12 kwietnia odbył  się uroczysty apel z okazji Świąt Wielkanocnych przygotowany przez wychowanków świetlicy z klas IIb i IIc  pod kierunkiem p. Anny Furtak. Występujący uczniowie w programie słowno – muzycznym  przypomnieli, na czym polega chrześcijańskie przygotowanie do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.  Przybliżyli też zebranym zwyczaje i tradycje związane z tymi ważnymi świętami, począwszy od Niedzieli Palmowej, a kończąc na lanym poniedziałku. Zapoznali z nimi widzów nie tylko poprzez recytacje, ale też piosenki o tematyce wielkanocnej oraz żywiołowo wykonany taniec łowicki „Studnia”. Aplauz widowni wzbudził także krakowiak zatańczony przez ubranych w barwne ludowe stroje uczniów klasy IIc. Całości dopełniała piękna dekoracja wykonana przez p. Anetę Biszczak, niebanalne rekwizyty i zastawiony stół wielkanocny. Występ wzbudził zachwyt zebranych gości, o czym świadczyły rozlegające się wielokrotnie oklaski i pełne życzliwości uśmiechy kierowane do naszych młodych artystów.

Życzenia świąteczne nauczycielom, uczniom i  ich rodzinom złożył ks. Jan Folcik – proboszcz parafii Matki Bożej Szkaplerznej. Pani dyrektor Lucyna Żminda wyróżniła laureatów i finalistów konkursów kuratoryjnych, ogólnopolskiego konkursu języka angielskiego dla gimnazjum, konkursu powiatowego na najpiękniejszą palmę i pisankę, konkursu pięknego czytania oraz zwycięzców zawodów sportowych.

Apel zakończyła pani dyrektor, która złożyła wszystkim okolicznościowe życzenia i podziękowała  dzieciom zaangażowanym w przedstawienie, nauczycielom, którzy ich przygotowali oraz rodzicom.