„Są miejsca, czasy i ludzie, których się nie zapomina”

Z wielkim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pani Jadwigi Ptaszek- długoletniej nauczycielki Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9 im. Jana Kochanowskiego w Stalowej Woli.

Pani Jadwiga Ptaszek była w naszej szkole nauczycielką oddziału przedszkolnego, klas I-III oraz wychowawcą świetlicy w latach 1953-1990.
Za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej została wyróżniona Nagrodą Dyrektora Szkoły i Złotym Krzyżem Zasługi w 1975 roku. Pełniła funkcję opiekuna szkolnego koła PCK, organizowała liczne konkursy i uroczystości szkolne. Prowadziła drużynę zuchową oraz żeńską drużynę harcerską im. Królowej Jadwigi. Jej dawni uczniowie wspominają ją jako miłą i życzliwą nauczycielkę, która z pasją i zaangażowaniem wprowadziła ich w tajniki wiedzy. Była ceniona jako dobra organizatorka współpracy szkoły z rodzicami.

Żegnamy oddaną nauczycielkę, której praca kształtowała młode pokolenie i współtworzyła historię naszej szkoły.

Ostatnia droga Pani Jadwigi Ptaszek rozpocznie się 4 stycznia 2022 roku o godzinie 12.00 w Klasztorze O.O. Kapucynów w Rozwadowie.

Dyrektor Szkoły Lucyna Żminda,

Nauczyciele, Pracownicy i Społeczność Uczniowska