Aktualności

Niecodzienną lekcję przeżyli 20 lutego 2018r. uczniowie klasy III b, którą przeprowadził dla nich kapitan polskiego żaglowca „Pogoria”. Uczniowie bliżej poznali pracę marynarza, która jest spełnieniem jego życiowych pasji.
Z ogromnym zainteresowaniem słuchali opowieści
o jego przeżytych przygodach z 82 wypraw. Podczas lekcji musieli wykazać się umiejętnością pracy z mapą, wskazując miejsca wypraw. Dzięki pięknie przygotowanej prezentacji przez naszego gościa – Pana Łukasza Włodarskiego – dzieci poznały także wnętrze żaglowca oraz warunki życia marynarzy podczas rejsu po morzach i oceanach. Zapoznani zostali również
z niektórymi zasadami panującymi na statkach, żaglowcach, których należy zawsze przestrzegać. Dzieci miały możliwość obejrzenia lornetki i specjalnego gwizdka, które w pracy na morzu mają bardzo ważne znaczenie. Całość spotkania z zaproszonym gościem uprzyjemniło śpiewanie przygotowanych przez uczniów żeglarskich piosenek „Biała mewa” oraz „Ballada o Juracie, królowej Bałtyku”. Podczas spotkania zaproszony gość często zachęcał uczniów do nauki języków obcych, matematyki, geografii, a przede wszystkim do czytania ze zrozumieniem, które jest podstawą zdobycia tak pięknego zawodu. Wychowawca klasy – p. Lucyna Kołpa serdecznie dziękuje rodzicowi – p. Agnieszce Korman za współpracę przy organizacji tego jakże owocnego spotkania.