do rodziców, absolwentów placówki, jej przyjaciół i sympatyków, z prośbą o wykonanie wraz z dziećmi kartek dla PSP 9. Prosimy, aby kartki, wykonane techniką dowolną, były w formacie A5. Można je wysyłać do końca lutego na adres:
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 9 im. Jana Kochanowskiego
ul. Rozwadowska 10
37 – 464 Stalowa Wola
Każdy kto zaangażuje się w akcję, otrzyma podziękowanie w wersji elektronicznej, dlatego prosimy o podawanie adresów mailowych. Kartki z życzeniami zostaną zaprezentowane na wystawie podczas obchodów jubileuszowych.
Z poważaniem
Lucyna Żminda – Dyrektor Szkoły, Grono Pedagogiczne, Społeczność Uczniowska