28 września uczniowie klasy VIII a pod opieką wychowawczyni p. Małgorzaty Turek oraz p. Wiesławy Dubiel i p. Barbary Tyrały – Klimczak wybrała się na wycieczkę do Lublina. Jak przystało na oddział sportowy, uczestniczyli w zajęciach gimnastycznych w Parku Trampolin „Akropark”. Po krótkim odpoczynku i posileniu się pyszną pizzą nabrali sił do zwiedzania. Udali się do Państwowego Muzeum na Majdanku, gdzie zapoznali się z historią istniejącego tam w latach 1941 – 1944 nazistowskiego obozu koncentracyjnego. Pobyt naszej młodzieży w tym miejscu był okazją nie tylko do zgłębienia wiedzy historycznej na temat II wojny światowej, ale też do zadumy nad tragicznymi losami ludzi, którzy stali się ofiarami panującej w tamtych czasach nienawiści i pogardy dla człowieka.
Barbara Tyrała-Klimczak







