Jest nam niezmiernie miło poinformować wszystkich absolwentów, pracowników, sympatyków i przyjaciół naszej szkoły, że 6 kwietnia 2024 r. będziemy świętować JUBILEUSZ 230-LECIA Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9 im. Jana Kochanowskiego w Stalowej Woli.

Kolejne informacje dotyczące tego wydarzenia będą pojawiać się na stronie internetowej naszej szkoły oraz szkolnym Facebooku.

Jubileuszowe wiersze

W związku z trwającym w naszej szkole Rokiem Jubileuszowym panie Lucyna Kołpa i Barbara Tyrała -Klimczak zorganizowały tym razem Szkolny Konkurs Poetycki „Moja szkoła” dla klas II -VIII. Wzięło w nim udział 15 uczniów, którzy napisali ciekawe, piękne i ujmujące wiersze. Zostały one ocenione przez jury w składzie: p. Maria Chodukowska, p. Paulina Glica i p. Anna Malinowska. Komisja z wielkim zainteresowaniem zapoznała się  z treścią utworów i przyznała następujące lokaty:
I miejsce – Igor Kurzac VII a,
Mikołaj Kurzac III a

II miejsce – Karolina Krawczyk VI a

III miejsce – Kamil Adamczyk III b,
Patryk Rychlak V a

Wyróżnienie: Jakub Dziura IV a, Sebastian Garbacz IV a, Nikola Kabat IV a, Millena Madej II b, Lena Mączka VI a, Szymon Serafini IV a, Natalia Tutak VI a, Marcel Winiarskki III b, Michalina Zarzeczna IV a, Karina Ziobro II a.

Wszystkie wiersze wzbudziły wśród oceniających zachwyt i uznanie dla młodych autorów.

25 stycznia odbyło się podsumowanie zmagań konkursowych, podczas którego wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i słodkie upominki z rąk pana wicedyrektora Rafała Łacha. W ramach niespodzianki pan wicedyrektor wręczył nagrody zdobywcom I – III miejsca i nagrody pocieszenia uczniom wyróżnionym. Pogratulował młodym poetom i wyraził nadzieję, iż będą oni rozwijali swój talent. Pani Lucyna Kołpa poinformowała, że zgodnie z założeniami regulaminu konkursu, laureaci I-III miejsca otrzymają cząstkową ocenę celującą z języka polskiego, natomiast uczniowie wyróżnieni – ocenę bardzo dobrą.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a ich utwory będą zaprezentowane w ramach Jubileuszu 230-lecia PSP nr 9.

Śladami Jana Kochanowskiego – konkurs wiedzy

Na przełomie listopada i grudnia odbył się konkurs o Janie Kochanowskim – patronie naszej szkoły. Został zorganizowany z okazji nadchodzącej rocznicy 230 – lecia naszej szkoły i przeznaczony był dla wszystkich chętnych wychowanków świetlicy szkolnej.

Konkurs został poprzedzony opracowaniem gazetki, tematycznymi zajęciami oraz wspólnie wykonaną grą edukacyjną „Życie Jana Kochanowskiego”.

Te działania miały na celu przybliżenie uczniom postaci poety, a jednocześnie przygotowanie ich do konkursowej rywalizacji, w której wzięło udział 27 uczniów.

Laureatami zostali:

I miejsce:

Lena Banach – II a, Hanna Błażejowska – II b, Antoni Paleń – II b, Karina Ślepecka – II a

II miejsce:

Lena Jur – II a, Julia Pawlak- II b, Hubert Szczęch – III a, Hanna Wryk – II a, Karina Ziobro – II a

III miejsce:

Kamil Adamczyk – III b, Aleksandra Gałandziej – II a, Zofia Herdzik – III b, Liliana Stróż – II b, Marcelina Strużyńska – I a, Oliwier Styliński – II a, Felicja Wołoszyn- II a

Wyróżnienie otrzymali:

Antoni Cudziło – III a, Karol Kuziora – I b, Hanna Rodziewicz- II b, Wiktoria Szklener – I b, Zuzanna Tracz – II b.

Podczas trwania zmagań konkursowych uczniowie zaprezentowali bardzo wysoki poziom wiedzy oraz dużo osobistego zaangażowania, co bardzo ucieszyło organizatorkę p. Lucynę Kołpę.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, upominki oraz nagrody pocieszenia.

230 kartek na 230-lecie szkoły

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 9 im. Jana Kochanowskiego w Stalowej Woli obchodzi w bieżącym roku szkolnym 230. rocznicę swojego istnienia. Jest jedną z najstarszych szkół nie tylko w województwie podkarpackim, ale też w Polsce. Główne uroczystości jubileuszowe odbędą się 06.04.2024 r. Szkoła już rozpoczęła przygotowania do tego ważnego wydarzenia. Jednym z działań jest akcja przesyłania Szkole Jubilatce kartek z życzeniami, chcemy ich zebrać 230.

Zwracamy się do nauczycieli szkół i przedszkoli, do rodziców, absolwentów placówki, jej przyjaciół i sympatyków, z prośbą o wykonanie wraz z dziećmi kartek dla PSP 9. Prosimy, aby kartki, wykonane techniką dowolną, były w formacie A5. Można je wysyłać do końca lutego na adres:
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 9 im. Jana Kochanowskiego
ul. Rozwadowska 10
37 – 464 Stalowa Wola
Każdy kto zaangażuje się w akcję, otrzyma podziękowanie w wersji elektronicznej, dlatego prosimy o podawanie adresów mailowych. Kartki z życzeniami zostaną zaprezentowane na wystawie podczas obchodów jubileuszowych.
Lucyna Żminda – Dyrektor Szkoły, Grono Pedagogiczne, Społeczność Uczniowska