ROK SZKOLNY 2023/2024

Gala Szlachetnej Paczki

W sobotę 17 lutego w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyła się pierwsza w Stalowej Woli Gala Szlachetnej Paczki. Naszą szkołę reprezentowały panie Cecylia Błażejowska i Małgorzata Szczoczarz, które na co dzień są opiekunkami szkolnego wolontariatu i już od kilku lat włączają się w akcję Szlachetnej Paczki.

Podczas gali pani Aneta Sierant – Lider Rejonu Stalowej Woli, dokonała podsumowania akcji, a wręczając pamiątkowe statuetki podziękowała wolontariuszkom i darczyńcom za zaangażowanie i pomoc potrzebującym.

KOLEJNY FINAŁ SZLACHETNEJ PACZKI ZA NAMI!

Minął Weekend cudów, czyli czas, kiedy spełniają się marzenia najbardziej potrzebujących. W miniony  piątek przekazaliśmy zakupione rzeczy  do magazynu, skąd  wolontariusze zabrali  je do  wybranej przez nas rodziny.  Uzbierało się tego sporo, bo aż 17 pudeł.  Zakupiona została  lodówka, żywność, środki czystości, ubrania, pościel, czyli wszystko to, co potrzebne w codziennym życiu, ale dla wielu  nieosiągalne. Dziękujemy wszystkim za wsparcie i zaangażowanie w pomoc. Razem zmieniamy świat!

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, który obchodzony jest 5 grudnia, w hotelu Hutnik odbyła się debata pod tytułem „PoMocny Wolontariat z pasji, chęci zmiany i rozwoju”. Wzięły w niej udział  wolontariuszki z naszej szkoły, które  w wolontariacie stawiają pierwsze kroki. Kilka dni wcześniej spotkały się z panią Edytą Nowaczewską – prezes Stowarzyszenia Ruch Pomocy Psychologicznej ‘Integracja’, która opowiedziała o działalności stowarzyszenia oraz  korzyściach, jakie niesie za sobą pomoc drugiemu człowiekowi.

Stalowowolska Paczka Pomocy

Głównym celem Akcji jest wsparcie osób samotnych i wykluczonych oraz osób starszych ze Stalowej Woli. Nasza szkoła również przyłączyła się do akcji, podczas której udało się zebrać kilkanaście kilogramów żywności oraz środków czystości. Dziękujemy rodzicom i uczniom za wsparcie szlachetnej inicjatywy!