Aktualności

Po południu 15 marca 2023 r. gościliśmy w progach naszej szkoły kandydatów do oddziału przedszkolnego oraz klasy pierwszej wraz z rodzicami i rodzeństwem.

Dzieci wzięły udział w różnorodnych zajęciach, które przygotowali dla nich nauczyciele szkoły.

Na początku p. Bożena Kiliańska przeczytała dzieciom list od Pani Wiosny, która zaprosiła je do odwiedzenia Krain Wiedzy i wykonania różnorodnych zadań.

Dzieci uczestniczyły w pokazach biologicznych i chemicznych, w czasie których p. Anna Dymowska i p. Ewa Brzozowska wraz ze swoimi uczniami zaprezentowały maluchom szkielet człowieka i modele anatomiczne, świat widziany pod mikroskopem, a także wybuch wulkanu i efektowne pokazy łączenia substancji chemicznych.

Następnie dzieci wzięły udział w zajęciach plastycznych, gdzie pod kierunkiem p. Katarzyny Bałdos wykonały wiosenny obrazek.

Atrakcją okazało się też spotkanie z muzyką prowadzone przez p. Dorotę Bednarz.

Na zakończenie udały się do sali gimnastycznej, gdzie pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego mogły pobawić się na ułożonym dla nich torze przeszkód oraz spróbować swoich sił w różnych konkurencjach. Maluchy bardzo dobrze poradziły sobie z wszystkimi sportowymi zadaniami, wykazały się sprawnością i zwinnością oraz wytrwałością.

Dzieci bardzo aktywnie i z zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach, były uśmiechnięte i zadowolone.

Bardzo miłe były też opinie rodziców, którym spodobały się zarówno zajęcia, jak i sama szkoła oraz panująca w niej atmosfera.

Bardzo dziękujemy wszystkim za przybycie.