Z okazji  226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja 4 maja na sali gimnastycznej odbył się uroczysty apel, na  którym po odśpiewaniu hymnu obecni oglądnęli prezentację przygotowaną przez Natalię Zychowicz z klasy Ia gimnazjum.

Następnie zostały przedstawione wyniki konkursu wiedzowego na temat faktów związanych z tym wydarzeniem. Laureatami tego konkursu zostali uczniowie ze szkoły podstawowej:

I miejsce zajęła Dagmara Adamczyk z klasy 5, zdobywając maksymalną liczbę punktów. Dagmara w nagrodę otrzymała 6 z historii.

II miejsce zajęła Kamila Zeliaś z klasy 6a, która również otrzymała 6 z historii.

III miejsce zajęły Amelia Gleń i Gabriela Bielecka z klasy 6a. Obydwie uczennice w nagrodę otrzymały 5 z historii.

Drugim konkursem towarzyszącym obchodom rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, którego finał odbył się na apelu, był konkurs recytatorski pod tytułem „Polsko-Ojczyzno moja”. W tym konkursie zostały przyznane 5 i 6 z języka polskiego jako nagrody. A otrzymali je:

Za zajęcie I miejsca

Maria Chmielowiec z 4a i Sara Wątróbska z 5a szkoły podstawowej oraz Natalia Zychowicz z Ia gimnazjum

Za zajęcie II miejsca

Krystian Walencik z 4a i Maja Mysior z 5a szkoły podstawowej

Za zajęcie III miejsca

Karolina Kochańczyk z 5a i Dominika Paterek z 6b szkoły podstawowej

Za zdobycie wyróżnienia

Dagmara Adamczyk z 5a szkoły podstawowej i Klaudia Lis z Ib gimnazjum

Na  apelu można było usłyszeć  recytację w wykonaniu laureatów I i II miejsca.

Na koniec zostały rozdane ulotki z tekstem przygotowanym przez Oliwiera Stachyrę z klasy Ia gimnazjum o Konstytucji 3 Maja.